M ZEELAND 21 Zwarte Piet DE PZC ONLINE Blogs en vlogs Willem Vissers @vkwillemvissers Kruijswijk, maar dan in een ra ceauto. #Verstappen. O dPpzcredactie O facebook.com/depzc @pzcredactie trale draait altijd stationair, in vaktermen op baseload. We kun nen in een half uur van baseload naar vol vermogen schakelen. Dan praten we over 870 mega wattuur." Op volle kracht levert de Sloecentrale energie voor 1,2 miljoen huishoudens. Berger denkt dat de Sloecentra le op termijn weer winst zal ma ken. „De lage energieprijs is niet houdbaar. Zelfs windmolens, waar al flink subsidie op zit, drei gen onrendabel te worden. Zo lang groene stroom niet massaal kan worden opgeslagen, zijn dit soort centrales nodig. Je hebt niet elke dag zon en wind. Ik ben geen marktanalist, maar ik verwacht dat het tij De lage energieprijs is niet houdbaar. Zelfs windmolens, waar al flink subsidie op zit, dreigen onrendabel te worden vanaf 2020 zal keren. We moeten het nog een paar jaar zien uit te zingen. Het zou helpen als de rijksoverheid ook de jongere ko lencentrales sluit. Die produce ren 2,5 maal zoveel broeikasgas als de Sloecentrale. Misschien moet het Rijk ook eens denken aan een powersnelweg naar Bel gië. Dan kunnen wij de zuider buren helpen met hun energie probleem." maandag 30 mei 2016 weer winst maken' ongeveer 500 miljoen euro no dig is om de centrale te slopen. Dat bedrag kan gehaald worden door nu, onder borg van provin cie en gemeenten, een lening te verstrekken van 200 miljoen aan EPZ. In de Zeedijkers, maga zine van de EPZ, staat dat er een aparte stichting, juridisch af gezonderd van de EPZ, is die er voor zorgt dat het geld in 2033 daadwerkelijk aanwezig is. In de pot zit nu, bevestigd door de toezichthouder ANVS, 178 miljoen daarnaast heeft EPZ nog extra geld op een spaarreke ning voor tegenvallers. Waar moeten wij dan borg voor staan? De financiële avonturen van de provincie zijn, zelfs voor Statenleden, kennelijk niet te doorgronden. Is het dan vreemd dat de kiezer denkt dat deze het spel meespelen. Het beleid niet controleren maar tegenover ons staan als verlengstuk van het college van CS J.W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen De zomer moet nog beginnen en het gekrakeel over Zwarte Piet breekt weer al los (krant van 28 mei). Ik herinner me al vanaf mijn kindertijd prachtig aangeklede Zwarte Pieten met ballonbroeken, gouden oorrin gen, mooie schoenen met ges pen, lachende gezichten en een mooi, zwart, glimmend gezicht. Niks mis mee, zou je zo zeggen, maar er zijn mensen die zich ge discrimineerd vinden, omdat zwarten in een knechtenrol ge- Erik van Muiswinkel stopt als Zwarte Piet. zet zouden worden. Flauwekul, de pieten hadden vroeger een luizenleven in vergelijking met het gewone volk. Typisch dat juist de minder bekende BN'ers het voortouw schijnen te ne men in de anti-zwartepietendis- cussie; is dat om hun imago op te vijzelen, of om minder onbe kend te worden? Zielig. Voor mij is een zwarte Piet gewoon zwart, zonder enige discrimina tie; een goedlachse, vrolijke flie refluiter. Wie er anders over denkt, is een frustratiepiet, een kwezelpiet of gewoon een zeur piet. Wim van Cilst, Boogerdlaan 23, Kortgene Benieuwd naar nieuwe we- blogs van mensen in Zee land? Op onze website zijn de blogs, vlogs en YouTu- bers van Zeeuwen te vin den. Onderwerpen zijn on der andere recepten, wat een boswachter zoal tegen komt, zang, en meer. Kijk op: pzc.nl/blogs TWITTER —Max Verstappen is zon dag gecrasht in de Grand Prix van Monaco. De cou reur reed in de 35ste ron de van de race op het nat te stratencircuit zijn auto de vangrail in. UW REACTIE Robert Joosen uit het Vlaamse Kalmthout (B) heeft zaterdag de negende editie van het Groot Bres- kens Dictee gewonnen. Fred Jansen zegt: „Niet zo vreemd dat de Vlamingen vaak de beste zijn in Dic tee! In België zitten de leer lingen nog rechtop, spre ken de leraar nog aan met Mijnheer en hebben min der inspraak. Het resultaat: een beschaaft, beleefd en goed opgeleide mensen!" ONLINE TOP-5 1. Motorcrosser Remy van de Goor loopt ernstig hoofdletsel op 2. Ovezande mag één dag de brandhaard zijn 3. Regen, hagel en onweer op komst in Zeeland 4. Vlissingse bevrijder René Rossey gestorven 5. Loods uitgebrand aan Westsingel in Axel Kijk op www.pzc.nl of WÊÊM —algemeen manager Christian Berger De Sloecentrale FOTO'S LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22