Kampioen TOP in slotronde onderuit Strijdend Zaamslag sluit puntloos af De Boskreek en Tiola in mineur WBC loopt NKmis 17 De korfballers van TOP verloren de laatste wedstrijd van het veld- seizoen. De kampioen in hoofd klasse B ging met 18-19 onderuit tegen degradant Sporting Delta. In de overgangsklasse verloor ook Tjoba. Die ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen is nog niet klaar. Zaterdag wacht een beslis singswedstrijd tegen KCR. Alleen bij winst handhaaft het team zich. TOP-Sporting Delta 18-19: Petra van Belzen en Kristian Huisman kregen rust van trainer Arco Goed koop. TOP had te weinig macht om de wedstrijd tegen de degra dant vroegtijdig te beslissen en dus werd het een spannende strijd. Vijf minuten voor tijd leek een voorsprong van twee punten genoeg om de winst te brengen, maar de Dordtenaren wonnen als nog. oog op de beslissingswedstrijd van aanstaande zaterdag kreeg een aantal spelers rust. Op hun plekken speelden A-junioren. Tot de rust (15-11) hield Tjoba redelijk stand, maar daarna liep Excelsior uit. Op 4 juni speelt de Bevelandse formatie de beslissingswedstrijd tegen KCR. Saillant detail is dat oud-Tjoba-coach Bram van Gef- fen nu coach is in Ridderkerk. Swift-Nieuwerkerk 21-21: Het was een wedstrijd die in het teken stond van het afscheid van de Mid delburgers Dylan en Gijs Gillissen en Eefje van den Berg. Toch werd het een aantrekkelijke wedstrijd. „Er is lekker op los gescoord", zei coach Dennis Plantinga tevreden. Wion-Fortis 16-16: De nummers twee en drie van de eerste klasse maakten er een spannende slot ronde van. Na rust (8-12) was Wion verdedigend alerter, waar door de Souburgsers alsnog aan het kortste eind dreigden te trek ken. Maar het werd nog gelijk. Tijdens de laatste wedstrijd van het veldseizoen beten de korfbal lers van Zaamslag nog één keer van zich af. Het resultaat voor de nog puntloze derdeklasser was een nipte nederlaag tegen Seolto. Zaamslag-Seolto 14-15: Zaamslag wilde nog één keer laten zien dat het wel degelijk aardig kan korfbal len. De thuisploeg kwam na rust op vier punten voorsprong, maar verkwanselde de winstkansen door verdedigende fouten. De Vlis- singse tegenstander zette aan, waardoor het alsnog gedaan was met de Zeeuws-Vlaamse koop man. spel stond de eer. Tot de rust hiel den de vierdeklassers elkaar in evenwicht: 5-5. Daarna kreeg Luc- tor eerst te kampen met een effi ciënter Volharding. Bovendien speelde aan het einde van de wed strijd de arbiter een bepalende rol. De remise die de Terneuzense ploeg in gedachten had, werd een gelukkige winst voor Volharding. „Maar geen gejammer. Dan had den we maar meer moeten sco ren", zei scheidend coach Erik-Jan Dellebeke. het verleden voor Terneuzen, Smerdiek en het Centrum voor Topsport en Onderwijs (CTO) in Amsterdam. Dat deed ze steeds samen met haar tweelingzus Syl- vana, de twee waren onafscheide lijk. In de zomer van 2014 gingen ze echter hun eigen weg. Sharona koos voor ADO, Sylvana ging naar AA Gent. „Ik had verwacht dat het moeilijker zou zijn zon der mijn zus", zei Sharona Tiele man. „Ik had ook naar AA Gent gekund, maar ik wilde het graag in de Nederlands eredivisie pro beren. Het was ook goed voor ons om eens uit elkaar te gaan. In Amsterdam woonden we samen, zaten we in dezelfde klas en train den en speelden we samen. Som mige mensen gingen ons op een gegeven moment als één persoon zien." Natuurlijk voetbalt ze het liefst met haar tweelingzus in hetzelf de team, voegde ze er wel met een aan toe. „Maar het is goed dat we op eigen benen staan. In Zee land waren wij twee verlegen meiden. Toen we naar Amster dam waren gegaan, veranderde dat wel. Daar moet je je laten gel den, anders red je het niet. Ik woon nu alleen in Den Haag, waar ik een mbo-studie Mede werker Maatschappelijk Werk volg en veel stage loop. Ik moet het zelf zien te regelen en dat is goed voor me. Als ik een paar jaar geleden iets aan iemand moest vragen, durfde ik nog wel eens te gen mijn zus te zeggen: vraag jij het even? Dat kan ik nu niet meer doen." Zaterdagavond genoot ze zicht baar van de sfeer in het stadion en de bekerwinst. Na afloop schalde het 'Oh Oh Den Haag' van Harry Jekkers uit de spea kers, reikte clubicoon Lex Schoen maker de beker uit en strooiden de fans van ADO nog wat zout in de Ajax-wonden. 