alle fronten verbeterd 29 Zoals de hele Giro al perfect verloopt, was ook etappe 18 gunstig voor de rozetruidrager, zo viel te bezien vanuit de ploegleiderswagen. lk hoefde alleen maar m'n team te volgen en niemand anders cht fietsen op het dak waaronder een met roze stuurlint, in de achterbak liggen zestig bidonnen i in een koelbox en negen tassen met regenkleding. Ver spreid door de auto liggen nog tien wielen en op de achterbank zit meca nicien Hans van Vianen met een ge- reedschapskoffer waar de gemiddel de doe-het-zelver jaloers van wordt. Chauffeur is Nico Verhoeven, die in de Giro van 2010 als ploegleider de buteerde in een grote ronde samen met - inderdaad - Steven Kruijswijk. Diezelfde Kruijswijk staat nu in een roze trui op de Via San Rocco aan de start in Muggiö. Hij zet zijn stoerste blik op en laat zich gewillig fotograferen. Op het balkon staat een oude dame te wapperen met haar Ita liaanse vlag. Zoals de ultrakorte bergrit van dinsdag een risico was voor Kruijs wijk, zo is dat ook met de langste Gi ro-etappe van vandaag. Tussen Muggiö en Pinerolo liggen 240 kilo meter met diep in de finale twee keer de Via Principi d'Acaja, een stei le muur met kasseien, en de beklim ming van de Pramartino. 's Ochtend's bij de start wordt nog enigszins gevreesd voor het eerste uur. Het kan zo maar zijn dat de ploeg van Kruijswijk een uur lang veroordeeld wordt tot het neutralise ren van aanvallen. En met een finale die op het lijf geschreven lijkt van Alejandro Valverde kan Movistar er zomaar eens een echte wedstrijd van maken. Als een paar ploegmaten in de neutralisatie vlak voor de officiële start te veel achterin hangen, diri geert Kruijswijk ze via de oortjes naar voren. Ploegleider Jan Boven herhaalt het commando. „Nog niet gestart jongens, maar voorin zitten. Opletten." „Je weet niet wat er gaat gebeuren, wat de tactiek van anderen zal zijn. Als leider in de wedstrijd moet je de start ondergaan, maar reageren als iets gebeurt wat je niet wil. Als veer tig man wegrijden, is dat te veel", legt Nico Verhoeven uit. Droomscenario Een groep van 23 is klaarblijkelijk pri ma. De etappe is nog maar vijf kilo meter onderweg als de rugnummers van de vluchters in het Italiaans door de koersradio schallen. De eer ste aanval van de dag is raak en uit het roze perspectief van Kruijswijk perfect. Gianluca Brambilla (Etixx) is op 55 minuten de best geplaatste. „Als het goed gaat in een wedstrijd, dan gaat ook alles goed" zegt Verhoe ven. „Dit is het droomscenario." Kruijswijk had vooraf al stiekem rekening gehouden met een omvang- rijke kopgroep. „Op het einde is de Giro altijd een stuk voorspelbaarder. Je kunt wel invullen wie en welke teams gaan proberen mee te zitten." Met die geruststellende gedachte dat ze Brambilla gerust drie kwartier voorsprong mogen geven, nestellen Jos van Emden, Maarten Tjallingii en debutant Twan Castelijns zich op kop. Ze jagen het peloton met meer dan veertig kilometer per uur door de Po-vlakte. Dorpjes als Cornaredo, Novara Vercelli en Lignana schieten voorbij. Het aantal schoolklassen met kinderen dat in 240 kilometer langs de weg staat, is ontelbaar. Acht bidonnen Als 'kampioen bidonnen halen' Mar- tijn Keizer zich bij Verhoeven aan het raam meldt, laten zijn ploeg maats op kop van het peloton het tempo iets zakken zodat hij makke lijk terug kan keren. „Doe er nog maar twee", zegt Keizer, bij wie al acht bidonnen in zijn wielershirt zijn verdwenen. Dat het tempo wat zakt komt Valverde ook goed uit, want die heeft al bij Bram Tankink geïnformeerd of het iets rustiger aan kan. Plassen Valverde wil graag plassen en hij is niet de enige. 