rsr Maximum voor MLTC Kampioen TOP kan geen vuist maken in slotwedstrijd 17 |)MT lijk. In de zomer van 2014 gingen ze echter hun eigen weg. Sharona koos voor ADO, Sylvana ging naar AA Gent. „Ik had verwacht dat het moeilijker zou zijn zon der mijn zus", zei Sharona Tiele man. „Ik had ook naar AA Gent gekund, maar ik wilde het graag in de Nederlands eredivisie pro beren. Het was ook goed voor ons om eens uit elkaar te gaan. In Amsterdam woonden we samen, zaten we in dezelfde klas en train den en speelden we samen. Som mige mensen gingen ons op een gegeven moment als één persoon zien." Natuurlijk voetbalt ze het liefst met haar tweelingzus in hetzelf de team, voegde ze er wel met een aan toe. „Maar het is goed dat we op eigen benen staan. In Zee land waren wij twee verlegen meiden. Toen we naar Amster dam waren gegaan, veranderde dat wel. Daar moet je je laten gel den, anders red je het niet. Ik woon nu alleen in Den Haag, waar ik een mbo-studie Mede werker Maatschappelijk Werk volg en veel stage loop. Ik moet het zelf zien te regelen en dat is goed voor me. Als ik een paar jaar geleden iets aan iemand moest vragen, durfde ik nog wel eens te gen mijn zus te zeggen: vraag jij het even? Dat kan ik nu niet meer doen." Zaterdagavond genoot ze zicht baar van de sfeer in het stadion en de bekerwinst. Na afloop schalde het 'Oh Oh Den Haag' van Harry Jekkers uit de spea kers, reikte clubicoon Lex Schoen maker de beker uit en strooiden de fans van ADO nog wat zout in de Ajax-wonden. 'Helemaal niets in Amsterdam', klonk het, verwij zend naar de landstitel die eerder al aan de mannenploeg van Ajax voorbijging. „Voor een vrouwen- finale vond ik het behoorlijk druk", zei Tieleman. „De sfeer was prima, ADO-Ajax is toch al tijd een beetje haat en nijd." Daarna werd ze door de team manager aan haar arm getrokken. „Kom, het is één groot feest in de kleedkamer." In haar rode badjas voegde Tieleman zich bij haar ploeggenotes. „Die badjas is iets te groot", lachte ze. „Maar ik ben er hartstikke blij mee!" Vlissingen Het gemengde tennisteam van MLTC heeft flink aan het punten- saldo kunnen werken. Op eigen veld werd De Lobbelaer 5 met 8-0 verslagen. De mannen van Ka- pelle boekten op eigen veld een belangrijke 4-2-zege op concur rent ZLTB en de vrouwen van De Schelde speelden met 3-3 gelijk op bezoek in Amsterdam. Vrouwen. Eredivisie. ALTC DDV-De Schelde 3-3: Nummer vier De Schelde moest op bezoek bij de nummer drie van de com petitie. Beide ploegen staan mo menteel op een plek die recht geeft op de play-offs en waren aar dig aan elkaar gewaagd. Toch wa ren de Vlissingse vrouwen niet helemaal tevreden. „De einduit slag was misschien wel terecht, maar voor mijn gevoel had er meer ingezeten", zei teamcaptain Esther Vendrik. „De partijen die we verloren, hadden we ook alle maal kunnen winnen. Het lag al lemaal erg dicht bij elkaar." Vooral over haar eigen dubbel- partij, met Stephanie Vermeulen, was ze niet tevreden. „Eigenlijk hadden we die moeten winnen. Maar met name ikzelf heb slecht gespeeld", aldus de kritische aan voerder. Ondanks de remise maakt De Schelde nog wel altijd een goede kans op de play-offs. Mannen. Eerste klasse. Kapel- le-ZLTB 4-2: „We wisten dat de punten vandaag dubbel zouden tellen. En het is ons gelukt die punten in de wacht te slepen", vertelde captain Menno Kole. „Voor dit resultaat had ik vooraf getekend. We zijn nu dicht bij handhaving." De Zwollenaren vechten, net als Kapelle, voor lijfsbehoud in de eerste klasse. Er stond daarom re delijk wat druk op het duel. „Maar mentaal waren we ijzer- sterk. Op de baan was duidelijk te zien dat we de punten vandaag móesten pakken. We hebben klas se gespeeld." Het hoogtepunt van de dag was de zege van Jens de Koster. Hij won zijn enkelpartij in 1-6 6-3 6-3 en pakte zijn eerste puntje van het seizoen. Gemend. Derde klasse. MLTC-De Lobbelaer 5 8-0: De Middelbur gers hoefden niet echt aan de bak. De bezoekers gaven op voor hand al drie partijen weg, waar door de stand bij aanvang van het duel al 3-0 was. „Het was niet echt een moeilijke dag. Zij waren min of meer al gedegradeerd. En dat is nu zelfs officieel het geval", zei teamcaptain Dimitri van Hoof van de Middelburgers. Zelf hoeft hij niet meer te vrezen voor degradatie. „Dit jaar zitten we in een wat makkelijkere competitie. We hebben al aardig wat punten en zijn zo goed als veilig." De korfballers van TOP verloren de laatste wedstrijd van het veld- seizoen. De kampioen in hoofd klasse B ging met T8-19 onderuit tegen degradant Sporting Delta. In de overgangsklasse verloor ook Tjoba. Die ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen is nog niet klaar. Zaterdag wacht een beslis singswedstrijd tegen KCR. Alleen