Biljarters van d'Eule naar NK voor teams Hockeysters Walcheren spelen slechts kwartier 18 Amazone Eversdijk wint in regenachtig Vrouwenpolder Initiatief van KNHS Regio Zeeland wordt omarmd door de ruiters en amazones. „Het was goed voor de teambuilding." De KNHS Regio Zeeland introdu ceerde zaterdag het verenigings equipe rijden voor dressuurrui ters. Een initiatief dat door de rui ters werd omarmd. Zestien equipes - bestaande uit één pony en drie paardencombinatie - gin gen tijdens de primeur op het Hip pisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland van start. Het goud, met de daarbij beho rende KNHS Zeeuwse Equipe Bo kaal, was voor RV Sé-Ros. Ook in dividueel presteerde het viertal van de ruiterclub uit Serooskerke sterk. Jessica Nijpjes schreef het ZZ-Licht op haar naam (68,14 pro cent). Maxime Lefeber was de bes te in Zt (67,57 procent). Met de sco re van 71,00 procent eiste Chantal Nijpjes in L2 de overwinning op. En tegen Kim Alting bleek bij de pony's klasse Z2 geen kruid gewas sen. Het kwartet van de PSV Veerse Ruiters uit Serooskerke, bestaan de uit Claudia Witte, Fleur van de Graaf, Luis Closas Perez en Tha- mar Zweistra, eiste het zilver op (268,29 procent). Stephanie de Frel, de winnares van M2, Petra Verschuren, Marijke van Giesen en Lotte Maes sleep ten voor de PSV Hulst het brons in de wacht (263,41 procent). Teambuilding Thamar Zweistra: „Het was een leuk initiatief. Goed voor de team building. Meestal ga je na afloop van je proef direct naar huis. Dat is nu anders. Je wilt nu ook zien wat je teamgenoten doen. Ook leerzaam." Michelle Eversdijk was giste ren in de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpolder goed op dreef. In de met bakken MENNEN uit de hemel stortende regen stuurde de amazone uit Kapelle de mooi bergopwaarts gaande merrie Dilana in beide proeven van de klasse Z2 naar de overwin ning (65,88 en 64,11 procent). „Ik ben tevreden", zei Eversdijk. „Di lana liep super. Ondanks die hevi ge regenbui bleef ze goed bij de les en kon ik ze fijn blijven rij den." Willem van Wallenburg uit Rit- them stuurde de ruin Zip in de eerste proef naar de tweede plaats (61,91 procent). In de tweede ging de tweede stek naar Valeska Nasta- ly uit Zierikzee met de rood-bon- te Fareosa (63,23 procent). In het ZZ-Licht wisselden Eve lien Marteijn uit Arnemuiden en de Kattendijkse Janine Boudens stuivertje. In de warmloopronde liep Evelien Marteijn en de ruin United Force met 64,85 procent naar de overwinning. In de her kansing trokken Janine Boudens en de vosruin Eternal Flame de ze ge naar zich toe (62,71 procent). Sonja de Feiter uit Burgh-Haam- stede was met de merrie Avarelle in beide proeven L2 de beste (63,83 en 66,83 procent). De hockeysters van vierdeklasser Walcheren zullen nog een keer te rug moeten naar Ypenburg. Hun wedstrijd werd al na een kwartier gestaakt vanwege een ernstige blessure bij één van de speelsters van de thuisploeg. De andere Zeeuwse ploeg in de poule, HSD, verloor met 8-0 in Zundert. Ypenburg-Walcheren 1-0 (ge staakt na 15 minuten): Vermoede lijk zal dit duel in zijn geheel over gespeeld worden. Walcheren kwam wel na negen minuten met 1-0 achter tegen de koploper, maar was zeker niet de mindere ploeg. In de vijftiende minuut blesseer de een speelster van Ypenburg zich ernstig na een ongelukkige beweging. Daarna moest men lang op een ambulance wachten en daarom werd het duel afgebla zen. Zundert-HSD 8-0: Een incompleet HSD vecht de laatste weken meer tegen