Hi-ha-hartelijk gefeliciteerd Rombaut gaat voor war minimar Nederlands om de juf te verstaan Voormalige magazijnen Neckermann na jaren verkocht l t Strandpaviljoen F in de race voor gebouw van Zeeland. pio Oost-Souburg geeft allochtone ouders taalles »P4 In het jaren leegstaande magazijnencomplex van het failliete Neckermann vestigt zich de kaasmultinational van ondernemersfamilie Kuijl. De gemeente Hulst is verheugd; een flinke opsteker voor de werkgelegeheid. De uit Hulst afkomstige onderne mersfamilie Kuijl is nu eigenaar van het 27.000 vierkante meter grote magazijnencomplex tussen de Rijksweg en De Verrekijker in Sint Jansteen. Het expeditiecen trum stond al leeg sinds Necker mann in 2014 failliet ging. Kuijl toonde al gauw interesse. Kuijl is eigenaar van onder ande re het kaasproducerend bedrijf Sint Paul in het Belgische Lokeren en het kaasverwerkingsbedrijf Vonku BV in Hulst. De bedrijven produceren diepvrieskaassnacks, industriële kaas en zogenoemde kaasalternatieven. In Hulst is Vonku nu gevestigd op bedrijventerrein Hogeweg, maar dat pand is te klein gewor den. Dit bedrijf zal worden onder gebracht in het pand aan De Verre kijker. Vonku heeft ruim dertig jaar ervaring en is op zijn gebied één van de grootste in de wereld. Sint Paul heeft meerdere produc tielocaties in Nederland en België en is actief in ruim 25 landen. Mo menteel heeft Sint Paul vier maga zijnen verdeeld over Europa. Deze zouden onder andere op termijn kunnen worden ondergebracht in Sint Jansteen. Het gemeentebestuur van Hulst is verheugd. „Dit is geweldig voor de werkgelegenheid", zegt wet houder Jean-Paul Hageman (eco nomie). „Dat Neckermann failliet ging, was een ramp voor de regio. Nu wordt het oud-expeditiecen trum de spil in de verdere ontwik kelingen en groei van het familie bedrijf. Eindelijk een succesje! Eindelijk een succesje! Wij kunnen als gemeente niet blijer zijn Wij kunnen als gemeente niet blijer zijn." Hoeveel banen de ves tiging van de kaasmultinational met zich meebrengt, is nog onbe kend. Vanwege trieste familieom standigheden was directeur Die ter Kuijl niet bereikbaar voor com mentaar. Hageman: „We hopen deze opsteker voor de regio later passend te vieren." Nu rest nog de verkoop van het voormalige kantoor en distributie centrum van Neckermann in Sint Jansteen aan de Geslechtendijk. Ook dit pand staat sinds 2014 leeg. Volgens Hageman is de herbe stemming hiervan ver rond en maakt de gemeente de nieuwe ei genaar snel bekend. m vrijdag 27 mei 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl 'bi' O';"*. - Al generaties lang staat 26 mei gelijk aan ijsjes eten in IJzendijke. U IJzendijkenaar Jac van Voorenberghe trakteerde in 1966 alle kinderen op ijs, toen hij dertig werd. En hij is dat elk jaar blijven doen. Gisteren werd weldoener Jac, ook bekend als de brillenkoster die jarenlang leesbrillen voor Ghana inzamelde, tachtig jaar. De kinderen kregen een bon om een ijsje te gaan halen en leerlingen van basisschool De Schuttershoek verrasten hem daarom thuis. Niet als vanouds met tekeningen, maar voor de gelegenheid met een lied. rl „Hieperdepiep hoera, hi-ha-hartelijk gefeliciteerd", zongen negentig kinderen uit volle borst. De eveneens jarige jobjes V Jort Tollenaar en Milan van Langevelde gaven hem namens alle leerlingen een mandje met lekkers. In een lange stoet mochten de kinderen allemaal door zijn huis lopen, om kindertekeningen van de afgelopen vijftig jaar te bewonderen. De hele woonkamer hing voor de gelegenheid vol en op tafel lagen talloze plakboeken met tekeningen. Jac: „Ik heb alles altijd bewaard. Ik ben een man van daden, niet van woorden." FOTO RONALD DEN DEKKER Kaasbedrijf naar Sint Jansteen Sheila van Doorsselaer Sint Jansteen -Jean-Paul Hageman, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80