Adriaanse uitzondering op Belgisch feestje 16 Pleijte naar WK trailrunning VROUWENVOETBAL BEKERFINALE Terpstra eindigt achterin bij wereldbekerrace Mobach grijpt net naast dagzege in Zwitserland Van Anrooij mist koers na botsing op toeschouwer Hans Dekkers rijdt weer naar zege in Belgische koers Voetbalster uit Terneuzen (20) wint KNVB beker met vrouwen van ADO Den Haag. Tijdens de finale tegen Ajax (1-0) valt ze niet in, maar na afloop krijgt ze wel een medaille en kan ze een nieuwe rode badjas aantrekken. In de aanloop naar de be kerfinale tegen Ajax lie ten de voetbalsters van ADO Den Haag met een reeks foto's op sociale me dia zien dat ze zich niet de underdog voelden. Ie dere speelster had op haar arm in hoofdletters een krachtige term staan, bij Sharona Tieleman stond op haar rechterarm 'GE LOOF'. „We zijn vier, vijf weken met deze finale bezig geweest", legde de Terneuzense na afloop uit. „In de competitie hadden we in vier wedstrijden niet van Ajax gewonnen. Maar nu, in de wed strijd die echt telde, hebben we het wel gedaan." De Powervrouwen, zoals de voetbalsters van ADO liefkozend worden genoemd, wonnen zater dagavond met ï-o. Het doelpunt van Lineth Beerensteyn, kort voor rust, was reclame voor het vrouwenvoetbal. De aanval be gon bij keepster Jennifer Vreug- denhil en werd na twee heerlijke kapbewegingen van Pia Rijsdijk uiteindelijk afgerond door de ster- Ik had verwacht dat het moeilijker zou zijn zonder mijn tweelingzus ke Beerensteyn. Sharona Tiele man sprintte na het doelpunt gek van vreugde de dug-out uit. „Ik wist wel dat ik vandaag op de bank zou zitten", vertelde ze na afloop. „Omdat we in de com petitie vierde stonden en weinig meer te winnen hadden, zijn we iedere training met deze finale bezig geweest. In de partijen elf tegen elf kon ik wel zien wat de basiself zou worden. Ajax had ver wacht dat we weer 4-3-3 zouden spelen, maar de trainer koos voor 4-4-2. Daar was Ajax redelijk van in de war." Aandeel In de tweede helft mocht Tiele man warmlopen, maar tot een in valbeurt kwam het niet. „Toch was het ook mooi om de finale vanaf de bank te beleven. In de AT"' eerdere bekerwedstrijden heb ik wel gespeeld, dus ik heb echt wel een aandeel gehad in deze beker." In haar tweede seizoen bij ADO speelde ze voornamelijk als linksback. „In mijn eerste half jaar bij de club speelde ik veel bij Jong ADO en zat ik op de bank bij het eerste. Na de winterstop heb ik toen wel heel veel ge speeld. Dit seizoen kwam er een nieuwe linksback bij, maar ik heb een goed seizoen gedraaid. Volgend seizoen hoop ik op meer speeltijd en wil ik me verder ont wikkelen. Ik ben nog maar twin tig hè." Sharona Tieleman speelde in het verleden voor Terneuzen, Smerdiek en het Centrum voor Topsport en Onderwijs (CTO) in Amsterdam. Dat deed ze steeds samen met haar tweelingzus Syl- vana, de twee waren onafscheide- Motorcrosser Thomas Adriaanse uit Lewedorp redde zaterdag de Zeeuwse en zelfs de Nederland se eer tijdens de derde wedstrijd voor het clubkampioenschap van RES-Axel. Hij won bij de vetera nen. De nummers één in de an dere klasses zijn allemaal woon achtig in België. De veteranenklasse had de meeste deelnemers achter het starthek. Liefst 27 waren er afge komen op de wedstrijden op het fraaie circuit in Axel. Van hen was Adriaanse in beide manches de sterkste. Lange tijd leek het erop dat Pa trick Piessens uit Heikant de tweede plaats zou gaan bezetten, maar de Belg Bart Seymortier bleek uiteindelijk toch sterker. