Rillandia maakt het karwei af Lewedorpse Boys ziet kans na verlies 14 EERSTE KLASSE NACOMPETITIE Ik heb acht kansen geteld. Dat je er maar één van benut, is niet goed Na drie seizoenen in de vierde klasse is Rillandia terug in de der de klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg liet de 5-2-uitzege op Rimboe zaterdag volgen door een 3-r-thuisoverwinning. Opnieuw promoveerde trainer Bram Kot in zijn tweede jaar bij een club. Eer der deed hij dat met Apollo'69 en ZSC'62. Hoewel Rimboe vorige week ruim verloor, ging de ploeg uit Wouwse Plantage zaterdag wel op jacht naar doelpunten. Toch kwam de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong. Arjan Koop- mans kopte de openingstreffer op het scorebord. In een hectische tweede helft waarin van alles gebeurde, trok Rillandia de zege definitief naar zich toe. Eerste zorgde Mohamed Boulahyan nog wel voor de gelijk maker. Vanwege commentaar op de leiding kon toen de leider van de Brabanders vertrekken en niet veel later kreeg speler Kerim Ozen geel. Daar was hij het niet mee eens en door zijn protest kon hij met zijn tweede gele kaart, dus rood, vertrekken. Vervolgens stopte de grensrech ter van Rimboe ermee en werd de wedstrijd voor tien minuten stilge legd. Na deze korte onderbreking bepaalden Stephan de Leeuw en Bud Aschman de eindstand op 3-1. „Rimboe was zeker niet de mindere ploeg vandaag", vond Ril- landia-trainer Bram Kot. „Vorige week hadden wij al een grote stap gezet met een 5-2-zege daar. Dat maakte het mentaal wel anders, Ik blijf erbij dat wij kampioen hadden moeten worden want wij moesten niet per se win nen." „Net zoals het gehele seizoen waren wij ook zaterdag weer sterk in onze duels. Ik blijf erbij dat wij kampioen hadden moeten wor den, maar daarvoor maakten wij te vaak een misstap tegen de klei nere ploegen. Het was een mooi seizoen en ik ben dolbij. De jon gens hebben er hard voor getraind en dan is promotie naar de derde klasse een terechte beloning." Lewedorpse Boys verloor zaterdag in Breda met r-o van The Gunners in de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse. Komende za terdag mag Lebo die achterstand op het eigen voetbalveld pogen te repareren. In Breda speelde Lewedorpse Boys niet zijn beste wedstrijd van het seizoen. Op het oude kunst grasveld was van het alom gepre zen combinatievoetbal weinig te zien. Na slecht uitverdedigen kwam de thuisploeg op voorsprong. Jar- no Sy was er als de kippen bij om wat uiteindelijk de enige treffer van de middag bleek te maken. „Sommige jongens haalden hun normale niveau niet", zag Tom Huijskens van Lewedorpse Boys. „Of het nou het matige kunstgras veld was of de spanning, dat weet ik niet. Spelers gleden zelfs uit. Ons goede en verzorgde voetbal bleef uit." Huijskens zag echter wel per spectief na de kleine nederlaag. „The Gunners is een ploeg die te pakken is. Zaterdag kunnen wij ons eigen spelletje weer spelen. Hopelijk voor veel publiek, want dat zal een bron van inspiratie zijn voor de jongens. Ze voelen dat er meer in zit." De voetbalploeg van interim-trainer Leendert Geelhoed speelt in de tweede ronde van de nacompetitie gelijk tegen GRC14:1-1. In de return van morgenavond rekent hij op beterschap. ruse Boys heeft er nog een hele kluif aan om zich te handha- I ven in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal. De ploeg van Leendert Geel hoed worstelt met zichzelf in de nacompetitie en zal toch echt drie rondes moeten overleven. „De wedstrijden zitten ook zo dicht op elkaar", zei de inte rim-trainer zaterdag. „Het was heel begrijpelijk dat het team niet dezelfde energie kon leveren als dinsdag tegen FC Dauwendae- le." Op die doordeweekse avond waren alle Bruse krachten ook hard nodig geweest om de scha de te repareren. Op de 3-1-neder- laag in Middelburg volgde - ei genlijk tot veler verrassing - een 4-0-overwinning. Maar zaterdag raakte Bruse Boys opnieuw in de problemen. Thuis kwam de ploeg niet verder dan 1-1 tegen GRC 14. Morgenavond volgt in Giessen de return. Er móet dan gewonnen worden van de num mer vier uit de tweede klasse. „Wie zegt dat dat niet lukt? Er is nog niks verkeken", zei Geel hoed optimistisch. „Maar ook nie mand zal zeggen dat het makke lijk wordt." Initiatief Hij weet ook waar het bij Bruse Boys aan schort: het vernuft om het spel te maken. „We moeten in deze nacompetitie ineens heel anders voetballen dan we ge wend zijn", bekende hij. „In de reguliere competitie waren wij één van de mindere ploegen en hielden wij ons vooral bezig met verdedigen. Nu moeten we zélf het initiatief nemen. En we vin den dat moeilijk. We hebben er moeite mee om tegen tweede klassers als Dauwendaele en GRC 24 een gaatje in de defensie te vinden." Bruse Boys had zaterdagmid dag misschien wel 80 procent bal- bezit, maar deed daar te weinig mee. Een mannetje passeren was er tegen de Brabanders nauwe lijks bij. De ingezette bewegin gen waren te doorzichtig. En als er een keer een bal voor het doel kwam - uit een voorzet, een in gooi of een corner - ontbrak de kunst om die juist te verwerken. Domenique van den Berge, Tom Blomaard en Mats Willemse had den kansen, maar verzilverden die niet. „Ik heb acht kansen ge teld", zei Geelhoed. „Dat je er maar één van benut, is niet goed. Aan de andere kant: waarom zou den we in de return niet wat ge lukkiger met die mogelijkheden kunnen zijn?" Het hielp ook niet dat Bruse Boys al in de tweede minuut op achterstand kwam. GRC 14, dat vorige week FC Axel de voet dwars zette, kreeg na een hands bal van één van de Zeeuwse ver dedigers een vrije trap op de rechterflank. Linkspoot Ricky Vroon ging erachter staan en draaide de bal voor het doel. Een Giessense aanvaller leek de bal binnen te koppen, maar miste 'm net. Vervolgens verdween-ie ach ter doelman Mark Giljam: 0-1. Daardoor kon de Brabantse fusie club, misschien nog meer dan het van plan was, op de verdedi ging gaan leunen. Wind tegen Voor rust, met wind tegen, sticht te de thuisploeg nauwelijks ge vaar. In de 39e minuut had Do menique van den Berge de ï-r op maandag 30 mei 2016 Gehuld in kampioensshirts en gefêteerd met bloemen viert Rillan- dia de promotie naar de derde klasse, foto johan van der heijden Robin Hamelink Rilland Rillandia-trainer Bram Kot Robin Hamelink Breda Bruse Boys kan het Roeland van Vliet Bruinisse Leendert Geelhoed, Bruse Boys Dave den Boef (rechts) was zaterdag de plaag van Yerseke. Zijn vier doelpunten gaven Tholense Boys een voorsprong in het tweeluik, fotoleoadriaansen Rabobank GET A GRIP ON SAFETY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43