Duizenden klanten boos over extra kosten uitvaartpolis NIEUWS 7 populariteit lichaamsversiering 1,8 miljoen Nederlanders hebben er één. De nieuwste trends op Tattoo Conventie: geometrische vormen, realisme en zwart/grijs. ÊT)K00PJEDEAL.NL) DAGAANB30Dme?EN van en paar decennia terug was het nog het domein van bikers en bajesklan ten. Nu wordt aaibare lichaamsdecoratie om armd door moeders, huisartsen en bankpersoneel. Hun belangstelling zorgde voor een explosieve groei in het aantal geregistreerde tattoostu- dio's in ons land: van 380 in 2008 tot 1100 dit jaar. Volgens VeiligheidNL hebben in middels 1,8 miljoen Nederlanders van 12 jaar en ouder één of meer ta toeages. Een aantal dat vooral de laatste ja ren flink is opgekrikt onder invloed van tv-shows Tattoo Stories, Ink Mas ters)1 en volgeprikte celebrities als Da vid Beckham, Justin Bieber en zelfs Eurovisie-troef Douwe Bob. Ook met tatoeages doordrenkte advertenties van grote merken als G-Star, Louis Vuitton en Swarovski spelen een rol in de toegenomen populariteit van de lichaamsplaatjes, aldus Gideon Schory, organisator van de Tattoo Conventie. De 12de editie van het fes tijn, afgelopen weekeinde in de Am- REALISTIC SACRED GEOMETRY TRASH POLKA sterdamse RAI, was veruit de grootste tot nog toe. In totaal kwamen 360 ar tiesten uit 16 landen - waaronder Ko rea, Nieuw-Zeeland, Rusland en Japan - naar de hoofdstad om hun inktkun- sten te demonstreren. Schory: „Van kleinere fashion tattoo's tot grotere ar tistieke stukken. Daaronder nieuwe trends zoals trash polka, sacred geome try-vormen en veel zwart/grijze af beeldingen." Een dwarsdoorsnede uit de bevol king begroette Peter van der Helm in zijn Rotterdamse shop Walls and Skin. „Sinds een jaar of vijf lijkt het ta boe rond tattoo's verdwenen. Zelfs pa en ma vinden het prima. Ik krijg kids binnen, maar ook eens per maand omaatjes. Vorige week had ik een da me van 80 die haar eerste liet zetten, een Japans bloempje. Mooi. Maar het was ook lastig werken door de bloed- verdunners die zij slikte. „Wat soms ook moeilijk is: meisjes van 18, 20 jaar die een snorretje op hun vinger willen. Of jongens die iets in hun nek willen omdat ze dat stoer vinden. Daar begin ik niet aan. Ik zeg: ga eerst je lichaam onder je kleren volkalken. Pas als je helemaal geen plek meer over hebt, wil ik dat overwe gen. Misschien wil iemand nog stewar dess worden bij de KLM of achter een balie zitten bij een bedrijf." Van der Helm - een van zijn best be taalde opdrachten is een complete bo dysuit a 30.000 euro - behoort tot de nieuwe generatie artiesten die samen met de klant beslist over ontwerp en techniek van de decoratie. „Vroeger had je de achteraf-zaak met op de toonbank boeken met plaatjes en af beeldingen aan de muur. Iets origi neels of op verzoek laten maken was er niet bij. Die old school-mensen heb ben momenteel geen zak te doen en klagen steen en been. Jammer, maar ze hadden mee moeten emanciperen met de klanten." De polishouders gingen ervan uit dat ze aan al hun financiële verplichtingen hadden voldaan. Verzekeraar Vivat, de opvolger van SNS Reaal, heeft het 'misver stand' inmiddels rechtgezet. Des ondanks kwamen bij Vivat en tussenpersoon Reigersdael hon derden boze en verontruste tele foontjes binnen. Een paar weken terug kregen in totaal 30.000 po lishouders een brief van Reigers dael, waarin deze tussenpersoon bekendmaakte de portefeuille van uitvaartverzekeringen van SNS Reaal te hebben overgeno men. In de brief schrijft de tussen persoon dat in de toekomst 12,50 euro per jaar gevraagd wordt voor het beheer van de verzeke ring. Die mededeling schoot veel polishouders in het verkeerde keelgat. Voor sommige polissen was al dertig jaar geen cent pre mie meer betaald. Contact met de verzekeraar was er nooit ge weest. Het ging in veel gevallen om dubbeltjespolissen, zegt een woordvoerster van Vivat: „De uit eindelijke uitkering van de polis is soms nog lager dan de 12,50 eu ro die de tussenpersoon rekent. Dat is niet te verkopen." De ophef was 'om niets'. Klan ten kunnen wel degelijk gratis te recht bij de tussenpersoon, aldus Reigersdael. Adreswijzigingen en uitkeren bij overlijden blijven ook gratis. Reigersdael heeft op de site duidelijk gemaakt welke dienstverlening gratis is en waar voor moet worden betaald. Nu slechts 249,- Nu slechts €19,95 Nu slechts €19,95 80% 68% Nu slechts €18,95 Nu slechts 8,95 ^57%^ V korting J I 70% I b k Nu slechts €12,95 Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (VfKEUR maandag 30 mei 2016 Iederéén is aan de tattoo Annemart van Rhee Amsterdam Grote onrust onder duizenden polishouders van een uitvaart verzekering van SNS Reaal. Zij kregen plots een brief van de tussenpersoon met de medede ling dat ze voortaan moeten be talen voor beheer van de polis. Peet Vogels Alkmaar Maxtravel Vouwfiets met 6 versnellingen Zeer eenvoudig in te klappen (compact formaat) Straalt klasse en luxe uit;TOP-kwaliteit Ideaal om mee te nemen naar de camping OP=OP; wees er op tijd bij! Adviesprijs Korting U bespaart: 599,- 58% 350,- korting korting 7 paar Oorstekers met Swarovski Elements Wit blauw saffierblauw turquoise oranjerood violet roze en groen Voor iedere outfit de perfecte kleur oorbellen Geleverd in een luxe verpakking Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 80% €80,- iPad/Samsung tablet case met toetsenbord Maak van je tablet een complete laptop! Beschermhoes, standaard en toetsenbord in één Gemaakt van luxe kunstleder Adviesprijs Korting U bespaart: 99,95 80% €80,- korting "PTtEMIETT korting Premier Homeline WiFi Versterker 300Mbps Tot wel 100 meter meer bereik In elke hoek van je huis, kantoor of tuin snel en stabiel internet Ideaal voor volledig bereik op zolder Eenvoudig te installeren Adviesprijs Korting U I 59,95 68% €41,- Originele Apple Lightning USB-kabels Geschikt voor iPhone, iPad en iPod Verkrijgbaar in 1m en 2m Extra USB-kabels; altijd handig om te hebben 100% origineel, gegarandeerd! Adviesprijs 29,95 Korting 70% U bespaart: €21,- .korting. Originele Apple EarPods (nieuwste versie) Optimale geluidskwaliteit, diepe en rijke bastonen Geschikt voor handsfree bellen Goede bescherming tegen transpiratie en water Afspelen van muziek en video regelen met de afstandsbediening Adviesprijs 29,95 Korting 57% U bespaart: 17,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJE0EAL.NL I) NIET TEVREDEN? GELD TERUG!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7