Colijnsplaatse Boys laat Veere in leven Vlissingen omhoog, Domburg omlaag Dave den Boef is de beul van Yerseke 15 z'n pantoffel, maar hij gaf de strakke voorzet van Koen van den Berge niet het gewenste vervolg. In de tweede helft rook men de gelijkmaker. Met de wind in de rug kon Bruse Boys vol op het volledig teruggetrokken GRC 14 beuken en een doel punt kon niet uitblijven. Maar wat de spelers ook probeerden, met een voetballende oplos sing maakten ze niets klaar. Al les mislukte. De gelijkmaker kwam in de 75ste minuut voort uit een so loactie van Koen van den Ber ge. Hij ontfutselde Mabaschou Jarbou de bal op het midden veld, maakte een korte dribbel en haalde vervolgens verwoes tend uit. Het schot van zeker 25 meter eindigde links van de keeper in de touwen. Eerder in het seizoen scoorde hij ook al zo tegen onder meer Kloetin- ge. „Het is een bekend wapen van Koen: hard en geplaatst schieten", zei Geelhoed. „Je weet dat hij dat kan als hij in de goede positie komt." Maar omdat er niet nog een tweede treffer viel, staat Bruse Boys nu voor een lastige opga ve. Er moet morgen in Giessen gewonnen worden. En dat ter wijl dat team al elf wedstrij den op rij niet verloor. En spits Domenique van den Berge is geschorst. KARAKTERISTIEK Colijnsplaatse Boys leek bij een 4-1-voorsprong op rozen te zitten tegen Veere in het tweeluik voor een plaats in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Maar door twee doelpunten bleef de Wal- cherse tegenstander in de race. Ko mende zaterdag wordt de strijd beslist in Colijnsplaat. In een enerverende wedstrijd was Colijnsplaatse Boys de betere ploeg. Het liet de thuisploeg niet aan voetballen toekomen en kwam na een perfect uitge speelde counter via Steffan de Looff op 0-1. Na een uur benutte Lesley Karstanje een strafschop en twee minuten later kopte Mi chael Strenk de aansluitingstref fer raak. 'Colijn' voetbalde sterk verder en een ongedekte Joeri Goulooze maakte er 1-3 van. Toen volgde een vrije trap van veertig meter en die werd op prachtige wijze raak geschoten door Lars Sierveld. Waar iedereen dacht dat de wed strijd gespeeld was, leefde Veere nog twee keer op. Menno Meer man knalde de bal in de kruising en een vrije trap van Thijs Koster betekende 3-4. Veere-trainer Nick Corré vond dat zijn ploeg geluk had gehad. „Colijn overliep ons. Ze waren fel ler en sterker en hun duelkracht was heel goed. Bij 1-4 hadden wij werkelijk niks meer te zeggen. Ge lukkig maakten wij nog twee tref fers en leven we nog. Het kan vol gende week nog alle kanten op gaan, maar wij moeten wel uit een ander vaatje tappen." Volgens Peter Quinten van 'Co lijn' waren de bezoekers opper machtig. „We hadden ruimer voor moeten staan. De wedstrijd van zaterdag zal geen formaliteit worden. Voor ons is een gelijkspel voldoende en wij kunnen ons ge liefkoosde spel spelen." Het zaterdagteam van Vlissingen speelt volgend seizoen in de derde klasse. Door de eerdere 4-1-over- winning in Domburg kon de ploeg zaterdag op eigen veld een 1-0-nederlaag lijden. Domburg de gradeerde. Vlissingen gaf niet veel weg en had de controle over de wedstrijd. Het grootste gevaar van Vlissingse kant was een lobje van Misael Mi- saine dat op de lat terechtkwam. Domburg kwam wel tot scoren. Patrick Kodde kopte raakt uit een corner. Trainer Jacques Blijlevens gaf zijn ploeg een compliment. „Met deze heel jonge ploeg heb ben we toch gewonnen. Het idea le scenario was vroeg scoren en hopen op meer, maar dat zat er he laas niet in. Volgend seizoen gaan we veel jeugd inpassen. We moe ten even pas op de plaats maken en een nieuwe start maken in de vierde klasse." Collega Renato Dijkstra kon zijn geluk niet op. „Ik ben zo trots op deze ploeg. Na de enorme te leurstelling van vorig seizoen, toen we het net niet redden, lukt het nu toch. Spelers hadden weg kunnen gaan, maar ze plakten er toch nog een jaar vierde klasse aan vast. Dan is dit de ultieme be loning." „Zaterdag hadden sommige gas ten een beetje last