zet voet op Zeeuwse bodem droombaan Ik doe meestal mijn eigen haar Mijn AAN DE BAK! 5 A Directeur Nico Bommeljé van Alternate, foto victor van breukelen rondom het huis", zegt Bommeljé. Om de klant de volgende dag, of zelfs nog dezelfde dag, te kunnen bedienen is een snelle en probleemloze verbinding richting Rotterdam, Antwerpen en Bre da voor Alternate van cruciaal belang. De snelweg A4 voldoet aan die eisen en hij ligt ook nog eens centraal tussen de andere locaties van Alternate. Tholen en in haar kielzog Zeeland kunnen dus nog veel profijt van de nieuwe noord-zuid verbinding hebben, vanzelfsprekend is het echter niet. „De locatie Tholen is door de aansluiting van de A4 strate gisch erg goed, voor ons perfect, maar we hebben ook gekeken naar Breda en Roosendaal. Vooral van Roosendaal was ik erg gecharmeerd", zegt Bommeljé. De uiteindelijke doorslag heeft de gemeen te Tholen gegeven. Bommeljé: „We wer den als in een gespreid bedje onthaald. Vanaf onze eerste aanvraag zette Tholen een projectteam in dat steeds voor ons gereed stond. Dat is heel bijzonder. Al les moest in een korte tijd en in een strak schema op de rit gezet worden. Dan zit je niet te wachten op bureaucra tie, dat zou het hem niet geworden zijn, je wilt een gemeente die je begrijpt en die met je samenwerkt. De mensen in Alles moest in een korte tijd en in een strak schema. Dan zit je niet te wachten op bureaucratie. het projectteam hebben allemaal een per fecte job afgeleverd en ons echt binnge- haald". Ook de grootste concurrent in de vestigingsbeslissing van Alternate, Roosendaal, stelde zich volgens Bommel jé erg meewerkend en welwillend op. Alternate heeft in Tholen een kavel van 1,7 hectare gekocht en een optie op nog eens 5 hectare voor eventuele uit breidingsplannen. Op het terrein komt een expeditiecentrum van 11.500 vier kante meter en 1100 vierkante meter aan kantoren. De werkzaamheden ver lopen volgens schema. Per 1 oktober hoopt Alternate al deels vanuit Tholen te kunnen gaan werken, de volledige oplevering zou dan op 1 december 2016 volgen. In de aanvangsperiode is er werk voor enkele tientallen mensen, Alterna te rekent erop dat het aantal arbeids plaatsen in de toekomst alleen maar zal groeien. Bommeljé: „We zijn al begon nen met werven en selecteren zodat nieuwe medewerkers in Ridderkerk hun opleiding kunnen krijgen en ver volgens in Tholen direct aan de slag kunnen. We hopen dat Tholen zal groeien zoals Ridderkerk, waar me met 19 mensen begonnen zijn". Ik wil graag kunstenares én kapster worden. Ik kan ei genlijk niet kiezen omdat ik het allebei superleuk vind. „Kunstenares lijkt me leuk, omdat ik van knutselen en teke nen hou. Ik knutsel thuis en op school bij handenarbeid. We hebben daar wel eens taartjes van klei gemaakt. Het lijkt me ook leuk om kapster te worden. Dan mag je iemands haar mooi maken. Wij hebben hier een kapster in de straat waar ik al tijd alleen naartoe ga. De eerste keer ging ik nog wel samen met mama maar nu mag ik al leen, want ik ben al heel vaak geweest." „Ik heb een heel lieve kap ster. We kletsen altijd heel veel met elkaar. Toen ik daar was, dacht ik: ik wil ook kapster wor den. Als kapster moet je goed haren kunnen knippen en lek ker kletsen met de klanten. Op school klets ik ook best veel met vriendinnetjes. Over wie er streng is en wie niet." „Het lijkt me erg leuk om het haar van bruidjes mooi te ma ken. Die haren zie ik altijd op plaatjes en dat vind ik mooi. Ze hebben dan vaak vlechten of een hoge staart of een vlecht helemaal rondgedraaid." „Ik doe meestal mijn eigen haar. Ik kam het eerst en doe er dan een haarband in. Maar als we op moeten schieten, kamt mama altijd mijn haar. Later wil ik alles gewoon zelf doen en een eigen kapsalon hebben. Dat lijkt me leuk. Vroeger wil de ik altijd bij de politie of brandweer maar nu niet meer. Het lijkt me best wel eng als je boeven moet vangen en de poli tie en brandweer hebben vaak niet zoveel te doen." zaterdag 28 mei 2016 Nico Bommeljé A Marit Kooiman (7) uit Ovezande wordt kapster én kunstenares.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71