Plan voor sabotage 'Sinterklaasjournaal' Voor wie zelf wil bepalen hoe hij z'n tegoed gebruikt!" Is 0 I L iPhone 5s 20,- hollands nieuwe. jj *000 10 NI Meer soa's in oosten dan in de rest van het land Het karakter van de 'interventie', zoals de activisten het noemen, bij de tv-opnames in oktober in Maassluis en bij het Pietenhuis in de buurt van Amersfoort is nog onduidelijk. Bestuurslid Roelof Jan Minneboo van Stichting Ne derland Wordt Beter wil er 'nog niet te veel' over zeggen. „Behalve dat alles wat we doen natuurlijk geweldloos is." De demonstratie zal volgens Minneboo in elk geval lijken op die bij de Nationale Intocht in Meppel vorig jaar, toen enkele honderden actievoerders in het zicht van camera's zongen, riepen en spandoeken droegen. „Zoiets zal dit jaar in Maassluis, waar de intocht nu plaatsvindt, zeker weer georganiseerd worden." De activisten hebben er na het NTR-statement gisteren 'geen ver trouwen' meer in dat Zwarte Piet snel van de buis verdwijnt. In dat statement liet de NTR weten voor een 'behoedzame en subtiele me tamorfose' te zijn. Dat gebeurde na een veelbesproken oproep eind vorige week van zo'n tweehon derd BN'ers tot verandering van de knecht van Sinterklaas. Uit het NTR-statement blijkt volgens Minneboo dat 'het kwartje nog steeds niet gevallen is'. „Zwarte Piet is een raciale karikatuur die gewoon niet meer kan." De verklaring van de NTR dat ze als publieke omroep met alle meningen over Piet rekening moe ten houden, gaat er bij hem niet in. „Wat mensen thuis doen, moe ten ze helemaal zelf weten, maar een publieke omroep moet tegen Veel ouders en scholen volgen het 'Sinterklaasjournaal' racisme optreden." Bij documentairemaker Sunny Bergman en actrice en program mamaker Anousha Nzume, twee van de BN'ers vóór verandering, le ven na de NTR-verklaring nog veel vragen. Nzume: „Goed dat ze zeggen voor een metamorfose te zijn, maar wat betekent dat con creet? Binnen welke termijn komt die?" De NTR wilde daar gisteren geen toelichting op geven. Vol gens Bergman is Nederland in een 'vicieuze cirkel' beland. „De NTR en de politiek zeggen dat ze 'de sa menleving' willen volgen en 'de samenleving' zit weer te wachten tot anderen het initiatief pakken: veel ouders en scholen volgen het Sinterklaasjournaal." Bergman: „De NTR beweert dat ze verandering wil, maar onder tussen roept de burgemeester van Maassluis dat ze 'gewoon' weer bruine en zwarte Pieten hebben. Waar is de coördinatie?" Edo Haan, de burgemeester van Maassluis, verwacht nog steeds 'een heel fijn kinderfeest'. „Maar natuurlijk houden we rekening met demonstranten. Protesteren is een democratisch recht. En, ja, er zullen 'klassieke' pieten te zien zijn, maar ook andere. Welke, ga ik nu nog niet zeggen." Het gerucht ging gisteren dat eindredacteur Ajé Boschhuizen, het brein achter het Sinterklaasjour naal, zijn vertrek had aangekon digd. Per mail laat hij weten dat daar niks van waar is. „Ik ben dit jaar gewoon de eindredacteur." Bo schhuizen ligt sinds vorig jaar on der vuur, toen hij duidelijk maak te dat hij Zwarte Piet niet eigen handig gaat afschaffen. Verslagge ver Dolores Leeuwin maakte giste ren wel haar afscheid officieel: ze had vorig jaar al aangegeven moei te met haar rol te hebben. Haar af scheid volgt op dat van Erik van Muiswinkel (Hoofdpiet) en Jo- chem Myjer (Pietje Paniek) vorig week. V ie 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! In Oost-Nederland zijn vorig jaar meer seksueel overdraag bare aandoeningen (soa's) ge meld dan in de rest van het land. Dat komt mogelijk door extra aandacht van de GGD's in deze regio