van wedstrijd spanning, maar wij zijn geen en kel moment in gevaar gekomen. Ik voorspel je nu al dat wij in de derde klasse bovenin mee gaan doen, want er gaan versterkingen komen." Yerseke-trainer Gerrit Petersen vond dat zijn team het onheil zelf over zich had afgeroepen. „We ver gaten ons eigen spelletje te spelen, misschien door de spanning en angst voor de tegenstander. We zochten het veel te snel in de lange bal." Net als vorige week tegen Walche ren kwam Tholense Boys voortva rend uit de startblokken, met een vroege openingstreffer van de door Niels Hopmans in de diepte wegge stuurde Den Boef: 1-0. Halverwege de eerste helft kwam Yerseke op ge lijke hoogte, na een ingestudeerde corner die door Niels Poleij uit de tweede lijn werd ingeschoten: 1-1. Pas na de hervatting ontplofte de partij, met een zuivere hattrick van Den Boef binnen tien minuten. Eerst schampte de Thoolse aanval sleider een fraaie voorzet van rechts back Lennard Marsman juist vol doende met het hoofd (2-1), om ver volgens een vrije trap dwars door de muur binnen te jagen: 3-1. Enke le minuten later zette Den Boef aan voor een solo vanaf de linkerflank, waarbij verdediger Jorn Lindenberg zich wat al te gemakkelijk opzij liet zetten, om in de korte hoek voor de 4-1 te zorgen. Natuurlijk had Petersen zijn team gewaarschuwd voor de doelge richte Brabander die dit seizoen overkwam van WC. „Maar kwali teit wint het altijd." Met nog een halfuur op de klok keek Yerseke te gen een op het eerste gezicht ono verbrugbare 4-1-achterstand aan, maar de vissersploeg keerde op een sensationele manier terug in de wedstrijd. Xander van der Poel rondde een voor zijn voeten gekop te vrije trap af (4-2) en dom balver lies van Dani Gladdines op eigen helft bood De Koeijer, een kwartier voor het einde, plots vrij baan rich ting doelman David Niepce: 4-3. „Van dit soort wedstrijden word je dus vijftig jaar ouder," vatte Tholen se Boys-trainer Erwin de Nijs zijn emoties samen. In de slotfase moest Laurens Bo venberg met zijn tweede gele kaart voortijdig naar de kant en was Ro bin Burger voor Yerseke nog dicht bij de gelijkmaker. In de extra tijd kopte Niels Hopmans de 5-3 bin nen. Yerseke neemt het morgen thuis op tegen Oostkapelle. Op zaterdag is deze Walcherse tweedeklasser gastheer voor Tholense Boys. „Nog één bult te gaan", zei De Nijs. Het vertrouwen in een goede afloop bij KARAKTERISTIEK Dave den Boef is groot. „We knok ken met z'n allen. Dat zag je van daag ook terug na die tegendoelpun ten. Met een man minder trekken we toch de overwinning over de streep." scissürb maandag 30 mei 2016 spel niet maken Tom Blomaard springt op de rug bij Koen van den Berge, die de 1-1 maakte voor Bruse Boys. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Bruse Boys-GRC 141-1 (0-1). 2. Ricky Vroon 0-1, 75. Koen van den Berge 1-1. Scheids rechter: J. de Bat (Kloetinge). Gele kaarten: Domenique van den Berge (Bruse Boys) en Ma baschou Jarbou (GRC 14). Aantal toeschouwers: 350. Bruse Boys: Mark Giljam; Olaf Willemse, Johan Vroegin- dewey, Koen van den Berge, Rudi van der Bijl, Yarick Dorst, Nathan Olree, Dylan Adelaar, Domenique van den Berge, Tom Blomaard, Mats Willemse. Robin Hamelink Veere Robin Hamelink Vlissingen Tholense Boys heeft zich een prima uitgangspositie verschaft voor promotie naar de tweede klasse, door in een spektakel stuk Yerseke met 5-3 te vloeren. Spits Dave den Boef was bij de thuisclub de grote man met vier treffers. Aan de overkant werd aanvalsleider Arjen de Koeijer goed in bedwang gehouden door Marien Hopmans en Auke Bovenberg, het centrale duo ach terin bij de Tholenaren. Ben van den Aarssen Tholen Tholense Boys-Yerseke 5-3 (1-1) 6. Dave den Boef 1-0, 24. Niels Poley 1-1, 49. Dave den Boef 2-1, 52. Dave den Boef 3-1,59. Da ve den Boef 4-1, 65. Xan der van der Poel 4-2, 75. Arjen de Koeijer 4-3, 90. Niels Hopmans 5-3. Rode kaart: 79. Laurens Boven berg (Tholense Boys). M TW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60