Even voorstellen 8 VOOR Opgeknapt Onze zolders staan vol meuk, maar vergis je niet: sommige spullen kunnen (weer) pareltjes worden. Studenten van het Hout- en Meubileringscollege laten zien hoe je dat doet. Hoi, ik ben Rosema- rije Qualm en ik ben 20 jaar. Ik volg een opleiding aan het Hout-en Meubi leringscollege in Rotterdam. Misschien herinneren jullie het nog: een tijdje gele den heeft mijn tweeling zus Lise- Marie aan deze ru briek mee gedaan. Ze maakte van een kruik een lamp. Wij vinden het leuk om met z'n tweetjes het land door te toe ren en te zoeken naar de bijzonderste spullen voor een prikkie. Dromen en doen zijn twee grote woorden, maar ze fascineren mij. Ik houd bijvoorbeeld van dit werkbankje omdat ik weet dat mijn opa er vroeger aan heeft gewerkt. Ik zie mijn lieve opa zo voor me: hoe hij met zijn hardwer kende handen een bankschroef terug draait. Je raadt het al: ik heb het werkbankje van mijn opa opgeknapt. Hij kocht het toen ik nog niet geboren was. Daarna ging het bankje naar mijn va der. En nu maak ik er iets moois van: een dres soir dat je nog steeds als werkbank kan ge bruiken. Om mijn opa, die in middels is overle den, te eren. NODIG Schilderen Bechilder de ombouw met zwarte verf die geschikt is- voor metaal en roestige op pervlakken. 3 Zagen Zaag vervolgens de houten plankjes voorzichtig op maat, het liefst met een zaagmachine. 4 Lijmen Lijm de houten plankjes nu aan elkaar en lijm de meta len plankjes aan de werk bank. Klaar! Het dressoir is af. Verzamel je mooiste spullen en zet ze erop. Geniet van het resul taat. Verwijderen Tik een oude werkbank op de kop. Verwijder het oude hout van de bovenkant van het werkbankje. vrijdag 27 mei 2016 GO Oude werkbank Zwarte verf ge schikt voor me taal en roest Oude plankjes Hamer Koevoet Bijtelsetje Doppensetje Steeksleutels, 12 en 10 mm Houtlijm Kit voor op me taal en hout Zaagmachine De bank schroef (r.) zit er nog aan, dus klussen kan nog steeds. FOTO'S DESIRÉE SCHIPPERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60