Alternate I automotions zoekt AUTOMONTEURS Zeeland heeft een gunstig vestigingsklimaat met relatief lage kosten voor ondernemers en goede achterlandverbindingen. automotions 4 AAN DE BAK! VESTIGING I HOE AANTREKKELIJK IS ZEELAND VOOR BEDRIJVEN? EERSTE- EN TWEEDE AUTOMONTEURS eeland heeft bestaande en nieuwe bedrijven veel te bieden, maar het stedennetwerk Z4 (Goes, Middelburg, Ter- neuzen en Vlissingen) maakt zich zorgen dat Zeeland minder aantrek kelijk zal worden voor bedrijven en voorzieningen. 'De meest urgente opgave voor Zeeland is de versterking van het Zeeuwse vestigingsklimaat', staat te lezen in de Propositie Zeeuwse City Deal, Agenda Stad van Z4. Het gaat dan om het vestigingsklimaat voor mensen, specifiek jongeren. De Zeeuwse beroepsbevolking krimpt sterk, dat is een feit. Om jongeren voor de provincie te be houden en om ze hier naartoe te halen moet geïnvesteerd worden in een goed stedelijk klimaat met bij behorende voorzieningen. Dat is de inzet van Z4. In Zeeuws-Vlaanderen loopt ook een initiatief om jongeren voor de eigen regio te behouden: Rootzz! Een netwerk verbindt stu denten en afgestudeerden met re gionale werkgevers, met als inzet wonen, werken en beleven. Met voldoende gekwalificeerd perso neel blijven en komen de bedrij ven wel naar Zeeland. Wordt aan die voorwaarde niet voldaan, dan wordt de provincie minder aantrek kelijk. Invest in Zeeland noemt als posi tieve vestigingsvoorwaarden voor bedrijven ondermeer de gunstige ligging tussen de wereldhavens van Rotterdam en Antwerpen en het feit dat Zeeland zelf beschikt over de derde haven van Neder land. Zeeland heeft een gunstig eco nomisch klimaat, relatief lage kos ten voor ondernemers, goede ach terlandverbindingen via filevrije wegen, water en spoor, een be roepsbevolking met een no-non- sense houding en ook een goed woon-werkklimaat. Op het industrieterrein Welgele gen in Tholen is Alternate Ne derland deze week begonnen aan de bouw van een nieuw distributie centrum. De komst van de online retai ler uit Ridderkerk (ZH) is een prachtige aanwinst voor Tholen en voor Zeeland. „We hebben gezocht over heel de as Waalwijk - Roosendaal", vertelt de di recteur van Alternate Nederland, Nico Bommeljé. De webwinkel, die bekend geworden is met de online verkoop van computers en elektronica, groeit uit haar jasje. Inmiddels werken er zo'n 200 mensen, verdeeld over Ridderkerk en het Belgische Aartselaar. „Alternate luistert naar de markt, daarom is ons as sortiment flink uitgebreid. Het distribu tiecentrum dat we in Tholen bouwen is bedoeld voor de segmenten witgoed, huishoudelijke elektronica en gereed schap voor zowel de tuin, als voor in en automotions.nl/vacatures De bedrijven van automotions zijn officiële dealer van Opel, Fiat, Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Peugeot, Volvo, smart en erkend reparateur van Saab en Chevrolet. ■Br p!r Voor de regio Zeeland en West-Brabant zijn wij op zoek naar: Reageren 0113-224210. zaterdag 28 mei 2016 Steden vragen zich af of Zeeland nog aantrekkelijk blijft John de Kok Isa John de Kok Bezoek onze website www.automotions.nl/vacatures voor meer informatie. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Stuur je motivatiebrief met bijgevoegd C.V. naar werken@automotions.nl Voor aanvullende vragen neem je contact op met de afdeling HRM via telefoonnummer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70