Graag kalmte over een Brexit Henk Geluk stond aan wieg van kampeerboer ADRZ boekt winst 0 O 2 ZEELAND VERMOGEND 3.000 ZEEUWEN Navigatie Het aantal huishoudens dat meer dan een miljoen euro bezit, blijft stijgen. Landelijk gaat het om bijna 108.000 huishoudens. Zeeland is, verhoudingsgewijs, koploper. Commentaar Nog een kleine maand. Dan weten we het. Kiezen de Britten voor een Brexit en verlaten ze dus de EU? Transport en Logis tiek Nederland schaart zich in de lange rij van partijen die zich druk maken over de mogelijke gevolgen. Dagelijks rijden vijf honderd Nederlandse vrachtwagens naar Engeland. Dan wil je wel weten waar je aan toe bent. Maar zelfs TLN geeft toe dat de gevolgen van een uittreding wel eens veel minder heftig kunnen zijn dan hier en daar wordt gesuggereerd. Want de Britten zitten nu niet in de eu ro en ze doen ook niet mee aan de Schengenregels voor vrij verkeer van personen. In Groot-Brittannië zelf is inmiddels elk zinnig en elk onzinnig argument uitgewisseld. Tot en met de voorspelling van ar moede en oorlog na een eventuele Brexit. Die gekte is hopelijk niet besmettelijk. Dat koning Willem-Alexander deze week in Brussel pleitte voor het behoud van de huidige samenstelling van Europa, is nog wel te verklaren. Nederland kan als voorzitter van de Europese Unie nu even moeilijk anders acteren. Maar daar moet het wel bij blijven. An ders volgt in Nederland wellicht een reactie zoals bij de referenda over de Europese Grondwet en over de Oekraïne. Dan kan zelfs de Nederlandse positie in Europa ter discussie komen. Het is beter om de keuze van de Britten rustig af te wachten. Europa is nuttig, maar niet zaligmakend. Brexit of niet, mensen en goederen zullen hun weg wel vinden. De NAVO blijft bestaan. Enge land en Europa kunnen het terrorisme en de criminaliteit gewoon sa men blijven bestrijden. Een eventuele Brexit boeit alleen mensen die te haastig vooruit willen met Europa of die juist overdreven aan dacht hebben voor behoud van soevereiniteit. Brexit of niet, mensen en goederen zullen hun weg wel vinden Als landbouwer in Elle- meet was Henk Geluk in 1978 medeoprichter van de Vereniging voor Kampeer Boe ren op Schouwen-Duiveland. Na twintig jaar voorzitterschap werd hij benoemd tot erelid. Ook bij de vorming van Vekabo Zee land en Vekabo Nederland speel de hij een belangrijke rol. Via de Henk Geluk 1930-2016 politiek probeerde de vereniging het kleinschalig kamperen bij de boer geaccepteerd te krijgen. Dat gaf de boeren extra inkomsten en de toeristische sector een nieuw product. Binnen de vereni ging maakte Geluk zich sterk voor kwalitatief goede voorzie ningen en activiteiten op de boe- ren-minicampings. Zelf begeleid de hij vaak excursies en fietstoch ten over het door hem zo gelief de Schouwen-Duiveland. Met na me van de natuur en de geschie denis van de kop van Schouwen had hij grote kennis. Zijn ervarin gen tijdens de Ramp, vooral in en om het gebied De Schelphoek, deelde hij als suppoost in het Wa tersnoodmuseum. Verder was hij bestuurslid van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, het Groene Kruis en de Anbo. Henk Geluk was sportliefhebber. Hij korfbalde, surfte en schaatste. Tennissen en skiën deed hij tot op hoge leeftijd. Geluk overleed na een lang ziek teproces. Zaterdag wordt in het Middelburgse crematorium af scheid van hem genomen. ALMANAK Navigatie is niet haar sterkste kant. De vrouw uit Renesse slaagt er dan ook regelmatig in de weg kwijt te raken. Maar on langs zei ze tegen haar man dat ze best zonder de kletsende computer naar huis kon rijden. Amersfoort, Utrecht, Rotter dam en straks over de dammen- route richting huis. Het ging van een leien dakje. 