3 'Ik wil naar Rio' r. in het roze immers de kampioen in zichzelf. Begreep opeens dat koersen in zo'n historische trui en voor het oog van de wereld behalve spannend ook goed voor het zelfvertrouwen is. „Als leider in koers de favorieten pijn doen en op achterstand te rij den, er is niks mooiers. Ze een tik uitdelen en omgaan met de leiders rol en al die jongens die je opjagen. Die ervaring moet me ook weer be ter gaan maken. Net zoals Nibali zijn sterke slot na een minder begin ook allemaal te danken heeft aan zijn er varing." Had een nog sterkere Lotto-Jumbo ploeg hem wellicht in het roze kun nen houden? „Ik denk niet dat twee extra klimmers veel verschil hadden gemaakt", aldus Kruijswijk. „Op de meest cruciale momenten was het man tegen man. En dan moet je het toch zelf doen." Inschattingsfout Dus kon hij alleen zichzelf iets ver wijten na die allesbepalende stuur fout. „Puur een inschattingsfout. Ik heb staan vloeken op mezelf. Voelde de Giro uit m'n handen glippen. Was zo pissig. Rijd je een ronde van drie weken en in een splitsecond is het gebeurd. Dat had gewoon niet ge hoeven." Het halve peloton zocht hem een dag later op voor een babbeltje. „Zo die trui verliezen, dat gunt niemand je", begreep Kruijswijk. „Iedereen vond het klote voor me." In zijn overwinningsrede had Ni bali zelfs nog wat bemoedigende woorden over voor de Nederlandse smaakmaker. „Mooi, hoor. Maar hij heeft uiteindelijk wel gewonnen en ik niet", verzuchtte Kruijswijk, die even na moest denken over de vraag of de beste renner van deze Giro ook daadwerkelijk met de roze trui naar huis is gegaan. „Overall uiteindelijk wel, denk ik. Maar in de wedstrijd? Ik weet het niet... Nibali heeft z'n kwaliteiten bergaf en ik maak daar een fout. Maar bergop ben ik misschien wel de betere geweest. Zeker de eerste tweeënhalve week." TURIJN Steven Kruijswijk liet er na zijn sterke Giro d'Italia geen onduidelijkheid over bestaan. Als bondscoach Johan Lammerts vandaag of morgen de definitieve wegse- lectie voor de Olympische Spelen bekendmaakt, ver wacht Kruijswijk dat zijn naam erbij staat. „Ik wil naar Rio", aldus de nummer vier van de Giro. „Deze Giro helpt voor Steven zeker mee", hield Lammerts het gisteren nog even span nend. De bondscoach mag vier ren ners meenemen. Alleen Tom Dumoulin is al zeker van een startplek. maandag 30 mei 2016 dat ik kan winnen' t Uiteindelijk moest Steven Kruij- wijk genoegen nemen met de vier de plek. Net naast het podium. Tij dens de rit van zaterdag slaagde Alejandro Valverde er nog in om over Kruijswijk heen te wippen. Steven Kruijswijk, net gefinisht in de laat ste bergetappe, buigt zich over zijn stuur. De pers wacht op zijn reactie nadat hij ge zakt is van de derde naar de vierde plek. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32