ZEELAND 11 Stem mee sen niet echt overdekt, er zijn gro te rechthoekige gaten in de bui tenste randen van het dak uitge spaard. Dat maakt de buitenter rassen lekker licht. En je weet ze ker: als het gaat regenen zul je binnen moeten schuilen. Er is ook een praktisch punt. Door de openingen in het dak wordt de winddruk van de con structie afgehaald. Noodzakelijk, want aan de kust kan het nu een maal flink tekeergaan. De archi tect noemt het witte dak een 'vijf de gevel'. Bij de plaatsing van het pavil- joen zijn er doordachte keuzes ge maakt. Rombaut: „Het vervelen de van de Zeeuws-Vlaamse kust is dat je de zee aan de noordkant hebt. Ik ben de eerste die zijn pa viljoen haaks op het duin heeft neergezet. Daardoor is de lange zijde op het westen gericht en heb je toch een zonnig terras met uitzicht op strand en zee." Het hele bouwwerk (34,5 meter lang, 17 meter breed) omvat een restaurant met zestig zitplaatsen, terrassen op drie niveaus met honderd zitplaatsen, in een apar te hal gesitueerde toiletten, bar en horecakeuken. In het zand ge heide eiken balken dragen het ge heel. Verzonken Terug naar de kernwoorden. Het robuuste vind je volgens Rom baut in de met basaltbreuksteen gevulde schanskorven aan de bui tengevels. De korven staan op een balk los van het zand: een eis van het waterschap, bij extreem hoog tij moet het water onder het paviljoen door kunnen spoe len. Als het zand is opgewaaid lijkt het overigens toch alsof het paviljoen in het strand is verzon ken. En dynamiek: „De west- en oostgevels staan 5 graden uit het lood. Alsof het gebouw bijna is omgewaaid. De oostgevel is 2,60 meter hoog, de westgevel 3,80 me ter. Zo is het uitzicht aan de west kant fenomenaal." Van welke kant je het paviljoen ook benadert, het is een 'land mark' op het strand. Rombaut: „Ik wilde dit stuk strand een eigen gezicht geven. Dat is gelukt. En daar ben ik heel tevreden over." PZC ONLINE Familieloop John Hiddink @johnhiddink Gaan we nu echt overal meedoen uitgezonderd sport nr 1 voet bal???? #bertens #verstappen #kruijswijk vrijdag 27 mei 2016 Architect Hans-Jurgen Rombaut voor strandpaviljoen Ruig bij Cadzand. fotocamileschelstraete De bar in strandpaviljoen Ruig. Met basaltbreuksteen gevulde schanskorven geven het pavil joen een robuust karakter. Tot zaterdag 18 juni 12.00 uur kunt u stemmen op uw favo riete nieuwbouwproject op: pzc.nl/moois tegebouw Er zijn vijf projecten genomi neerd: woonhuis Coccinelle bij Biggekerke, strandpavil joen Ruig in Cadzand, de ra dartoren op Neeltje Jans, het centrumgebouw van camping Oranjezon in Vrouwenpolder en hotel Katoen in Goes. De winnaar wordt bekendge maakt tijdens de Zeeuwse Dag van de Architectuur, za terdag 18 juni in Goes. Zonnige terrassen, uitzicht op strand en zee. Kiki Bertens verkeert in bloedvorm en is doorge drongen tot de derde ron de van Roland Garros. De 24-jarige won gisteren van Camila Giorgi: 6-4 6-1. UW REACTIE Jac van Voorenberghe uit IJzendijke trakteert alle kin deren op zijn verjaardag al vijftig jaar op ijs. „Hij heeft ook al eens op yakult ge trakteerd", merkt Paul Sou limans op Facebook op. En kersverse ouders hoe ven binnenkort het zieken huis in Goes niet meer uit om hun baby aan te geven. 'Handig zeg', klinkt het van verschillende volgers op Facebook. Nady Quist zegt: „Net op tijd als het goed is, Ferrie Berrevoets." ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Zorgsaam wil fuseren met ADRZ 2. Bijna 3.000 miljonairs in Zeeland 3. 'Ondanks verlies kan kerncentrale beter open blijven' 4. Gemeente Sluis boos over azc-brief provincie 5. Vlissingse huisarts vindt munt van 10.000 euro Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie Nog bijna een maand te gaan voor de Familieloop door Vlissingen. Kijk op www.pzc.nl/familieloop naar de video van het par koers én wie zich al heb ben ingeschreven. Deelne mers kunnen kiezen uit drie afstanden: 10, 5 of 1,8 kilometer. Loopt u mee? TWITTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43