Zeelandia Middelburg moet uithuilen en opnieuw beginnen 14 ZEELAND Brian van Goethem weer in de aanval llyo de Loos slaat dubbelslag in Hulst Pieter Vette trek winnende lijn door HOOFDKLASSE NACOMPETITIE A AFSCHEID Brian van Goethem reed gisteren kilome ters lang op kop in de Belgium Tour. Samen met de Belg Ludwig De Winter bouwde de wielrenner uit Sluiskil een voorsprong van vier minuten op in de etappe naar Knok- ke-Heist. Op 17 kilometer van de meet wer den de twee ingerekend. In de slotkilome- ters was Van Goethem ook nog betrokken bij een massale valpartij, maar de schade viel mee. PAARDENSPORT llyo de Loos was de grootverdiener op het springconcours van de PSV Hulst. De stylist uit Zaamslag schreef met de ruin Ziggy de klasse Z op zijn naam en in L was hij met de vosmerrie Ginger de beste. De Loos: „Het was een pittig parkoers, maar Ginger sprong super. Ze maakt veel progressie. Mijn partner Sibyle Burm rijdt met haar dressuur en ook daarin doet ze het erg goed." Ellen Briquet uit Vogelwaarde was met Snow White in M de beste. Voor de tweede ach tereenvolgende maal schreef Pieter Vette een wedstrijd om de Zeeuwse Zo- meravondwielercom- petitie op zijn naam. In Goes was er met 35 renners behoorlij ke belangstelling. Ti- mo de Jong werd tweede in de A-groep en Ramon Vleugel derde. Jelle Andres won de B-groep, vóór Alex de Haan en Jochem Kerckhaert. Bij de vrouwen won Daph ne Mesu. SPUI Walcherse hoofdklasser houdt hoofd boven water door een zwaarbevochten 2-1-overwinning bij SV Meerssen. Zondag wacht HVCH uit het Brabantse in volgende ronde. Het moest uit de tenen komen, maar uiteindelijk deed VC Vlis singen gisteravond wat het moest doen. De ploeg van trainer Ruud Pennings keek in en tegen Meerssen na negentig minuten tegen een 1-0-achterstand aan, waardoor een verlenging noodza kelijk was. Daarin sloeg de Wal cherse hoofdklasser kort achter el kaar twee keer toe (1-2), waar door het de tweede ronde van de nacompetitie bereikte. Daarin is HVCH zondag in Heesch de te genstander. De return is donder dag in Vlissingen. In Meerssen maakten de wis sels na een moeizame aanloop het verschil. In de verlenging kap te de ingevallen Saïd Bouzambou zich na drie minuten vrij, speel de Josimar Pattinama in, die op zijn beurt Hoessein Bouzambou bediende. De aanvoerder kapte zijn tegenstander uit, zag de doel man op de grond liggen en schoot beheerst binnen (1-1). Het was een rechtse directe, die een minuut later werd gevolgd door een stoot met links. Rechtsback Daniel Jansen stoomde op en ver diende de credits, invalier Gerai- di Geerman schoot via een been in de korte hoek raak (1-2). De twee doelpunten zorgden voor een enorme opluchting bij Vlissingen, dat ineens een stuk rustiger ging voetballen. Meers sen lag geslagen in de hoek. De Limburgers wilden nog wel maar konden niet meer, waardoor Vlis singen een gewonnen wedstrijd speelde. De spelers en staf stap ten daardoor met een voldaan ge voel terug in de bus, om pas 's nachts tegen twee uur thuis in bed te stappen. Voorafgaand het duel was nog flink gediscussi eerd over het voetballen op een doordeweekse avond, wat door werk en studie verre van ideaal is. De selectie van Vlissingen zat gisteren uiteindelijk een kleine zes uur in de bus. Die vertrok 's middags later dan gepland naar Zuid-Limburg, omdat verdediger Daniel Jansen Hoessein Bozuambou en Geraldi Geerman scoren in de verlenging voor Vlissingen. niet eerder weg kon van zijn werk. Joost de Kubber, die van daag een tentamen voor zijn rech tenstudie in Rotterdam heeft, was toch maar ingestapt. Hij ver ving op de bank Perry Bierkens, die net als doelman Ariën Pieters- ma vanwege werk niet mee kon naar Meerssen. Fris Van de lange reis was weinig te merken bij Vlissingen. De ploeg van Ruud Pennings begon fris aan het duel, al creëerde het min der kansen dan afgelopen zon dag. Meerssen drong na de 2-1-ne- derlaag