zichzelf dan tegen de tegen stander. Het Zierikzeese team be gon wel met een positieve hou ding aan dit treffen, maar toen de thuisploeg binnen achttien minu ten naar 5-0 uitliep, was de menta le weerbaarheid verdwenen. Toch hield HSD daarna die stand tot de 55ste minuut vast. In de slotfase scoorde Zundert echter nog drie keer. Het libre Cl team van BV d'Eule uit Oosterland plaatste zich in de gewestelijke kampioenschappen voor het NK voor teams. WBC/Bouwbedrijf Goossen en VEGABV redden dat niet. Libre Cl. Met groot vertoon van macht plaatste het team van BV d'Eule zich voor het NK. De Oosterlanders bleven ongesla gen. Anton Ista en Anne Stins wonnen alle drie hun partijen. Edwin Fluyt won één keer. Libre C3. Het team van VEGA BV 6 eindigde puntloos onder aan. Slechts één van de negen partijen werd gewonnen. Peter Lijnema redde de eer. De Hof van Hollandbokaal in Oud-Vossemeer werd gewon nen door Rinus Pankow uit Zie rikzee die in een beklemmende finale Tholenaar René Koetsier versloeg. Het bandstoten won hij in slechts 6 beurten (15). Hij verloor weliswaar het driebanden, maar had marge genoeg opgebouwd voor de eindzege. In het prestigieuze De Post hoorn bandstoottoernooi bereik te Peter de Bree met zijn team GBK de kwartfinales. Indivi dueel voert de Middelburger de ranglijst aan met 11.61 gemiddeld. Goud voor Van Duijn, Duinkerke grijpt mis Winst Groffen en Henderikse Van de Kreeke is nummer één maandag 30 mei 2016 Verenigingsequipe rijden enthousiast ontvangen Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland NIEUW- EN SINT JOOSLAND Daniëlle Weststrate was giste ren in de wedstrijd van de Zeeuwse Menvereniging bij het enkelspan pony's op dreef. De koetsierster uit Wolphaartsdijk stuurde Danny in de vaardi- heidsproeven in de eerste proef naar de derde plaats. In de twee de omloop sleepte de Beveland- se aanspanning de overwinng in de wacht, foto izaak verkeste Peter Snelders Vlissingen Joop van den Oudenhoven Oosterhout ID-WEDSTRIJD Irma van Duijn uit Schoon- dijke is zaterdag Neder lands kampioene bij de ID-renners geworden. In Spijkenisse was de renster uit Schoondijke de snelste van allemaal. Bij de mannen eindigde Goesenaar Joannathan Duinkerke als tweede. „Dit was al de negende keer dat ik tweede ben gewor den. Ik was in goede vorm, maar kon het niet afma ken", zei hij. Walter Pollet uit Hulst en Ri chard Tacken uit Heikant fi nishten respectievelijk zes de en achtste. SCHAKEN Hans Groffen en Bert Hen derikse hebben samen de twintigste editie van het schaakkroegentoernooi op hun naam geschreven. Het duo was nagenoeg onver slaanbaar. Voor het ingaan van de finalepoule had het tweetal al twee punten voorsprong op de concur renten. In de finalepoule consolideerden Groffen en Henderikse deze marge en ze gaven de duo's Jeroen Hekhuis/Roeland Alders (tweede) en Robin Bosters/Albert Vermue (derde) het nakijken. LADIESRUN Carolien van de Kreeke uit Serooskerke won gisteren de tiende editie van de La- diesrun in Rotterdam. Van de 2300 vrouwen op de 10 kilometer finishte ze na 39.05 minuten. Yvonne Moerland uit Yerseke werd derde. Marianne de Kok (Lewedorp) won de 5 kilo meter in 18.59, waarmee ze 3700 vrouwen achter zich hield. Mirthe Over- kamp (Middelburg) was goed voor de vierde plaats en Paola van Gilst (Goes) werd zesde. Beiden eindig den ook in de top tien van de 10 kilometer. Op de 7,5 kilometer werd Natalie Sin- ke (Vlissingen) vierde. Kiiir Vj» 'Ml!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63