1 I 6 Eigenlijk wilden John en Conny van der Werf niet opnieuw aan een verbouwproject beginnen. Toch kochten ze een oud huis met schuren in Oosterland en maakten er een smaakvolle landelijke woning van. Huizenpaspoort aar je ook kijkt in het huis van John en Conny van der Werf, bijna alles is er zelf gedaan en gemaakt door John, die oorspronkelijk timmerman is. Van de trap tot de keuken en van de betonnen vloer tot de garderobe- kasten in de slaapkamer. Het moge duidelijk zijn: hier woont iemand met gouden handjes. Het is al het derde huis dat hij en Conny samen verbouwen. Conny: „We zijn begon nen in een rijtjeshuis in het gasthuis, hier een stukje verderop. Dat was het armenhuis vroeger. We zijn als het ware steeds een stukje opgeklom- Het stond lang te koop, er was achterstallig onderhoud men. Het huis aan het Torenplein was een twee-onder-een-kapwoning en had boven vier kleine kamertjes. In het kleinste paste net een bed. We hadden niet lang geleden alles ver bouwd en er een nieuwe keuken in gezet. Het liefst wilden we niet weer ergens helemaal opnieuw beginnen." Werkplaats Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en John wilde ooit nog wel eens een grote schuur waarin hij een werkplaats kon maken. „We wisten dat dit al een tijd te koop stond. Ik ben er op eigen gelegenheid gaan kij ken en uiteindelijk besloten we toch een bezichtiging met een makelaar te plannen," vertelt John. Voor het aankoopproces hadden de twee een lange adem nodig. „Niet dat het financieel niet rondkwam, maar omdat het al zeven jaar te koop stond en er veel achterstallig onderhoud was, moest er een bouwkundig rap port worden opgesteld. Steeds was er iets dat nog niet klopte of waren do cumenten niet compleet. Een bu reaucratisch gedoe," zegt John. On dertussen gingen ze gewoon door met plannen maken voor de verbou wing. Het eerste idee was om zeifin het oude huis te wonen en in de schuur OOSTERLAND vrijdag 27 mei 2016 Opgeklommen naar Mariska den Hartog w 44 —John van der Werf Sint Joostdijk 23 in Oosterland stond ruim zeven jaar te koop en bestond uit een oud huisje met daarbij meerdere schuren. Nu is de grote schuur een woonhuis en is er een aparte werkplaats. Er omheen ligt 800 m2 grond. John en Conny kochten het geheel voor 195.000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58