bij winst handhaaft het team zich. TOP-Sporting Delta 18-19: Petra van Belzen en Kristian Huisman kregen rust van trainer Arco Goed koop. TOP had te weinig macht om de wedstrijd tegen de degra dant vroegtijdig te beslissen en dus werd het een spannende strijd. Vijf minuten voor tijd leek een voorsprong van twee punten genoeg om de winst te brengen, maar de Dordtenaren wonnen als nog. Excelsior-Tjoba 27-15: Met het oog op de beslissingswedstrijd van aanstaande zaterdag kreeg een aantal spelers rust. Op hun plekken speelden A-junioren. Tot de rust (15-11) hield Tjoba redelijk stand, maar daarna liep Excelsior uit. Op 4 juni speelt de Bevelandse formatie de beslissingswedstrijd tegen KCR. Saillant detail is dat oud-Tjoba-coach Bram van Gef- fen nu coach is in Ridderkerk. Scores Tjoba: Iris Buizer en Dennis Broerse 4, Anoek Braam en Robin Harinck 3, Bas van Boven 1. Swift-Nieuwerkerk 21-21: Het was een wedstrijd die in het teken stond van het afscheid van de Mid delburgers Dylan en Gijs Gillissen en Eefje van den Berg. Toch werd het een aantrekkelijke wedstrijd. „Er is lekker op los gescoord", zei coach Dennis Plantinga tevreden. Scores Swift: Dylan Gillissen 6, Gijs Gillissen 5, Joren Gillissen 4, Aisja Zuidweg 3, Mirella Pouwer, Vera Kuiper en Davin Thielen 1. Wion-Fortis 16-16: De nummers twee en drie van de eerste klasse maakten er een spannende slot- ronde van. Na rust (8-12) was Wion verdedigend alerter, waar door de Souburgsers alsnog aan het kortste eind dreigden te trek ken. Maar het werd nog gelijk. Scores Fortis: Mathijs de Vries 4, Juul van de Linde en Remco Crucq 3, Anita Wielemaker en Rens van den Driest 2, Shevaun Braam en Tim Crucq 1. Triade-Ondo 13-25: Uit de kam- pioensroes geschud sloeg Ondo vanaf 8-8 genadeloos toe. Met de 27ste winstpartij sloot de Middel burgse ploeg een prachtig seizoen af. „Ik kijk uit naar de eerste klas se", zei coach Edwin Coppoolse. Scores Ondo: Ronald Wisse 10, Jeroen Mesu 7, Linda Burger 3, Tho mas Mesu en Dennis Witte 2, Han- ne Hollemans 1. RWA-KVK 20-11: De verwachte winst van RWA kwam er. Het werd de wedstrijd van de statistie ken: terwijl RWA de 500ste tref fer van het seizoen 2015-2016 opte kende, scoorden alle elf ingezette KVK-spelers. DSO-Togo 18-5: Het seizoen van derdeklasser Togo ging als een nachtkaars uit. „Ik ben blij dat het klaar is", zei ook coach Sjaak Jo ziasse naar het einde. De siotron- de tegen kampioen DSO had be ter op papier afgedaan kunnen worden. Atlas-Stormvogels 20-19: Bij het sluiten van de markt liet Stormvo gels zich verrassen door Atlas. De thuisploeg sloeg z'n slag direct na rust: van 9-11 werd het 14-11. Daar na werd het nog wel spannend. Sores Atlas: Tim Dibala 6, Thomas Mesu 5, Ben van Hese 3, Rosalie Koppejan en Johnny Forrer 2, Se- ran de Witte en Irina Trijillo 1. Sco res Stormvogels: Arjen Schoe 6, Niek Peene en Jonathan Koets 4, Angela Matthijsse 2, Emmely de Vis ser, Lauren Peene, Tom van Sluis 1. Blauw Wit-Vios 7-16: Gert-Jan de Jonge had zich een leuker potje voorgesteld bij zijn afscheid als coach. „We gingen mee in het 'ge doe' van Vios", drukte de club man zich diplomatiek uit. Na rust (6-9) liet Blauw Wit de tegenstan der uitrazen. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 4, Ivo Flipse 2, Kirsten Verschuure 1. Zaamslag-Seolto 14-15: De Vlis- singers hadden een achterstand van vier punten nodig om nog een laatste keer geprikkeld te wor den tot resultaat. Een scherp ge start Zaamslag kakte in. Seolto ging er op karakter over heen. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 7, Pepijn Koppejan 4, Remi van de Broek 2, Mariëlle Francke en Lieven Middelhoek 1. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 6, Pjotr Hame link 5, Marjan Verhage, Linda Hame link en Gerwin Zegers 1. maandag 30 mei 2016 mee op de bank w4 1 «1 t p J- T Qaj W Sharona Tieleman (rechtsboven) viert het veroveren van de KNVB beker met haar ploeggenotes van ADO Den Haag. foto orange pictures Daniel Vervelde JaapJan Ritsema Vlissingen Scores TOP: Wilma Meulmeester, Jeanine Marijs en Jurgen Janse 3, Jessica Meulmeester en Peter van Belzen 2, Emmelie Bouwens, Wille- mijn Bouwens, Corné Bezemer, Remco Bezemer en Michael Hen- drikse 1. Ondo-korfballer Ronald Wisse schoot zaterdag bij het verlaten van de tweede klasse uit z'n slof. Hij scoorde tien keer tegen Triade. Een week eerder had hij er ook al twaalf. Scores KVK: Saskia Nieuwdorp, Ni cole Bostelaar, Yvonne Joziasse, Tonia Verdonk, Jose Nieuwen- huijse, Romy de Winter, Sander Slabbekoorn, Lennard Volkers, Koen Volkers, Martijn Verdonk en Wibo Nieuwdorp 1. Scores Togo: Marten Postema en André Goossens 2, Anouk Haze laar 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62