Drie Zeeuwse vierdeklassers al uitgespeeld Gelijkspel bezegelt het lot van H W'24 De Kubber toch de bus in ZEELAND 15 KARAKTERISTIEK heenwedstrijd tus sen Vlissingen en Meerssen kondigde Joost de Kubber zondag aan dat hij vier dagen later niet mee zou gaan naar Limburg. Gis teren stapte hij ech ter toch in de bus, omdat Perry Bier- kens verstek liet gaan. De Kubber was daardoor de enige echte verdedi ger die Vlissingen op de bank had. „Ik heb vrijdag (van daag) een tenta men in Rotter dam", vertelde De Kubber. „Die zes uur die ik in de bus zit, had ik ook op een andere ma nier kunnen beste den. En ik heb de afgelopen weken nauwelijks ge speeld." De Kubber mocht in de verlenging in vallen en is zondag nog beschikbaar te gen HVCH. Een dag later vertrekt hij naar Curasao, waar zijn vriend Je remy de Nooijer met de nationale ploeg speelt. In de strijd om een plaats in de derde klasse van het zondagvoet bal bleek geen van de Zeeuws-Vlaamse ploegen gistera vond in staat om de tweede ronde van de nacompetitie te bereiken. Waar Breskens met 2-0 onderuit ging tegen Grenswachters (uit), moesten Hontenisse en Clinge hun meerdere erkennen in SC Gastel (4-0) en RBC (8-2). eerste helft was van enig krachts verschil nog geen sprake. SC Gas tel had weliswaar een licht veldo- verwicht dat in de 14e minuut tot de openingstreffer van Bart Aers- sens leidde, maar daarna was Hon tenisse een aantal keren dicht bij de gelijkmaker. Gedwongen door de achter stand kozen de Zeeuws-Vlamin gen na de rust voor een aanvallen de speelwijze, maar in een tijdsbe stek van amper drie minuten werd dat door de thuisclub reso luut afgestraft. Tussen de 75e en 78e minuut werd de score van 1-0 naar 4-0 uitgebreid. Luc de Jong zorgde eerst voor 2-0 en 3-0, waar na Tamin Sageb de eindstand op 4-0 bepaalde. aan stootkracht bij de tegenstan der door de beslissende 2-0 op het scorebord te brengen. Dit keer was Gijs van Landegem de doel puntenmaker. Clinge-RBC 2-8: Na de 2-0-neder- laag van zondag in Roosendaal zag Clinge-trainer Mario Ver- meirssen nog voldoende kansen voor zijn ploeg, maar achteraf be zien was de return al snel beslist. Door twee doelpunten van Kevin van Andel (waarvan één uit een strafschop) werd het eerst 0-2, waarna Thomas Leegwater voor 1-2 zorgde. Daarna schoot Van An del nog eens van elf meter raak. Met tien tegen elf (eerst kreeg Dominic de Maagt voor de twee keer geel) en later negen tegen elf (omdat Peter de Valk rood kreeg) was Clinge in de tweede helft geen partij meer voor RBC. Via Pa- pito Puriël, Andrej Numanovic en Joey Tak (drie keer) liep de score op een gegeven moment op naar 1-8. Daarna mocht Thomas Leeg water de eindstand uit de derde strafschop van de wedstrijd op 2-8 bepalen. de eerste helft leek er voor Bres kens, dat de thuiswedstrijd met 3-2 gewonnen had, nog betrekke lijk weinig aan de hand. Grens wachters had weliswaar een licht veldoverwicht, maar de bezoekers waren aanvallend niet minder ge vaarlijk. Na bijna een uur spelen veranderde dat, toen Grenswach ters wel deed wat Breskens naliet en de 1-0 scoorde. Mark Leenaerts mocht die op zijn naam schrijven. In de jacht op de gelijkmaker liep Breskens zich daarna voorbij. Kort voor tijd profiteerde de thuisclub opnieuw van het gebrek Na twee seizoenen in de tweede klasse van het zondagvoetbal te hebben gebivakkeerd is degradatie een feit voor HW'24. De Hulsten aren speelden gisteren met 2-2 ge lijk tegen het Brabantse Zundert, nadat het in de heenwedstrijd zon dag al met 5-1 verloor. Directe handhaving was dit sei zoen de doelstelling van HW'24. Dat het een hele klus zou worden had trainer Ralph Zegers al inge calculeerd. „Met nacompetitie hield ik al een hele tijd rekening, zeker omdat de Brabantse teams elkaar aan het einde van het sei zoen wel eens cadeautjes willen geven. En natuurlijk is het ook een kwaliteitskwestie." Sfeer Dat het dit seizoen niet allemaal van een leien dakje ging had vol gens de oefenmeester over het al gemeen niets met de mentaliteit te maken. „Aan werklust ont breekt het ons al het gehele sei zoen niet en de sfeer is binnen de spelersgroep altijd prima geweest. Maar je weet dat als de prestaties bij een club als HW iets minder zijn, er van buitenaf altijd gemor komt. De spelersgroep wil graag met mij door, maar wat het be stuur nu wil, weet ik nog niet." KANTi vrijdag 27 mei 2016 Geraldi Geerman viert het doelpunt waarmee hij Vlissingen in het begin van de verlenging op een 2-1-voorsprong zette tegen SV Meerssen. foto lex de meester SV Meerssen-VC Vlissin gen 1-2 na verlenging (0-0, 1-0). 50. Jordie van der Schoot 1-0,93. Hoessein Bouzambou 1-1,94. Geraldi Geerman 1-2. Scheidsrech ter: P.J. Kox (Roermond). Gele kaart: Quincy Gooding (VC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 250. Vlissingen: Van Belzen; Pi nas, Roemeratoe, James (112. De Kubber), Jansen; Ben Sellam (57. Geerman), El Hattach, Gooding; Abden- bi (77. S. Bouzambou), Patti- nama, H. Bouzambou. MEERSSEN Na de het lang spannend Eddy van der Hooft Vlissingen SC Gastel-Hontenisse 4-0: In de Grenswachters-Breskens 2-0: In Thomas Leegwater scoorde voor Clinge. Jurïen Dam HVV'24 (gele shirts) deed er gisteravond tegen Zundert alles aan om de tweede klasse met opgehe ven hoofd te kunnen verlaten. De 2-2 was echter niet voldoende, foto ronald den dekker Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70