Veel toeschouwers bij uitbranden van loods aan de rand van Axel Een brandende schuur zorgt voor veel rookontwikkeling. De Veiligheids regio vraagt mensen weg te blijven. Toch komen er honderden kijken. U De oproep van de Veiligheidsregio was zaterdagmiddag duidelijk: kom niet kijken naar de brand in Axel, en ga al helemaal niet in de rook staan. Het verzoek bleek aan dovemansoren gericht: enkele honderden mensen trokken naar de Westsingel om 'live' mee te kij ken met het blussen van een schuurbrand. De brand in een loods van Ja cobs Tuinarchitectuur werd rond kwart over vier gemeld, en was al na een paar minuten erg heftig. Enorme rookwolken trokken over de omgeving en zorgden voor mist en stank. Vanuit het gebouw klonk geknal van ontploffende gasflessen. Het weerhield veel mensen er niet van naar de West singel te trekken. De brand in de schuur, aan de rand van een woon wijk, was vanaf de weg immers prima te volgen. Gezinnen met kinderen kwamen te voet, op de fiets of met de auto een kijkje ne men. Brandslangen, die over de weg waren gelegd, werden dank baar als speelmateriaal gebruikt. De uitgelatenheid van met name de kinderen stond in schril con trast met het verdriet van de eige naar van de loods, die na een poos je arriveerde en machteloos moest toezien hoe al zijn spullen ver brandden. De oploop bracht de Veiligheids regio ertoe mensen op te roepen niet te komen kijken en uit de rook te blijven. Daar zouden im mers ongezonde stoffen in kun- nen zitten. Vervolgens ging ook nog een burgeralert uit richting mensen in de wijk, al leek die wel wat te laat te komen. De rookont wikkeling was toen al een stuk minder dan eerst. Veel hielp het niet. „Als het echt gevaarlijk was, zouden ze ons hier wel weghou den", meende een toeschouwer. Een ander wees erop dat ook hulp verleners 'zonder masker of mond kapje' in de buurt stonden. „Dan kunnen wij dat toch ook." Bij de brandbestrijding waren brandweerlieden uit Axel, West- dorpe en Zaamslag betrokken. Er werd ook een hoogwerker ingezet. Wegen in de omgeving, waaron der de drukke Zuidsingel, (N686) werden afgesloten voor verkeer. De Veiligheidsregio was extra alert omdat zich vlakbij het be- Als 't écht gevaarlijk zou zijn, hadden ze ons hier al lang weggestuurd drijf een benzinestation bevindt. Daar dreigde echter nooit gevaar. De brandweer had de situatie uiteindelijk relatief snel onder con trole. Rond 17.45 uur werd het sein 'brand meester' gegeven. Er moest wel nog urenlang worden nageblust. Er is geen asbest vrijge komen; wel kunnen in de omge ving nog steeds kleine stukjes iso latiemateriaal worden gevonden. De brandweer raadt aan die niet met de blote handen aan te raken, maar ze eventueel weg te spoelen of handschoenen aan te doen. De loods, waarin materialen, ap paratuur en voertuigen waren op geslagen, brandde volledig uit. De oorzaak is nog niet bekend. m maandag 30 mei 2016 pzc.nl email: schouwen-duiveland@pzc.nl ZEELAND^ Manager Christian Berger: Sloecentrale is geen zorgenkindje van Delta. P20 Publiek slaat waarschuwing in de wind r*r«=>T— _V: Martijn de Koning Axel Een loods van Jacobs Tuinarchitectuur brandt volledig uit onder grote publieke belangstelling, fotostim koster —Omstander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50