Roze tompoucen 4 WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË Vincenzo Ni- balli boekte zijn 2de eind zege en werd de 16de Itali aan die de e ten min te 2x won. Beste Steven, wat hebben we genoten van je prestatie! De eerste Nederlander die lange tijd bijna iedereen in de Giro achter zich hield. Dat vraagt hoe dan ook om een feestje en omdat we toch nog een beetje op een roze wolk zitten, dachten we aan tompoucen. Daarom zijn deze alléén vandaag en morgen in de aanbieding. Dus spring snel op de fiets want op op! Doosje 4 stuks maandag 30 mei 2016 Het aantal keren dat een Italiaan het eindklas sement won. Nibali schreef de 99ste editie op zijn naam. Beste eindklassering Nederlanders Erik Breukink Erik Breukink Erik Breukink Steven Kruijswijk Johan van der Velde Met zijn overwin ning in de proloog bracht Tom Du- moulin het aantal Nederlandse etap pezeges in de Giro op 24. Italië (1246) won verreweg de meeste ritten. Meeste roze truien Nederlanders Erik Breukink 8 Tom Dumoulin 6 Steven Kruijswijk 5 Pieter Weening 4 Jean-Paul van Poppel 2 Jeroen Blijlevens 2 Gerrit Voorting 1 Wim van Est 1 Aantal dagen in het roze Tom Dumoulin 6 Steven Kruijswijk 5 Bob Jungels (Lux) 3 Vincenzo Nibali (Ita) 2 Gianluca Brambilla (Ita) 2 Esteban Chaves (Col) 1 Andrey Amador (CRi) 1 Marcel Kittel (Dui) 1 steven Kruijswijk. foto corvos Giro in Voor het eerst sinds 1989 (Erik Breukink en Jean-Paul van Poppel) droe gen 2 Nederlan ders de roze trui: Dumoulin en Kruijswijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33