Smerdiek gaat door het oog van de naald Rijke historie van SDO'63 op papier II IÉ 12 HOOFDKLASSE NACOMPETITIE A We konden wel twee boeken uitbrengen. We hebben jongens die lichte pijntjes hadden kunnen wisselen. De voetbalsters van Smerdiek blij ven in de race voor handhaving in de eerste klasse. Op bezoek bij Oostkapelle overleefde de Thool- se ploeg de eerste ronde van de nacompetitie: 3-4. Bij Oostkapelle heerste na af loop een katergevoel. De formatie van trainster Ilona Stouthamer voetbalde fris en fruitig en was op alle fronten beter. Smerdiek profiteerde tot drie keer toe van een fout. Wim Scherpenisse van Smer diek beaamde dat zijn ploeg goed wegkwam. „Het was een hele las tige wedstrijd voor ons. Het mag natuurlijk nooit gebeuren dat wij Oostkapelle terug lieten komen. Gelukkig hebben wij het uiteinde lijk nog afgemaakt. Nu wacht Brielle als volgende tegenstan der." Bij Oostkapelle was men uitein delijk wel trots, maar toch heerste er een gevoel van onrecht. „Wij maakten het spel. Ons combinatie voetbal was goed. We verliezen onterecht, maar ik ben wel trots op deze ploeg", aldus trainster ilo na Stouthamer. Anne Hage (2), Yazzmin Geijs en Anouk Fase scoorden voor Smr- diek, Noelle de Jonge (2) en Nicky Riemens voor Oostkapelle. Het heeft even geduurd, maar het geduld werd zaterdag beloond met de presentatie van het jubi leumboek 'Ruim een halve eeuw voetbal op Lamswaarde'. De eer ste voorzitter van de zondagclub Frans de Schrijver zou het eerste exemplaar in ontvangst nemen, maar moest om gezondheidsre den afzeggen. Het vrijwilligersechtpaar Jan en José Snijder nam nu de honneurs waar. Zij kregen op het voetbal complex in Lamswaarde het eer ste exemplaar van Frank van Dries sche. De voorzitter van SDO (Sa menspel Doet Overwinnen)'ö3 heeft samen met Gino van den Broecke een fraai gedocumen teerd boek samengesteld. „We wil den tijdens het jubileum een boek uitbrengen, maar dat is niet ge lukt. We hadden zoveel informa tie, we konden wel twee boeken uitbrengen", zei Van Driessche. Het boek geeft een mooi tijds beeld van de club met een compi latie van verhalen en foto's. Zo is er het verslag (18 mei 1963) van de oprichtingsvergadering van initia tiefnemer Johan Danckaert opge nomen, waarbij pastoor Knip- scheer de geldschieter was voor het kopen van ballen. De historie is tot in alle facetten met anekdo tes, krantenartikelen en eigen clubverhalen te lezen. In 1968 sloot de club zich aan bij de KNVB. Er wordt in het boek geme moreerd aan de bloeiende periode in de tachtiger jaren toen de club vijf seniorenelftallen had, maar ook dat er 'slechts' drie kampioen schappen van het eerste elftal zijn geweest (in 1971,1976 en 1979 in het afdelingsvoetbal). Hoogtepun ten zijn ook de wedstrijden tegen de betaaldvoetbalclubs FC Dor drecht, met trainer Dick Advocaat, en NAC in 2014 in het kader van het 50-jarig bestaan. En wat te denken van het verhaal van oud-profvoetballer Paul Marter van FC Antwerp, waar Belgisch in ternational Wilfried van Moer zijn teamgenoot was. Hij verhuis de naar Lamswaarde en ging bij SDO voetballen. Het boek kost 12,50 euro. Zeeuwse ploeg van trainer Ruud Pennings boekt een onverwacht grote overwinning bij HVCH (0-4), waardoor het halen van de finale van de nacompetitie donderdag een formaliteit lijkt. et een 4-0-over- winning in Heesch ver schafte Vlis singen zich een riante uitgangspositie in het tweeluik met HVCH. De ploegen hielden elkaar in een