voor 'partner waarschuwing'. De meeste soa's zijn vastgesteld bij bezoe kers die waren gewaarschuwd door een (ex-)sekspartner. De meeste soa's bij vrouwen wer den gesignaleerd bij meiden tussen de 15 en 19 jaar. De ge zondheidsdiensten pleiten dan ook voor goede seksuele voorlichting op school. Bij mannen lag de piek tussen de 55 en 60 jaar. Van alle mensen die zich lieten testen in Oost- Nederland is bij 18,6 procent een soa gevonden, tegen 17,2 procent landelijk. Het RIVM doet onderzoek naar regionale verschillen en verwacht de re sultaten deze zomer. Nog geen spoor van klimmer Staking gaat door Broer met waterhoofd Politie schiet man dood ONGEVAL dinsdag 31 mei 2016 De strijd tegen Zwarte Piet wordt dit najaar extra fel: activis ten gaan op 'nieuwe methodes' over om het Sinterklaasjournaal tot verandering te dwingen. Daarbij overwegen ze de opna mes in de war te schoppen. Eefje Oomen Amsterdam —Sunny Bergman Ü3ii 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie de volledige vrijheid wil over hoe hij zijn tegoed gebruikt is er hollandsnieuwe. Want bij ons is 1 MB gewoon gelijk aan 1 minuut bellen of 1 sms! Jij bepaalt zelf waar je het voor gebruikt. Kies voor volledige vrijheid met bijvoorbeeld de iPhone 5s. Nu i.c.m. 1000 MB/min/SMS voor maar 20,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 449,- betaal je slechts 240,-. En als je wilt krijg je er voor 5,- per maand 1000 MB/min/sms bij. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,- Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 30 juni 2016. NIJMEGEN KATHMANDU Van de verdwenen klimmer Christiaan Wilson is nog geen enkel spoor gevonden. Gisteren werd in Nepal naar hem ge zocht in het gebied waar hij voor het laatst is gezien. De zor gen over de Amsterdamse the rapeut en ervaren klimmer ne men daardoor steeds verder toe. In de Himalaya beklom hij 'de witte berg' Dhaulagiri. Hal verwege mei stopten de berich ten die hij stuurde, afgelopen woensdag ontdekten de achter blijvers dat hij zijn vlucht naar Nederland had gemist. De politie in Braunschweig heeft een 86-jarige Duitser betrapt die al 26 jaar reed zonder rijbewijs. Hij viel op toen hij bij het inparkeren te gen een lantaarnpaal reed. Bij een ernstige verkeerscrash in Venezuela zijn afgelopen weekeinde twee jonge Nederlanders om het leven gekomen. Het gaat om een 31-jarige vrouw uit Den Haag en 22-jarige man uit Driebruggen. Volgens lokale media zijn bij het onge luk negen mensen overleden en twee anderen zwaarge wond geraakt. Na het ongeval zouden de slachtoffers be roofd zijn van hun bezittingen door omstanders. BRUSSEL De staking die het treinverkeer in Wal lonië en delen van Vlaanderen platlegt, is nog niet ten ein de. De vakbonden legden gisteren een voorstel van de di rectie voor aan hun achterban, maar dat viel niet in goede aarde. Voor morgen ochtend is nieuw overleg belegd. De spoorbedrijven zijn het zat en stel len de stakers sanc ties in het vooruit zicht. BRAUNAU Onderzoekers heb ben informatie ont dekt over de vroeg ste jaren van Adolf Hitler. De latere dic tator is op 3-jarige leeftijd geconfron teerd met het over lijden van broertje Otto, die een water hoofd had. SCHIEDAM De politie heeft gis teren in het Beatrix- park in Schiedam een mogelijke dader van een beroving neergeschoten. De verdachte is aan zijn verwondingen over leden. Bij de politie kwam een melding binnen dat iemand was beroofd en dat daarbij was gescho ten. Agenten gingen op de melding af. Ze kregen de mogelijke dader in het vizier en schoten hem daarna neer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10