<0 c C <0 X 13 w^m Luff i* Wie vol haat is, stelt niet eersteen paar vragen om er zeker van te zijn dat hij de juiste voor zich heeft Ook sikhs zijn het slachtoffer van islamofobie, terwijl hun geloof niets te maken heeft met de islam. Dat is mooi balen, voor die sikhs. M^mk BIJZONDERE VERRASSING Henrieke Aanstoot (29) Dat is dus mooi balen, voor die sikhs. Vervolgd worden voor een geloof dat je helemaal niet aanhangt. Telkens wanneer het gaat over een mogelijk verbod op hoofdbe dekking, voelen ook de sikhs zich aangesproken. De dis cussie gaat eigenlijk over de islamitische hoofddoek, de sikhtulband is, zo kun je stellen, collateral damage. Protes ten tegen een dergelijk verbod worden dan ook bijge woond door een massa gehoofddoekte vrouwen, en een handvol sikhmannen. En dat terwijl die tulband niet eens het meest omstre den is aan het sikhgeloofDat is de kirpan, een klein zak mes in de vorm van een gekromd zwaard dat elke sikh, ook als je kind bent, bij zich moet dragen. Het is een religieus voorschrift en mag nooit gebruikt worden als wapen, be halve om de zwakkeren te verdedigen. Problematisch na tuurlijk in een samenleving die al strak staat van de angst. Dus je lijkt op een moslim, en je draagt een wapen. Nu ik erover nadenk, verbaast het me dat er nooit landelijke dis cussie over de kirpan is geweest. Zullen we hem starten? Geintje. Dat er mensen zijn die absoluut niet gechar meerd zijn van de islam, begrijp ik heel goed. In mijn eigen vriendenkring heb ik ze ook. Maar wat gebeurt er als kritiek om slaat in haat? Als je willekeurig mensen gaat uitschelden, of erger, slaan? Dan krijg je islamofobie. Het laffe is: de meerderheid van de daders is man, het overgrote deel van de slachtoffers is vrouw. En nog laffer: in sommige gevallen is een kind getuige van de narig heid. Dit las ik in een rapport over islamofobie in Rotterdam, dat vorige week is gepresenteerd. Zeker 700 Rotterdam mers (want dat zijn het toch) zijn vorig jaar en het eerste kwartaal van dit jaar aangevallen, verbaal of fysiek, van wege hun geloof. Ik woon er ook, maar mij is zulke haat gelukkig bespaard gebleven. Ik ontmoet vooral aar dige mensen (internet telt niet mee, toch?) Het rapport telt 60 pagina's treurnis, maar ergens op een van die pagina's zit in een voetnoot nog een tragedie verscholen. Dat van de sikhs. In Nederland leven ongeveer 12.000 aanhangers van het sikhisme, een geloof dat zijn wortels heeft in India. Mannelijke sikhs zijn volgens hun geloof verplicht een tulband te dragen. De tulband beschermt het haar van de sikh, waar een belangrijk deel van zijn spirituele kracht huist. Dat is ook de reden dat een sikh zijn haar nooit mag knippen. Dat komt omdat er mensen rondlo pen die de sikhtulband associëren met de islam en dan meteen begin nen te schelden: "Heey Osama bin Laden, je was toch al dood?!" Wie vol haat is, gaat natuurlijk niet eerst een paar controlevragen stel len om er zeker van te zijn dat hij de juiste voor zich heeft. Het schijnt in Groot-Brittannië, waar de sikhgemeenschap gro ter is, nog veel erger te zijn. Ook hun gebedshuizen, de gurdwara, zijn daar meerdere keren in brand gestoken. dinsdag 31 mei 2016 Rocco en Roman niet identiek waren, maar nadat steeds meer mensen hadden ge zegd dat ze wel heel veel op elkaar lijken, besloot hun moeder om een dna-test te vragen. Daaruit bleek dat de jongens uit één eitje komen. Heel bijzonder dus! Geluk kig kan hun moeder de drieling wel uit el kaar houden. m In de superchique Lon- dense wijk Mayfair opent binnenkort een duizend- pondwinkel. De zaak is een tegenhanger van de één- pondshop, maar dan voor heel rijke mensen. Dat de 23-jarige Britse moeder Becky-Jo Allen op een natuurlijke ma nier zwanger werd van een drieling, was al een verrassing: in de familie komen helemaal geen meer lingen voor. Maar nu, 10 maanden na de geboorte van de jongetjes, komt de grootse verrassing: het gaat om een identieke drieling. En dat is pas echt bij zonder, de kans op zo'n zwangerschap is maar 1 op 200 mil joen. Artsen zeiden na de bevalling dat Rohan, - Geeft haar humeur het cijfer... Ik heb vandaag een nieuwe baan gekregen! Na ruim 9 maanden solliciteren is het toch gelukt. Ik ga werken in Wageningen, zelf kom ik uit Gouda. Ik ga nu met een vriendin afspreken om iets gezelligs te doen. En natuur lijk ook een beetje om dit goede nieuws te vieren. En morgen? Morgen ga ik naar Wageningen om het contract met mijn nieuwe werkgever te tekenen, dan is mijn nieuwe baan dus echt of ficieel. Weer iets om te vieren! Wijkagenten in Roosendaal zijn werkelijk van alle markten thuis. De dienders waren op een melding van een lekkage afgekomen. Het lek werd gelukkig snel verholpen, alleen de vloer bleef kletsnat en de bewoners waren niet thuis. Kleine moeite om er even een dweiltje overheen te halen, dachten de agenten. Service van de zaak! Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl In heel Nederland is de avondvierdaagse weer bezig. Zo ook in de Noordoostpolder, waar automobilisten worden gewaarschuwd met dit vrolijke spandoek. Al is de plek voor dit spandoek met 'Loop je mee' bij de Wellerwaard in Emmeloord wat oiinliik. Islamhaat is in meer dan één opzicht stom, wilde ik maar zeggen. Ook sikhs zijn soms slachtoffer van islamofobie, hoewel hun geloof niks te maken heeft met de islam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13