14 ALLEDAG Het uitzenden van de documentaire over ongewenste kinderloosheid bracht weer een golf van haat en liefde teweeg, en dat doet het werk geen goed. Ik kan me niet herinneren dat ik ooit eerder onvoor bereid aan een scène ben begonnen Internationale Loomis Dag Als onzekere kinderen staan we te dralen langs de kant. We willen de vloer hele maal nog niet op, we zijn net begonnen met het lezen en daarmee het onvermij delijke democratisch hervertalen van het stuk. Iedereen heeft er natuurlijk iets op aan te merken - „Dat is geen Nederlands!" of „Zo zou ik dat noooooit zeggen..." en „Dat is in het Engels veel grappiger!" Bo vendien heeft de regieassistent ons op geen enkele ma nier laten weten dat we vandaag al dingen moesten uit beelden, laat staan in kostuum. „Mag ik nog even naar de wc?", vraagt de jongste actrice, terwijl de oudere haastig richting het koffieapparaat loopt. het timeslot van DWDD bracht weer een golf van haat, liefde en debat teweeg. Wat ik zelf zag, was maar weer eens een confrontatie met het feit dat ik nog altijd te veel werk en te weinig leef. vrouw van Woody Allen in de haast documentaire film Husbands en Wives die wij, om het nog complexer te ma ken, tot toneelvoorstelling gaan bewerken onder leiding van een Australische regisseur. Vanuit mijn ooghoek zie ik mijn telefoon onophoudelijk flikkeren. Een waterval van appjes, de een nog langer dan de ander, komt bin nen. Allemaal goedbedoeld, allemaal in dankbaarheid ontvangen maar met elk bericht raakt mijn geest voller en lijk ik minder in staat om mijn script erbij te pakken, zodat ik in ieder geval de eerste paar zinnen uit mijn hoofd kan leren. Ik kan me niet herinneren dat het ooit eerder is ge beurd: zonder enige kennis aan een scène beginnen. Met de tekst in de hand ben ik een schaduw van mezelf. Mijn tegenspelers kijken vreemd naar me. Zo kennen ze me niet, en ikzelf nog het allerminst, zo verloren en zonder enige vorm van controle. Misschien toch maar weer méér werken en minder leven, want dit gaat nergens over. Ik heb nog geen letter tekst geleerd, ben so wieso nog helemaal niet klaar met mijn zoge naamde vrije periode die ik naar mijn gevoel alleen maar werkend heb doorgebracht. Mijn hoofd zit propvol met de tsunami aan reacties op de documentaire die de avond ervoor is uitgezonden. Precies een jaar geleden schreef ik een opiniestuk over het ongewenst kinderloze be staan. Vervolgens barstte er een stroom van reacties los in de me dia, maar ook in de vorm van honderden mails, tweets, Face- bookberichten en persoonlijke brieven. Zowel in negatieve als in positieve zin had men er van al les over te zeggen. besteedde er aandacht aan, en besloot dat in de acht minu ten, waarin er aan tafel over gesproken werd, de com plexiteit van het onder werp niet tot zijn recht kon komen, dus stelden ze voor een lange film te ma ken over het onderwerp. Na een periode van twijfel (ik was toch vooral actrice en hoorde de klaagzang van de massa al aan zwellen in de verte) besloot ik in te gaan op het goed doordachte voorstel van de makers. Het uit zenden van de documentaire in GEHOORD... OP STRAAT 3 VRAGEN AAN Dominique Persoone Het is vandaag... INTERNET PURCHASE SAFE EXCHANGE ZONE maandag 30 mei 2016 Reactie-tsunami Nu sta ik dus te bibberen in mijn kostuum als de Ook De Wereld Draait Door PWï ^sJEraH Dit is Theo, een Munch- kin. Zijn soort heeft korte pootjes. En deze heeft een heel bijzondere manier ge vonden om lekker te zitten. Na het bood schappen doen loop ik van de Albert Heijn naar huis. Ik kom van mijn werk en ben, naar eigen inzien, vrij normaal gekleed. Voor mij loopt een moeder met haar dochtertje van een jaar of 3, maar de vaart zit er bij de twee niet echt in. Nadat ik ze heb ingehaald, hoor ik het meisje tegen haar moeder zeggen: „Kijk, die jongen heeft clownsschoe nen aan!" Moeder blijft even stil. „Misschien vindt hij ze zelf wél mooi!" zegt ze dan net wat te hard. Ietwat be duusd, terwijl ik naar mijn eigen schoenen kijk, zet ik mijn tocht naar huis voort. Meestal ben ik niet zo ijdel en trek ik me weinig van anderen aan. Maar deze keer bleven mijn schoe nen de volgende dag thuis. - Mark den Blanken Een Italiaanse piz zabakker mag zijn ex-vrouw alimentatie ter waarde van on geveer 400 euro be talen in de vorm van pizza's. In de VS duiken ze steeds vaker op: trefpunten waar de online-ver- koper en -koper elkaar kunnen ontmoeten en zo spullen kunnen uitwisselen. De bordjes staan te genover een politiebureau, en worden met camera's bewaakt. Wel zo veilig. - Deze Vlaamse chocolatier is uitvinder van de chocoladesnuif machine In Londen en Berlijn zijn pil len en drankjes op basis van cacao razend populair in het uitgaansleven. j Chocolade nu ook al drugs? „Het is goedkoper en niet schadelijk voor de gezondheid. Maar het effect is niet vergelijkbaar met dat van de echte stuff, natuurlijk." 2 En het is populair? „Ei genlijk is dit een paar jaar geleden begonnen als grap voor de verjaardag van Ron Wood van The Rolling Stones. Ondertussen is het gadget uitgegroeid tot een desserthype op feestjes. Maar meer moet je daar ook niet achter zoeken." 3 Maar het werkt wel? „Het is inderdaad bewe zen dat cacaopoeder een licht opwekkend effect heeft. Gebruikers komen in een zekere roes." Loomis Dag? Inderdaad! Mah- lom Loomis was een tandarts die op 30 mei 1872 het patent aan vroeg op de draadloze telegraaf. Hobbyuitvinder Loomis telegra feerde zes jaar eerder al vanaf de toppen van twee bergen in het Amerikaanse Virginia met behulp van vliegers als antenne. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14