'Meisje' ligt straks op een bank in het parkje II N 19 Gezellige sfeer en drukte op Statue Festival in Domburg Levende standbeelden en straatartiesten zorgen op de zaterdagmiddag in Domburg voor veel plezier onder de bezoekers van het dorp. De Domburgse 'standbeelden' staan niet lang stil, ze bewegen en lokken reacties uit mebord, daagt het publiek uit om een kusje in ontvangst te nemen. De Kauwgomkok nodigt kinderen uit om kauwgomballen over zijn knikkerbaan te laten rollen. Hans Genscher, 'geen familie van de dit jaar overleden FDP-poli- ticus' uit Leverkusen vermaakt zich goed tijdens het Statue Festi val. Hij vertelt dat hij samen met zijn familieleden al jaren naar Domburg komt. Het liefst zou hij aan de Walcherse kust een huisje kopen 'zodat ik hier kan werken'. Hij vertelt dat hij veel werk online kan doen maar dat zijn kinderen nog thuis wonen. „Als ze allemaal studeren, ga ik serieus nadenken om te verhuizen naar hier." Het lijkt hem geweldig om elke och tend en avond langs het strand te lopen en Marieke Vermeulen (Middel burg) vindt het ook 'lollig' om sa men met haar twee dochters te kij- ken naar de 'standbeeldacteurs'. „Dit is niet even je schminken en dan gaan staan. Je moet het maar kunnen om in de warmte met al die kleren zo'n act op te voeren. Geloof maar dat dat niet makke lijk is." Haar beide dochters zijn weg van de artiest die doet alsof hij een mansgrote aap is en speelt met een wereldbol. Esther (7): „Als je blijft kijken, geloof je dat hij echt is. Hij doet echt als een aap." Marjan (9): „Nee, als je maar even kijkt, dan lijkt hij echt een aap. Als je lang kijkt, zie je dat hij geen dier is." Jens Baumann uit Keulen vindt de aap niet echt leuk, zegt hij als hij likkend aan een ijsje langs loopt. „Hij is knap verkleed. Maar meer ook niet. Iedereen kan zich een beetje op z'n borst slaan zoals hij doet. Ik vind dat hij te weinig actief is met het publiek." Whow, zegt de t3-jarige Mark Buijsse als hij zich omdraait en hoog boven zich een jonge vrouw ziet die zo weggelopen lijkt uit een sciencefictionfilm. Vader Peter uit Roosendaal ziet het tafe reel zaterdag in Domburg luid la chend aan. „Was dat even schrik ken?" Zijn zoon haalt zijn schou ders op en zegt dat dat wel mee valt als de jonge vrouw, op enor me stelten, verder loopt en zich vooroverbuigt om zachtjes over de imposante snor van een andere be zoeker van het Statue Festival te strijken. Vader en zoon Buijsse verma ken zich goed in Domburg. Daar zijn deze zaterdagmiddag vele le vende standbeelden te zien. Dat niet alleen, er is ook straattheater en er treden muzikanten op. Dat in combinatie met een aangenaam zonnetje zorgt ervoor dat het zeer druk en gezellig is in Domburg. De terrassen van de vele restau rants puilen uit en elk leeg tafeltje is binnen een minuut weer bezet door mensen die iets willen eten, drinken en kijken naar alles wat op straat gebeurt. De Domburgse levende standbeelden kiezen voor interactie met het publiek. Ze staan dan ook niet lang stil maar bewegen en lokken reacties bij het publiek uit. Zoals het meisje dat voor Cupido speelt en haar pij len richt op iedereen die op haar verliefd kan worden. En de 'Kus van de Chef, een artiest die ver kleed is als drager van een recla- Als het allemaal lukt, is Vlissingen binnenkort een kunstwerk rijker. Dan ligt er straks een draadstalen meisje op een bank in het park in de wijk Paauwenburg. Dat 'meis je' is een ontwerp van Bas Lug- hart en Maree Blok. Vlissingers en andere belangstel lenden konden zaterdag kiezen welk kunstwerk in dat park naast de Sloeweg moet komen. De initia tiefnemers, de medewerkers van kunstwerkplaats KipVis, hadden ervoor gezorgd dat er gekozen kon worden uit meerdere ontwerpen. Deze keer ontwerpen van kun stenaar die buiten Zeeland wo nen. Mogelijk komen ze een vol gende keer met ontwerpen van Belgische kunstenaars. „Zo willen we langzaam groeien." De medewerkers gaan nu op zoek naar geld om de daadwerke lijke uitvoering van het kunst werk mogelijk te maken. Ko de Gemeente Vlissingen wil het beeld nog niet eens gratis hebben Jonge vertrouwt erop dat dat lukt. „We zijn de afgelopen jaren erin geslaagdin het parkje twee kunst werken te realiseren. Ik hoop dus dat het nu weer gaat lukken." Het mooist, zo vindt hij, komt dat 'meisje' tot haar recht op een van de boulevards van Vlissingen. „Maar de gemeente Vlissingen wil het beeld niet eens gratis hebben. De gemeente wil absoluut niet te maken krijgen met onderhouds kosten." Carla Ploegaert is echter blij dat het beeld in haar wijk komt te staan. Zelf had ze op een ander ontwerp gestemd maar ze vindt het vooral belangrijk dat er ook in Paauwenburg te genieten valt van kunst en cultuur. Er staan nu al twee beelden in het park en dat zorgt ervoor, zegt ze, dat mensen met elkaar in ge sprek raken over kunst. „Dat is zo belangrijk." Thea van Soelen heeft wel geko zen voor het 'meisje'. Dat komt ook, zegt ze, omdat ze af en toe be hoefte heeft om even te gaan zit ten als ze aan het wandelen is. Ze houdt, vervolgt ze, van functione le kunst. „Waar mensen gebruik van kunnen maken. Waar kinde ren op kunnen klimmen, waar je gewoon op kan zitten." maandag 30 mei 2016 'Je gelooft dat hij echt echt is' Een jonge bezoeker kijkt in Domburg vol verbazing naar de kauwgombakker, foto's ruben oreel Emile Calon Domburg 'De mijnwerker' is een van de vele levende standbeelden tijdens het Statue Festival in Domburg. Emile Calon Vlissingen Het benodigde geld voor het draadstalen meisje moet nu worden verzameld, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19