M 5 Britse kustwacht redt 19 man van lekkend bootje Dankbaar Vijfjaar Helemaal geen probleem De Britse kustwacht heeft ne gentien vluchtelingen gered van een opblaasboot op de Straat van Dover. Voor de kust van Kent begon het bootje zater dagavond water te maken, waar op een helikopter en twee red dingsboten de drenkelingen te hulp schoten. De boot was vol strekt ongeschikt om mee het Kanaal over te varen. „Het gaat steeds meer lijken op wat we op de Middellandse Zee zien en mijn grootste angst is dat de tra gedies die in Griekenland en Ita lië voorkomen, zich gaan herha- Geliquideerde was Vincent Jalink Vermist Heidens koppel meldt zich len op het Kanaal", zei Bernard Barron van de Franse kust wacht. De UNHCR meldde dat afgelo pen week vermoedelijk 700 vluchtelingen zijn omgekomen op de Middellandse Zee. Circa 550 opvarenden van een schip dat donderdag ten onder ging worden nog vermist. In de romp van een boot die op woensdag zonk, kunnen zich mogelijk honderd mensen be vinden. Een derde scheepsramp op vrijdag heeft een nog onbe kend aantal slachtoffers geëist. 'Slachtoffer' steelt mobiel van helper maal 50 vrijwilligers rondlopen. „Ik heb er geen omkijken naar", zegt hij. Niet alleen ouders zijn actief. Ook opa's en oma's helpen een handje mee en zelfs bewoners die geen kind of kleinkind op de school hebben. „Ik weet dat het op scholen in grote steden heel anders is. Daar hebben ze veel meer moeite om genoeg men sen te vinden", weet Stegeman. De directeur zorgt dat afspraken al tijd worden nagekomen, maakt vaak praatjes met ouders en levert onder wijs dat de kinderen nodig hebben. „Als ouders zien dat hun hulp bij draagt aan het welbevinden van hun kind, zijn ze eerder bereid iets te doen." De gekste klus die hij een ouder heeft laten doen? Mollen vangen. Hij lacht als hij erover vertelt. „Ik stond met die vader te praten en klaagde Zelfs bewoners van Teuge die geen kind op school hebben, helpen mee Scholen in grote steden kunnen moeilijker mensen vinden over die mollenhopen. Ik zei: kan jij me niet helpen die weg te krijgen?" De vader, zonder enige kennis van mollen, stemde in. Hij ging op zoek naar een diervriendelijke manier om van de beesten af te komen en wist ze te verdrijven. „Ik weet niet eens hoe hij het heeft gedaan, maar ze zijn naar een andere plek verplaatst." Toch is het ook voor deze school wel eens moeilijk. Vooral rond de kerst, als er veel extra activiteiten zijn, of vlak voor de zomervakantie. Dan voelt zelfs deze directeur schroom ouders wéér iets te vragen. „Je moet niet over het randje heen gaan. Dat vind ik wel eens lastig." En hij merkt het meteen als hij tóch te ver is gegaan. „Dat zie je aan de li chaamshouding of de reactie is kort af. Het is goed dat ze het doen, maar dan weet ik: dit was te veel." Sil Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust jf— 10 dagen Balatonmeer en Boedapest 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija maandag 30 mei 2016 DYMCHURCH DIEMEN De man die vrijdagavond rond tien uur is geliquideerd voor zijn huis aan de Klipperweg in Die- men-Noord is crimineel Vincent Jalink (38). Zijn zoontje was getui ge van de schietpartij. Jalink werd recent veroordeeld voor het witwassen van misdaadgeld. Zaken omtrent verdenkingen van plofkraken en drugsbezit liepen nog. Jalink was met name in Am sterdam-Zuidoost een bekende organisator van feesten. Hij werd doodgeschoten toen hij van zijn huis naar zijn Porsche liep. Hij overleed in het ziekenhuis. GRANADA Het vermiste echtpaar uit Helden heeft zich gemeld bij de politie in Granada. Suzanne Buiten huis-Bouten meldde zich daar za terdag op het bureau en is daar opgevangen. Ze moet nog een verklaring afleggen bij de rech ter. Ook met haar man is contact geweest. Het echtpaar verdween op 9 april. De vermissing werd ontdekt door de ex-partner van Suzanne. Toen hij zijn twee zoons naar hun moeder bracht, trof hij het huis van het echtpaar leeg aan. De woning was over hoop gehaald. De Libelle Zomerweek die afgelopen week in Almere werd gehouden, heeft vol gens de organisatie 84.300 bezoekers getrokken. Vorig jaar waren dat er ongeveer 83.000. DIDAM Een 20-jarige Westervoorter is opgepakt nadat hij een mobieltje stal van een 13-jarige jongen uit Didam. Opmerkelijk, want de jon gen hielp hem juist nadat hij met zijn scooter in de sloot was geval len. Didammer Renzo Geverink leende het slachtoffer zijn mobiel tje om hulp in te roepen. Maar plotseling ging de jongen er op zijn scooter vandoor. Uiteindelijk was Geverink toch de laatste die lachte. Hij kon via de computer zijn telefoon traceren. Daar, in een Winterswijkse woning, hield de politie de Westervoorter aan. opa helpt bij les -Jan-Willem Stegeman, directeur De Zaaier Opa Marinus Bijsterbosch (71) draait zijn hand niet om voor een techniekles. „De kinderen zijn al tijd zo dankbaar als ze iets leuks hebben gemaakt." Ze assisteert bij de technieklessen, houdt een oogje in het zeil bij de overblijf én helpt kinderen oversteken. Anita de Haan (45) draait al ruim tien jaar mee op De Zaaier. Dat de school zoveel van ouders, opa's en oma's vraagt vindt de moe der geen enkel probleem. „Als er geld mee wordt bespaard..." Wekelijks helpt Bertha twee uur met lessen handen arbeid. Haar zoon vertrekt na de zo mer naar de middel bare school. „Dan stop ik." Ze helpt al vijf jaar op school. v.a. slechts Vertrekdata: 13, 27juni/ 11 juli 22 aug 5,19 sept/3 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (Q318) 58 09 58 hnol/inoon- boekingen: Vertrekdata: 20 juni 4,18 juli 15, 29 aug12, 26 sept/10 okt m/n 10/12 dagen Kust van Dalmatië RR. Dalmatische kust Vertrekdata: 13, 27juni11, 25 juli 8, 29 aug 12, 26 sept Vertrekdata: 27 juni 11, 25 juli 8, 22 aug 5,19 sept 3,17 okt Vertrekdata: 13, 27juni 11, 25 juli/8, 22 aug/5,19 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5