in Vlissingen aan, kwam uiteindelijk ook op voorsprong, maar moest na een slopende avond het hoofd buigen voor een betere ploeg. Vandaag en morgen staan voor Vlissingen in het teken van her stellen, zondag wacht al de vol gende krachtmeting. Tegenstan der is eersteklasser HVCH, dat gisteravond Bekkerveld uitscha kelde. De club uit Heesch greep net naast de titel in de eerste klasse en speelde dit seizoen tegen zo wel Goes als Zeelandia Middel burg. Van Goes wonnen de Bra banders twee keer, maar in Mid delburg verloor HVCH met 3-1. In de thuiswedstrijd zetten de Brabanders dat recht met een 4-0-overwinning. Ruud Pennings kan zijn oor dus te luister leggen bij John Ka- relse en Daan Eikenhout. Zijn col lega's van Goes en Zeelandia Mid delburg weten precies wat Vlis singen staat te wachten. Zeelandia Middelburg is er niet in geslaagd zich in de eerste klas se C van het zondagvoetbal te handhaven. In het tweeluik met RPC ging de ploeg van trainer Daan Eikenhout gisteravond in Eindhoven andermaal onderuit. Na een 2-0-ruststand werd het 2-1. Zondag had Zeelandia Mid delburg de thuiswedstrijd al met 0-1 verloren. Zoals vaker dit seizoen kregen de hoofdstedelingen al in de eer ste helft het deksel op de neus. RPC was nog niet in het straf schopgebied van Zeelandia ge weest toen de 1-0 zich al aandien de. Uit een corner kon Bart Fredrix de bal in de 5e minuut wat al te gemakkelijk binnenwerken. Nog geen tien minuten later was het al 2-0, toen de verdediging bij een verre doeltrap verkeerd opge steld stond en Philip van den Bre- kel RPC vrij baan kreeg. Herstel Daarna herstelden de bezoekers zich weliswaar en speelde de wedstrijd zich vooral op de helft van de thuisclub af, maar op nieuw bleek Zeelandia verre van effectief. „Het is het verhaal van het hele seizoen", zei Daan Eiken hout na afloop. „Kansen creëren we genoeg, maar we scoren nau welijks." Met twee extra aanvallers kon Jerfy Boy de wedstrijd in de 68e minuut nieuw leven inblazen, maar daar bleef het bij. „Het wordt een kwestie van uithuilen en volgend seizoen opnieuw be ginnen", sipte de naar De Meeu wen vertrekkende trainer Daan Eikenhout. vrijdag 27 mei 2016 BELGIUM TOUR WIELRENNEN Voetbalclub SD0'63 presenteert mor gen het boek: SDO'63 al meer dan 50 jaar voetbal in Lamswaarde. Om 17.00 uur zal de eerste voorzitter van de club, Frans de Schrijver, het eerste exemplaar in ont vangst nemen. Het boek kost 12,50. De uit Zierikzee afkomstige (tri)atlete Marlies Kort geeft in het weekeinde van 11 en 12 juni een workshop bij Runnersworld in Goes over hoe je met een druk dagelijks bestaan toch topsportprestaties kunt neer zetten. Ze maakt daarbij gebruik van het program ma 'Free Focus'. Donderdag 2 juni is om 19.00 uur een informatieavond. De jeugdafdelingen van de voetbalclubs Hoek en Philippine komen volgend sei zoen onder de overkoepelende naam HPC'16 uit. Na 23 jaar voet ballen in de eer ste elftallen van Nieuwland en Ar- nemuiden heeft Corné van Bel- zen er gistera vond een punt achter gezet. In een wedstrijd tussen Nieuw land 1 en oud-ploeggeno ten van de 38-ja- rige Van Belzen zwaaide hij af. Hij speelde bij beide teams een helft mee. Nieuw land won met 5-0. Van Belzen miste kort voor tijd een straf schop. Corné van Bel zen I Voetbalclub Spui verwelkomt acht nieuwe spe lers voor vol gend seizoen. Jo- ram Scheele (Corn Boys), Bert Scheele (FC Axel), Ken neth Koekkoek (FC Axel), Arek Nikolajczyk (Sluiskil), Michal Nikolajczyk (Schoondijke), Joachim de Rid der (Oostburg), Christian Wisse (Terneuzense Boys) en Len- nard Verhelst (zonder club) zijn nieuw. ■E o a Vlissingen houdt Barry van der Hooft Meerssen Eddy van der Hooft Eindhoven RPC-Zeelandia Middelburg 2-1 (1-0). 5. Bart Fredrix 1-0,15. Philip van den Brekel 2-0, 68. Jerfy Booij 2-1. Scheidsrechter: J.P.M. Loont- jens (Breda). Aantal toeschou wers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69