'Hee, nooit eerder opgevallen dat hier zo veel bomen stonden' dacht ze nog vlak voor haar man zich fijntjes afvroeg waarom ze via Breda aan het rijden was. Wegen dicht voor asfaltering Zes winnaars bij het racen Plan rondweg deze zomer OPEN DAG IN ATELIER WERKPLAATS TE BEZOEKEN weg 34. P j Open van o'n 3.000 Zeeuwse huishoudens hebben een vermogen van meer dan een mil- I joen euro. Daarbij is de waarde van de woning niet meegerekend. Daarmee is het aantal miljo nairs in de provincie opnieuw ge stegen, met ongeveer 300 in een jaar tijd. Samen met Utrecht is Zeeland de provincie met ver houdingsgewijs de meeste miljo nairs (1,7 procent), zo blijkt uit cijfers die het CBS gisteren heeft gepubliceerd. Het gaat om gege vens uit 2014. In Zeeuws-Vlaanderen zijn on geveer 900 miljoenenhuishou dens (1,9 procent), in de rest van Zeeland 2100 (1,7 procent). Sluis is net als in 2013 de Zeeuwse ge meente met relatief de meeste miljonairs: 3,3 procent. In 2013 was dat nog 3,1 procent. Op de Zeeuwse ranglijst wordt Sluis gevolgd door Schouwen- Duiveland en Noord-Beveland (beide 3,0 procent), Veere (2,7 procent) en Borsele (2,3 procent). Onderaan staat, net als een jaar eerder, de gemeente Vlissingen met 0,5 procent. In alle Zeeuwse gemeenten is het aandeel miljo nairs toegenomen of - in het ge val van Veere, Reimerswaal en Tholen - stabiel gebleven. Landelijk wordt de top-3 ge vormd door de gemeenten Laren (10,1 procent), Bloemendaal (10,0 procent) en Blaricum (9,7 pro cent). Op de nationale ranglijst is Sluis terug te vinden op een gedeelde 25e plaats. Vlissingen staat gedeeld 382e (van de 390 gemeenten). Onder aan de lijst bungelt Kerkrade met een miljonairsgehalte van slechts 0,3 procent. PERCENTAGE MILJONAIRSHUISHOUDENS IN ZEELAND PER GEMEENTE Gemeente 2014 2013 2011 Sluis 3,3 3,1 2,7 Noord-Beveland 3,0 2,9 2,7 Schouwen-Duiveland 3,0 2,6 2,4 Veere 2,7 2,7 2,5 Borsele 2,3 2,1 1,8 Kapelle 2,0 1,7 1,7 Reimerswaal 1,8 1,8 1,6 Hulst 1,6 1,4 1,3 Tholen 1,6 1,6 1,4 Goes 1,4 1,3 1,3 Terneuzen 1,3 1,1 1,2 1,1 Middelburg 1,0 0,9 Vlissingen 0,5 0,4 0,5 GOES Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis heeft over 2015 een po sitief resultaat geboekt van 2 mil joen euro. Voor dit jaar verwacht het ziekenhuis een 'winst' van 8 tot 9 miljoen. „Daarmee laten we een periode van acht jaar finan ciële ellende achter ons", reageert directeur Claudia Brandenburg van het ADRZ. Het ADRZ maakt weer winst mede door de vorig jaar opnieuw afgesloten contracten met zorgver zekeraars voor 2015,2016 en 2017. Echt goe VAN 13.00 TOT 17.00 UUR vrijdag 27 mei 2016 I! Tip? redactie@pzc.nl SCHARENDIJKE Het waterschap begint maandag met het opnieuw asfalteren van de Klooster- weg, de Kapelleweg en het Klippewekken bij Scharen- dijke. Dat duurt drie weken en er wordt begonnen bij de rotonde Elkerzeeseweg. In de laatste week wordt Looperskapelle bereikt. Kloosterweg en Kapelle weg krijgen ook nog een verharde berm. Het verkeer wordt omgeleid. Op 17 juni moet alles klaar zijn. ZIERIKZEE Niet één maar zes jongeren hebben een prijs gewonnen met de race met modelau tootjes tijdens de open be drijvendag van zes techni sche bedrijven in Zierikzee. Daar namen 92 jongeren een kijkje achter de scher men, waarbij ze bij elk be drijf een onderdeel kregen waarmee ze het modelau tootje konden maken. Bij het laatste bedrijf, Air pack, kon er met behulp van perslucht echt geracet worden. Zes autootjes haal den het einde van de acht meter lange racebaan. Hun 'eigenaren' worden 2 juni bij Airpack in het zonnetje ge zet. SCHARENDIJKE De gemeentelijke afdeling Ruimte heeft het vooront werp voor de rondweg Scharendijke deze zomer af. De inspraakprocedure begint in het najaar. Naar verwachting wordt het defi nitieve plan in april 2017 door de raad vastgesteld. Vervolgens ligt de bal bij de provincie, die er voor 2,6 mil joen voor gaat zorgen dat er geen toeristisch verkeer meer door de bebouwde kom van Scharendijke rijdt. Danielle Orelio opent op 28 en 29 mei de deuren van haar ate- Meren beelden- MT 4 *5*^ tuin aan de Hoge- 11.00 tot 17.00 T Rolf Bosboom Sluis infographic MdS bron CBS 6chl<i°cs"' GEZELL G WINKELEN DOE JE N #ECHTG0ES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65