14 ZEELAND Brian van Goethem weer in de aanval llyo de Loos slaat dubbelslag in Hulst Pieter Vette trek winnende lijn door TWEEDE KLASSE NACOMPETITIE Trainer Ralph Zeghers tast in het duister over zijn toekomst bij de club na degradatie uit de tweede klasse. „Je weet dat als de prestaties bij een club als HVV iets minder zijn, er van buitenaf altijd gemor komt." Na twee seizoenen in de tweede klasse van het zondagvoetbal te hebben gebivakkeerd is degrada tie een feit voor HW'24. De Hul stenaren speelden gisteren met 2-2 gelijk tegen het Brabantse Zundert, nadat het in de heen wedstrijd van afgelopen zondag al met 5-1 verloor. Dat het de thuisploeg menens was om er nog iets van te maken bleek wel uit het groepsgesprek dat dinsdag plaatsvond. Zegers: „We hebben elkaar de waarheid gezegd. We moesten allemaal - ook ik - nodig even in de spiegel kijken. Zundert is namelijk echt geen topploeg." In tegenstelling tot zondag koos Zegers niet voor het 4-4-2-systeem maar voor 4-5-1. Ook zat er meer routine in het elftal. Zo was de terugkeer van de 31-jarige doelman Tim Sierse- ma opvallend. Siersema keepte op 13 december 2015 zijn laatste wedstrijd. En HW'24 kreeg wat het wilde: een vroege voor sprong. Al na drie minuten stond de 1-0 op het bord na een rake kopbal van Jasper Sponselee uit een corner van Frank van Kout eren. In plaats van de score uit te breiden waren het de bezoekers die na vijftien minuten het net vOnden. Gaynio Aarts mocht de bal voor een leeg doel inschui ven. Na een klein half uur spelen stond de HW-defensie te slapen en mocht Aarts zijn kunststukje herhalen. Weer kon hij de bal in het mandje leggen, zonder een HVV'er in zijn buurt. Na een half uur spelen kopte HVV'er Sander van Remortele de bal uit een voorzet van Joost Boogaert op de lat. Daarna hield Siersema de be zoekers met twee goede reddin gen van scoren af. In de tweede helft geloofden beide teams het wel. Het slotakkoord was voor Boogaert die na een goede combi natie over rechts met Sponselee de gelijkmaker scoorde. Directe handhaving was dit sei zoen de doelstelling van HVV'24. De spelersgroep wil graag met mij door, maar wat het bestuur nu wil dat weet ik nog niet Dat het een hele klus zou wor den had Zegers al ingecalculeerd. „Met nacompetitie hield ik al een hele tijd rekening, zeker omdat de Brabantse teams elkaar aan het einde van het seizoen wel eens cadeautjes willen geven. En natuurlijk is het ook een kwali teitskwestie. Andere clubs heb ben op bepaalde posities spelers van een dusdanig niveau. Daar ontbreekt het bij ons gewoon aan." Afscheidswissel Frank van Kouteren, Joost van Damme en Sander van Remorte le kregen hun afscheidswissel. Net als Jeffrey Buijze, Jens Vers- traeten en Chris Zegers keren zij de club de rug toe. Damian Dam (Steen) en Roy van Dorsselaer (JVOZ Ai) komen de gelederen versterken. Tim Mechelinck en Marnix van Sonsbeek beraden zich nog over hun toekomst. Sfeer Dat het dit seizoen niet allemaal van een leien dakje ging had vol gens de oefenmeester over het al gemeen niets met de mentaliteit te maken. „Aan werklust ont breekt het ons al het gehele sei zoen niet en de sfeer is binnen de spelersgroep altijd prima ge weest. Maar je weet dat als de prestaties bij een club als HVV iets minder zijn, er van buitenaf altijd gemor komt. De spelers groep wil graag met mij door, maar wat het bestuur nu wil dat weet ik nog niet." AFSCHEID jj/ SPUI Brian van Goethem reed gisteren kilome ters lang op kop in de Belgium Tour. Samen met de Belg Ludwig De Winter bouwde de wielrenner uit Sluiskil een voorsprong van vier minuten op in de etappe naar Knok- ke-Heist. Op 17 kilometer van de meet wer den de twee ingerekend. In de slotkilome- ters was Van Goethem ook nog betrokken bij een massale valpartij, maar de schade viel mee. PAARDENSPORT llyo de Loos was de grootverdiener op het springconcours van de PSV Hulst. De stylist uit Zaamslag schreef met de ruin Ziggy de klasse Z op zijn naam en in L was hij met de vosmerrie Ginger de beste. De Loos: „Het was een pittig parkoers, maar Ginger sprong super. Ze maakt veel progressie. Mijn partner Sibyle Burm rijdt met haar dressuur en ook daarin doet ze het erg goed." Ellen Briquet uit Vogelwaarde was met Snow White in M de beste. Voor de tweede ach tereenvolgende maal schreef Pieter Vette een wedstrijd om de Zeeuwse Zo- meravondwielercom- petitie op zijn naam. In Goes was er met 35 renners behoorlij ke belangstelling. Ti- mo de Jong werd tweede in de A-groep en Ramon Vleugel derde. Jelle Andres won de B-groep, vóór Alex de Haan en Jochem Kerckhaert. Bij de vrouwen won Daph ne Mesu. vrijdag 27 mei 2016 Gelijkspel bezegelt Jurïen Dam Hulst HVV'24-Trainer Ralph Zegers a Na 23 jaar voet ballen in de eer ste elftallen van Nieuwland en Ar- nemuiden heeft Corné van Bel- zen er gistera vond een punt achter gezet. In een wedstrijd tussen Nieuw land 1 en oud-ploeggeno ten van de 38-ja- rige Van Belzen zwaaide hij af. Hij speelde bij beide teams een helft mee. Nieuw land won met 5-0. Van Belzen miste kort voor tijd een straf schop. Corné van Bel zen I Voetbalclub Spui verwelkomt acht nieuwe spe lers voor vol gend seizoen. Jo- ram Scheele (Corn Boys), Bert Scheele (FC Axel), Ken neth Koekkoek (FC Axel), Arek Nikolajczyk (Sluiskil), Michal Nikolajczyk (Schoondijke), Joachim de Rid der (Oostburg), Christian Wisse (Terneuzense Boys) en Len- nard Verhelst (zonder club) zijn nieuw. Voetbalclub SDO'63 presenteert mor gen het boek: SDO'63 al meer dan 50 jaar voetbal in Lamswaarde. Om 17.00 uur zal de eerste voorzitter van de club, Frans de Schrijver, het eerste exemplaar in ont vangst nemen. Het boek kost 12,50. De uit Zierikzee afkomstige (tri)atlete Marlies Kort geeft in het weekeinde van 11 en 12 juni een workshop bij Runnersworld in Goes over hoe je met een druk dagelijks bestaan toch topsportprestaties kunt neer zetten. Ze maakt daarbij gebruik van het program ma 'Free Focus'. Donderdag 2 juni is om 19.00 uur een informatieavond. De jeugdafdelingen van de voetbalclubs Hoek en Philippine komen volgend sei zoen onder de overkoepelende naam HPC'16 uit. Robin Pröpper, hier in duel met Ajacied Vaclav Cerny, stapt deze zomer over van De Graafschap naar Heracles, olaf kraak/anp BELGIUM TOUR WIELRENNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46