In etappes naar 4Daagse Tips tegen pollen en allergie ZEELAND 17 OOSTENWIND LEIDT TOT POLLENALARM A we en andere graansoorten zijn in feite ook gras. In de loop van de tijd zijn die cultuurgewassen gene tisch veranderd. Hun pollenkor rels zijn zwaarder en kunnen daar door niet meer zo hoog in de lucht komen. Als je als allergiepa tiënt langs de velden wandelt of fietst, kun je wel opeens last krij gen." En dan zijn er nog de populie ren en wilgen, waaraan Zeeland rijk is. „Die hebben de afgelopen tijd veel pollen geproduceerd. Als ze uitgebloeid zijn, hebben de za den haarpluizen. Je ziet in deze tijd van het jaar hele wolken plui zen door de lucht zweven. Geluk kig is die zomersneeuw, zoals we het verschijnsel wel noemen, niet allergeen. Je hebt er als allergiepa tiënt geen last van." Een allergie die minder aan dacht krijgt, is die voor sporen van schimmels (die leven van bio logisch materiaal dat afgebroken wordt, zoals afgevallen blad). „Dat begint al in de nazomer, als er geen pollen meer in de lucht zijn. Mensen die bladafval opruimen en daar last van hebben, kunnen dat beter doen bij vochtig weer of na een regenbui." Leuk om te weten: kinderen die op het platteland opgroeien en meer met de natuur in aanraking- komen, hebben minder snel last van overgevoeligheid voor stoffen. Voorkomen is be ter dan genezen: zorg dat je er niet mee in aanraking komt. Ga niet meer naar buiten dan nodig is. Moet het toch, dan voor tienen, als de dauw nog op de velden ligt en de at mosfeer rustig is. Doe elke dag scho ne kleren aan. Droog je kleren niet buiten en hang ze niet buiten te luch ten. Lucht je huis 's morgens vroeg en kamer voor kamer. Tocht zorgt voor wervelingen en laat de pollen door je huis dwarrelen. Ga als je last hebt niet met de fiets of lopen maar kies voor openbaar ver voer of een gesloten auto. Draag een bril, liefst een sportbril die de ogen afsluit. Moet je je toe vlucht nemen tot pillen: duf worden is niet meer nodig. Probeer met je arts uit bij welke pillen je het best functio neert. De honderdste editie van de Vier daagse van Nijmegen wordt van af 9 juli ingeluid met zogeheten 'stertochten' vanuit elke provin ciehoofdstad. Wandelaars kun nen vanuit Zeeland een etappe wandeling naar Nijmegen lopen. Commissaris van de koning Han Polman overhandigt de wan delaars van de eerste etappe op 9 juli in Middelburg de provincie- vlag. De eerste etappe gaat van Middelburg naar 's-Heerenhoek en is 18 kilometer lang. Daarna is er een tweede etappe van 's-Heerenhoek naar 's-Gra- venpolder, een derde route van 's-Gravenpolder naar Kruiningen en de vierde en laatste etappe van Kruiningen naar Krabbendij- ke. Alle provincies doen op 17 juli met hun vlag mee aan een grote parade in Nijmegen. Wie één of meer etappes wil meelopen, kan zich tot 6 juni in schrijven. Kijk op de website kw- bn.nl/pagina/wandelaars/stertoc hten/inschrijven. Deelname kost vijf euro. Wan delaars krijgen daarvoor een T-shirt met de Zeeuwse vlag en een medaille. VERKOOP BIJ EXECUTIE VAN DAMME C.S. maandag 30 mei 2016 Zeeland ontloopt groot deel van zomersneeuw Pollenwolk van Ceder, fotothinkstock Hazelaars produceren enorme hoeveelheden pollen. Cornelleke Blok Vlissingen Op woensdag 01-06-2016 om 11.00 uur wordt door Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders overgegaan tot de openbare verkoop van een motorbootje, merk Galeon, type Galia 485 met buitenboordmotor Honda 30 PK met trailer. De verkoop vindt plaats aan de Parking Starttoren aan de Polredijk 13 te Veere. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor aanvang. Het is mogelijk dat de verkoop niet door gaat. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 Saai van Zwanenbergweg 11 4536 BA Terneuzen 5026 RM Tilburg 0115 613651 www.vandamme-holland.nldeurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17