Rondreizen Sale Vlissingse motorcrosser in coma na val in Rilland 16 °C Bertens naar Rio Dure batterij is snel kapot De elektrische fiets heeft voor tienduizenden bezitters een onaangename verrassing: de accu geeft na een paar jaar de geest. Walcheren Nederlandse tennisster be machtigt ticket voor Spelen, door de laatste zestien te halen in Parijs. B RANDWEER „Nee, natuurlijk wisten mensen dit niet toen ze de fiets kochten", zegt directeur Martin Leemans van Fietsned, een keten van mo biele fietsenmakers. „Een verko per roemt de trapondersteuning en het gemak. Niet dat de accu na twee tot drie jaar kapot kan zijn en dat een nieuwe batterij 500 tot 600 euro kost. Wij krijgen jaar lijks 60.000 telefoontjes van klan ten." Sinds 2010 zijn er ruim 1 mil joen e-bikes verkocht. Eerst vooral aan senioren, nu koopt iedereen ze. Vorig jaar was bijna 1 op de 3 nieuwe fietsen een elektrische en het aandeel in de fietsverkoop blijft volgens brancheorganisatie Bovag groeien. Maar de accu is de achilleshiel van de elektrische fiets, stelt de Fietsersbond. De bat terij blijkt veruit het duurste en minst duurzame onderdeel van de fiets. Volgens de Fietsersbond zou een vervangend exemplaar niet meer dan 300 euro hoeven te kos ten. E-bike-tester Kees Bakker van de Fietsersbond: „De accu-vervan ging is het verdienmodel van de fabrikanten. Fietsaccu's zijn merk- gebonden: je bent afhankelijk van het merk zodat de prijs opgedre ven kan worden. De consument moet bij de fabrikant kopen." Vooral mensen die 's winters nooit fietsen zijn de dupe van de uitvallende accu's. De grote fiets- merken - Gazelle, Batavus, Sparta - is sinds vorige week herhaalde lijk om een reactie gevraagd, maar zij reageerden niet op de klachten over de accu's. Monaco is niet het circuit van Max Verstappen. Een week na zijn zege in Barcelona strandde hij in het ministaatje zowel in de kwalificaties van zaterdag als de race van zondag. korting p.p De Vlissingse motorcrosser Je remy van de Goor is zaterdag middag zwaargewond geraakt bij clubwedstrijden in Rilland. De negentienjarige coureur werd in bewusteloze toestand per ambulance overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis in Antwerpen. Daar bleek dat de Zeeuw bij de val hersentrauma had opgelopen. Van de Goor wordt kunstma tig in coma gehouden en in zijn hersenen is een drain aange bracht om de zwellingen in zijn hoofd tegen te gaan. Over de duur van het verblijf in het zie kenhuis kan nog geen uitsluitsel worden gegeven. De Zeeuwse crosswereld is de laatste jaren al meermaals opge schrikt door zware ongelukken. Diverse rijders hielden ernstig letsel aan over trainingen en wedstrijden. In 2014 was er in Wemeldinge zelfs een dodelijk ongeval. Post Zuidland Fietsaccu kostenpost Ton Voermans Rotterdam Zie ook pagina 8 FOTO ANP/ ZORAN ZIVKOV vóór 1 Profiteer nü van korting op alle rondreizen in Europa en ver daarbuiten! Kras.nl/rondreizensale of bel 0900-96977ocPg 3||! Zie: kras.nl/actievoorwaarden Herman Heuvink Rilland maandag 30 mei 2016 Bewolkt en flinke buien pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 125 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1