Snel internet in de polder: het is nu of nooit Het is een bloedstollend uurtje in escape room Overstroming in Renesse. 19 II ESCAPE ROOM OVERSTROMING BIJ VAKANTIEPARK SCHOUWEN Het gaat nog steeds door het draadje dat na de ramp is aangelegd voor telefonie Er zijn veel particuliere belanghebben den en die hebben we heel hard nodig Laden gaan open en dicht. Afbeeldingen worden be studeerd. Bloempotten omgekeerd. Na minuten lang in het wilde weg zoeken in een woonkamer met jaren vijftig meubilair, keert opeens het tij. „Hebbes", klinkt het blij als er een kwartje valt. Het blijkt het begin van een nieuwe zoektocht tijdens een bloedstollend uur in escape room 'De Overstroming' op vakan tiepark Schouwen in Renesse. De beste ploeg tot op heden kwam er, met één hint, na 44 mi nuten en 54 seconden uit. Dat gaan wij ook doen maar dan zon der om hulp te vragen, is het voor nemen van een ploegje familiele den uit de regio IJmond, dat -met ouders en grootouders Wim en Ria Dirks als bindende factor- fa milieweekend in Zeeland houdt. Terwijl de storm doorlopend rond het huis blaast gaan de deel nemers -in ploegjes van maximaal zes personen- aan de slag. Ze moe ten in een uur tijd uit de kamer zien weg te komen; er is een over stroming op komst. Dat thema is een bewuste keuze, vertelt Claire van der Reijnst die -samen met zus Chantal van Gils- aan het roer staat van Vakantiepark Schouwen. „We wilden echt een link met Zeeland leggen. Je leeft hier ten slotte onder het NAP." De bedoe ling is in de toekomst de aan de es cape room grenzende ruimte te ge bruiken om mensen te informe- ren over de rol die water in Zee land speelt en ook door te verwij zen naar het Watersnoodmuseum en andere watergerelateerde bij zonderheden op Schouwen-Duive- land. „We willen samen met ande ren kijken of er wat leuks mee valt te doen. We hebben voldoen de ruimte beschikbaar, maar kun nen het niet alleen." In de escape room zelf tikt de tijd ondertussen onverbiddelijk door. Er moeten aanwijzingen ge vonden en verbanden gelegd en dat blijkt nog helemaal niet zo eenvoudig. Na elk 'aha'-moment WAT EN HOE? volgt steevast een inzinking. Zo'n moment dat alles muurvast loopt. „We moeten simpel denken. We doen te moeilijk", klinkt het. En: „Straks denken we natuurlijk alle maal: oooooohü!" Maar dan...met de oplossing binnen handbereik valt het doek. Als de zandloper z'n laatste korreltjes laat vallen, bijt ie dereen zijn tanden stuk op het laatste raadsel. Afgelopen, uit. Hoe frustrerend is dat? Silvie, Michiel, Job, Louis, Linde en Frank halen -de spanning is er af- eens diep adem. „Nou eigenlijk niet. Het was gewoon superleuk." Het is nu of nooit. Ondernemers kring Schouwen-Duiveland (OSD) en Agrarisch Schou wen-Duiveland (ASD) hebben de handen ineengeslagen in het streven snel internet in het bui tengebied te realiseren. Want een filmpje kijken via Netflix of welke videostreamingsdienst dan ook is er voor mensen in de polder nog altijd niet bij. „Internet is daar heel erg traag", licht André Slootmaker de problematiek toe. „Het gaat eigen lijk nog steeds allemaal door het draadje dat na de Watersnood ramp is aangelegd voor telefonie. Eigenlijk best wonderlijk natuur lijk dat internet via datzelfde draadje binnenkomt. Maar be standen zijn steeds groter gewor den en dat draadje van zestig jaar geleden is, in deze tijd van glasve zel enzovoorts, veel te dun." Via straalverbinding is het mo gelijk daar verandering in aan te brengen. OSD en ASD zijn druk in onderhandeling met aanbie ders. Het streven is voor de zo mervakantie duidelijkheid te heb ben over de mogelijkheden en kosten van een abonnement. Daarvoor is het wel nodig zoveel mogelijk mensen bij elkaar te krijgen die willen meedoen. „We zoeken vrijwilligers die willen helpen anderen te mobili seren. Niet om ze met allerlei ver kooppraatjes over te halen, maar het is wel een beetje nu of nooit. Als het nu niet lukt om snel inter net te regelen dan lukt dat over drie jaar ook niet. En als te wei nig mensen mee doen, stapt geen aanbieder in." Het trage internet dupeert boe ren en ondernemers. Maar vooral ook veel particulieren, weet Sloot- maker. „Ondernemers en agra riërs trekken hierin nu de kar maar er zijn veel particuliere be langhebbenden en die hebben we ook heel hard nodig." Alleen al voor schoolgaande kinderen die in de polder wonen, is inter net onontbeerlijk. Om hoeveel mensen het precies gaat is niet bekend, maar Slootmaker schat dat het op heel Schouwen-Duive land al gauw om een dikke dui zend gaat. Meer info of je aanmelden als vrijwilliger kan via: snelinternetschouwenduiveland @gmail.com. Zie ook Facebook: snel internet buitengebied schou- wen-duiveland Ontsnappen uit kamer maandag 30 mei 2016 Esme Soesman A Louis, Silvie, Michiel, Job en Linde waren nooit eerder in een escape room. Ze gaan hier in Renesse aan de slag. foto marieke mandemaker Volgens Escape Rooms Nederland telt Nederland nu meer dan driehon derd escape rooms. De organisa tie houdt een over zicht bij van escape rooms in binnen- en buitenland en pro beert de kwaliteit hoog te houden. Met zomaar wat puzzeltjes in elkaar draaien ben je er niet. Via de website (escaperoomsne- derland.nl) zijn ook actuele recensies te lezen. Escape room De Overstro ming in Renesse is ontwikkeld door In- credEvent uit Poort vliet. De ontsnap ping is te spelen vanaf twee tot zes deelnemers. Ook valt er een combina tie te maken met de horeca, die on der meer tapa- en happaplanken ser veert. Meer info via: escaperoomde- overstroming.nl Esme Soesman Nieuwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53