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg werd knap vijfde. Tweede plaats De meeste aandacht ging ech ter uit naar de MX 2 4-takten. Boy Stockman uit Terneuzen streed voor wat hij waard was, maar dat was niet voldoende voor de dagwinst. De Belg Jens Carlier schreef beide heats op zijn naam. Stockman werd in de eerste manche tweede, maar moest in de tweede manche ge noegen nemen met de derde plek. Dat bracht zijn tweede plaats in het klassement niet in gevaar. Wilko de Booij uit Walsoor den won bij de vrijetijdsrijders. Kevin van Houdt uit Axel en As- win Vandamme uit Zuiddorpe eindigden als tweede en derde in de klasse MX2 2-takten. De winst ging naar Bo de Clercq uit Waarschoot (B). Timo Dhanis uit Terneuzen won deze categorie bij de niet-li- centiehouders voor Laurens de Ridder uit Kuitaart en Bart Riss- eeuw uit Spui. Achter de rug van winnaar Ro bin Bakens uit Sint Pauwels wer den er in de klasse MX 1 felle ge vechten geleverd om de tweede plaats tussen de Zeeuwse deelne mers. Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg besliste de strijd in zijn voordeel. De uit Lewe dorp afkomstige Stef Goetheer moest genoegen nemen met de derde stek. Oud-prof Mathieu Hermans kan het nog maandag 30 mei 2016 ANNECY De Vlissingse atleet Tim Pleijte heeft zich zaterdag geplaatst voor het WK trailrunning, dat eind oktober in Portugal is. Hij deed dat door bij de Maxi Race in An- necy, een loodzware wedstrijd over bijna 84 kilometer, bij de beste twee Nederlanders te eindi gen. Hij werd zelfs de eerste Ne derlander en finishte na 10.07.36 uur als elfde overall. De race begon midden in de nacht, om 3.30 uur. Daarna leg den de deelnemers een parkoers af door de bergen rondom het Meer van Annecy. Pleijte was voortdurend in de top 20 te vin den en greep uiteindelijk net naast een plaats in de top 10. Hij finishte een kwartier sneller dan in 2015. Met Pleijte erbij gaan er twee Zeeuwen naar het wereldkampi oenschap, waarbij in totaal zes Nederlandse mannen mogen starten. Huub van Noorden uit 's-Heer Abtskerke kwalificeerde zich al eerder, doordat hij op het WK van vorig jaar de beste Ne derlander was. Mathieu Hermans stuwde zijn Zeeuwse ploeggenoten gisteren naar de tweede plaats in de Neeltje Jans Time Trial, achter een team uit Gentbrugge. „Zo af en toen die wedstrijdjes met oud-collega's die be vallen me wel", aldus de oud-prof. Ook Erik Dekker (rechts op de fo to) reed mee op Neeltje Jans. Bij de mannen ging de overwinning naar Sytse Leenstra uit Utrecht, voor Erwin Tazelaar (Colijnsplaat) en Jan de Jager (Wolphaartsdijk). Mathilde Matthijsse (Grijpskerke) ze gevierde bij de vrouwen. Een dag eerder werd ze ook al tijdritkam pioen van de Brabantse Wielerfederatie. LA BRESSE Mountainbikester Anne Terpstra werd gisteren 34ste bij de wereld bekerwedstrijd in het Franse La Bresse. Het was de allerlaatste kans voor de uit Zierikzee afkom stige rijdster om zich te plaatsen voor de Spelen van Rio. Daarvoor had ze in de top zes moeten eindi gen. VUFFLENS-LA-VILLE Wielrenner Jarno Mobach uit Phi lippine is gisteren in de slotrit van de Tour du Pays de Vaud, een meerdaagse wedstrijd binnen de Nations Cup voor junioren, derde geworden. In de rit over 106 kilo meter gaf hij zes seconden toe op de winnaar. De Zeeuws-Vlaming werd in Zwit serland achtste in het eindklasse ment, op ruim drie minuten van de nummer één. Kapellenaar Wesley Mol eindigde op de 75ste plaats. SCHELLEBELLE Wielrenster Lindy van Anrooij uit Kapelle zou gisteren van start gaan in een Belgische koers voor elite-vrouwen, maar kwam daar niet aan toe. Voor de start stak een meisje over, dat ze niet meer kon ontwijken. De Bevelandse sloeg over de kop en bezeerde haar knie. Ze besloot niet te rijden. SCHELDERODE Hans Dekkers heeft gisteren een koers in Merelbeke-Schelderode gewonnen. De wielrenner uit IJ- zendijke was de sterkste in de sprint van een groepje dat zich had losgemaakt van de rest. Eer der in de week had de kopman van de Arrow-ploeg ook al in Stekene gewonnen. Roompot-renner Nick van der Lij- ke uit Middelburg werd gistermid dag in Tongeren zestiende in de sprint van de slotetappe van de Ronde van België. Tieleman geniet Barry van der Hooft Den Haag Sharona Tieleman in haar nieuwe, te grote badjas. —Sharona Tieleman Herman Heuvink Axel NEELTJE JANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61