aantrekkelijke eer ste helft in evenwicht (0-0). Na rust maakte de Walcherse forma tie in een tijdsbestek van ruim twintig minuten het verschil. Voor het tweede jaar op rij lijkt Vlissingen daarmee verzekerd van een plaats in de eindronde van een nacompetitie. Omdat voetbal nu eenmaal geen wiskun de is, hield toch nog een enkeling een slag om de arm, maar de ze ge op vreemde bodem was vooral goed voor de moraal. „Dit heb ben we te weinig in competitie wedstrijden laten zien", vond aanvoerder Hoessein Bouzam- bou. „Ik ben vooral blij met ons spel. We hebben zó veel kwali teit op elke positie. De uitslag had nog veel hoger kunnen uit vallen, want we hebben heel veel kansen gecreëerd. We moeten zorgen dat we onze scherpte be houden, ook in de tweede wed strijd." In de vorm die Vlissingen in Heesch etaleerde is er een reële kans dat de hoofdklasser zich handhaaft. „Dit geeft vertrouwen en biedt perspectief', zei Ruud Pennings. „We hebben jongens die lichte pijntjes hadden, kun nen wisselen." HVCH en Vlissin gen vermaakten het publiek voor rust na een aftastende beginfase met een open wedstrijd, waarin het spel op en neer golfde. Direct na de aftrap hield Joan van Bel- zen met een voetreflex Vlissin gen op de been, maar in het res tant van de eerste helft kon de thuisploeg niet meer gevaarlijk worden. Dat was de verdienste van een sterk Vlissings collectief, waarin Pennings opnieuw met dezelfde elf begon als waarmee hij de competitie eindigde. „Niet voor iedereen leuk, sommigen zijn misschien teleurgesteld", rea liseerde de trainer zich. „Maar de ze opstelling geeft heel veel rust. De jongens die niet spelen, zien ook dat het loopt." De Vlissingse verdediging stond als een huis tegen een ploeg die de titel in de eerste klas se op één punt misliep. De Zeeuwen wisten bovendien te voorkomen dat HVCH het gelief de spel met lange ballen kon spe len. „We wisten wat we konden verwachten, want de informatie die ik van Middelburg en Goes had gekregen, was identiek. Als je druk gaat zetten, geven ze een lange bal, waarmee ze gevaarlijk zijn", lichtte Pennings de speel wijze toe. „En in de eerste de bes- te aanval gebeurde dat ook, maar daarna hebben we ons niet meer laten verleiden. We hebben met veel geduld gespeeld." De teams zorgden met goed po sitiespel voor een boeiende wed strijd, waarin voor de rust al dui delijk werd dat Vlissingen over een aantal sterke individualisten beschikte. Het leidde in de slotfa se van de eerste helft tot twee kansen. Abdenbi (prachtig afge legd door Pattinama, schot bui tenkant paal) en Ben Sellam (na voorbereidend werk van Hoes sein Bouzambou) misten echter. Vlissingen nam na de hervatting het initiatief, hield de tegenstan der met prima positiespel en vloeiende combinaties in een ijze ren greep en reeg de kansen aan een. Daarvan werden er vier bin nen welgeteld 21 minuten benut. maandag 30 mei 2016 Robin Hamelink Oostkapelle De samenstellers Frank van Driessche (tweede van rechts) en Gi- no van den Broecke (rechts) bekijken het boek met het echtpaar Jan en José Snijder, foto ronald den dekker Aector Dooms Lamswaarde SDO'63-voorzitter Frank van Driessche Cüneyt Kursun (RIA) in duel met een speler van Grenswachters. Zijn ploeggenoten Gert-Jan Vael (rechts) en Patrice Engelschenschilt (achtergrond) kijken toe. foto ronald den dekker Vlissingen speelt Peter van Kouteren Heesch —Trainer Ruud Pennings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57