'Helemaal niets in Amsterdam', klonk het, verwij zend naar de landstitel die eerder al aan de mannenploeg van Ajax voorbijging. „Voor een vrouwen finale vond ik het behoorlijk druk", zei Tieleman. „De sfeer was prima, ADO-Ajax is toch al tijd een beetje haat en nijd." Daarna werd ze door de team manager aan haar arm getrokken. „Kom, het is één groot feest in de kleedkamer." In haar rode badjas voegde Tieleman zich bij haar ploeggenotes. „Die badjas is iets te groot", lachte ze. „Maar ik ben er hartstikke blij mee!" In de landelijke tenniscompetitie was er een offday voor de Zeeuws-Vlaamse teams. De Bos kreek verloor in Zoetermeer van de aanstaande kampioen TV Dek ker Rokkeveen. Namens de equipe uit Breskens redde de zes tienjarige Vlaming Nicolas Rennie de eer. In de derde klasse ging Tiola in Bergen op Zoom met 6-2 ten on der tegen het hooggenoteerde SBOZ. Dominique Vyncke verloor met 7-5 6-3 van de 18-jarige Roos Nederstigt uit Halsteren, terwijl Bart van de Sande zijn partij in drie sets aan Toby de Klerk moest laten. Beide Brabanders trainen in de Verenigde Staten en zijn even terug in eigen land. Isabelle Leen houwers verloor via de tiebreak van de derde set van Eva van der Weegen. Dennie Cappendijk stond tegen Niels van den Bran den met 3-2 voor, toen zijn uit St.-Jansteen afkomstige tegenstan der door zijn enkel ging en moest opgeven. In de vierde klasse werd het duel in Vlissingen tussen De Schelde en De Boskreek 2 bij 4-1 in het voordeel van de West Zeeuws-Vlamingen gestaakt van wege hevige regenval. Claire van Damme, Jordy Engelaar en John de Waele wonnen hun partij van Romy Traas, Mitchell van de Wal en Alexander Wessel (drie sets). Stéphanie van Balen moest met 6-3 6-2 haar meerdere erkennen in Noortje Hermanides. De Sluis- kilse, die werkt als bedrijfsjurist in Amsterdam, revancheerde zich in het dubbel. Van Balen klopte sa men met captain Brigitte de Wae le in drie sets het duo Hermani des /Traas. In de landelijke vierde klasse voor mannen verloor Hulster Am bacht in Oud-Beijerland van het gelijknamige team met 4-2. Bram Donze tenniste op 1 wisselvallig tegen Thomas Bakker, maar won desondanks met twee keer 6-4. Maxime van Eenennaam had te gen Gianni ter Haar de eerste set met 6-4 verloren en stond in het tweede bedrijf met 4-2 voor. Bij deze stand gaf de Zuid-Hollander op vanwege een onwillige knie. „Vanaf de tweede set ging ik wat rustiger spelen, waardoor ik beter in mijn ritme kwam. Het was wel goed gekomen", aldus Maxime van Eenennaam. Aanvoerder Marnix Ivens had kansen tegen Rick van Bijeren, maar verloor met 6-4 7-6. De Zuid-Hollander kwam telkens op het juiste moment naar het net. Yanniek Ivens verloor met 6-1 6-3 van Wesley Molders. In de andere vierde klasse speelde het tweede team van Hulster Ambacht in Rucphen met 3-3 gelijk tegen De Bocht. Wout Martens uit Koe wacht was zowel in enkel- als dub belspel (met Sebastiaan Verscheu- re) succesvol. Verder won ook de uit Kloosterzande afkomstige Daan Salomé zijn partij. GOIRLE Het is de driebanders van WBC/Bouwbedrijf Goos- sen niet gelukt via de geweste lijke kampioenschappen een plaats op het NK te veroveren. De ploeg uit Walsoorden werd gedeeld tweede, maar op basis van percentage vierde. De titel ging naar BV De Kwast 3. Drie teams eindigden met twee wedstrijdpunten en 8-10 partijpunten; de percenta ges maakten het verschil: 91.28 en 87.84 om 87.56 voor WBC. Benny Durinck won twee van zijn drie partijen. Stanny la Heijne en Theo Neve won nen en verloren een keer en Benny Visser verloor beide par tijen. maandag 30 mei 2016 JaapJan Ritsema Vlissingen Excelsior-Tjoba 27-15: Met het JaapJan Ritsema Terneuzen Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 6, Pjotr Hamelink 5, Marjan Ver flage, Linda Hamelink en Gerwin Ze- gers 1. Volharding-Luctor 11-9: Op het Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Pieter Kousemaker en Anthony van de Velde 2, Adrie de Jonge en Jas per de Pooter 1. mee op de bank Sharona Tieleman (rechtsboven) viert het veroveren van de KNVB beker met haar ploeggenotes van ADO Den Haag. foto orange pictures Henk van de Voorde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46