160 wielrenners hou den nooit allemaal vijfenhalf uur hun plas op. Op gezette tijden veran dert het peloton in een groot open baar urinoir. De hele dag zijn de ploegmaten van Kruijswijk niet van de eerste rij te slaan. Tot op de top van de Pramar tino kan hij rekenen op steun van En rico Battaglin. Al blijkt even later op diezelfde Pramartino dat een etappe van meer dan 200 kilometer met een gemiddelde van boven veertig kilo meter per uur zijn tol eist. Castelijns die de eerste 200 kilometer voor zijn rekening heeft genomen is niet in ge vecht verwikkeld met deze berg, maar vooral met zichzelf. In de hou ders op zijn fiets zitten twee bidon nen, maar hij heeft alleen oog voor de derde die Verhoeven hem vanuit de auto aanreikt. „Hier vasthouden, nog een stukje. Je bent al duizend keer dood gegaan, dus deze kan er ook nog wel bij. En eten moet je." Prestigesprint Kruijswijk is dan al bijna bij de streep en is in een prestigesprint ver wikkeld met Valverde voor plek 24. „De jongens hebben het perfect ge daan. Ze hebben bijna 200 kilometer aan kop gesleurd en me in perfecte positie naar de klim geloodst. Ik hoef de eigenlijk alleen maar m'n ploegge noten te volgen en niemand anders. Dat maakte het tot een perfecte dag." Een dag die Matteo Trentin uitein delijk als winnaar kende. De Italiaan bekroonde zo de monstervlucht, en zorgde voor de vierde ritzege van zijn ploeg Etixx-Quick-Step tijdens deze Ronde van Italië. Ik sta nu probleemloos en met plezier vier of vijf uur op de baan Die speelde gisteren tegen Giorgi alweer haar 47ste enkelpartij van dit kalenderjaar. Dat kan vrijwel niemand in het circuit haar na zeggen. Maar van vermoeidheid geen spoor. Bertens werd door de harde klappen van Giorgi vooral in de eerste set in de verdediging gedrukt, maar ze haalde heel veel ballen. Martin van der Brugghen leerde Bertens de basisbeginselen van het tennis. En is op de achter grond nog steeds als klankbord actief. „Hij kent me beter dan ik mezelf ken", aldus Bertens. Dat ze een volledig en technisch ver zorgd slagenpakket in huis heeft, dankt ze aan hem. Maar haar ser vice is dit jaar meer en meer een wapen geworden. Een kwestie van trainen, zegt Sluiter. Dage lijks laat hij Bertens een half uur lang serveren. „Vroeger deed ik weieens een emmertje. Nu zijn het er drie, vier, vijf per dag. Hoe veel ballen er in een emmer zit ten? Te veel", zegt ze lachend. Och, wat kon ze mopperen. Als het even niet liep, ging Bertens boos kijken en straalde ze uit: dit komt niet meer goed. Helemaal weg zal het niet zijn, er valt dit jaar gewoon veel minder te kla gen. Maar het mentale aspect is ook iets waar Sluiter hard aan werkt. Positief zijn, de focus hou den, iets uitstralen, ongeacht de omstandigheden. Klinkt makke lijk, maar in tennis is het van on schatbare waarde. Al die zaken bij elkaar maken dat Bertens, die morgen in de der de ronde speelt tegen de Russin Daria Kasatknina (WTA-32), haar zelf dit jaar overtreft. UITSLAGEN vrijdag 27 mei 2016 Werkelijk alles valt de kant op van Steven Kruijswijk Daan Hakkenberg Muggiö/Pinerolo —Steven Kruijswijk T Steven Kruijswijk is zowel bij start als finish de blikvanger. -OTO COR VOS Kiki Bertens 2. De slagen 3. De bovenkamer TENNIS Parijs (Fra). Roland Garros. Mannen, tweede ronde: Djokovic (Ser/1) - Darcis (Bel) 7-5 6-3 6-4, Nadal (Spa/4) - Bagnis (Arg) 6-3 6-0 6-3, Tsonga (Fra/6) - Baghdatis (Cyp) 6-7 (6) 3-6 6-3 6-2 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Dodig/Melo (Kro/Bra/3) - Haase/Troicki (Ned/Ser) 6-0 6-3, Rojer/Tecau (Ned/Roe/2) - Pella/Zeballos (Arg) 6-4 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Bertens (Ned) - Giorgi (Ita) 6-4 6-1, Sere na Williams (VSt/1) - Pereira (Bra) 6-2 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Bertens/Larsson (Ned/Zwe) - Mat- tek-Sands/Safarova (VSt/Tsj/2) 6-4 6-3, Krajicek/Strycova (Ned/Tsj) Arruabarrena/Errani (Spa/lta) 1-6 6-1 7-5. Gemengddubbel, eerste ronde: Klepac/Huey (Slv/Fil) Rojer/Kalasjnikova (Ned/Geo) 6-4 6-4. WIELRENNEN Ronde van Italië, UCI WorldTour. Achttiende etappe, Muggiö - Pinerolo: 1. Trentin (Ita) 240 km in 5.25.34, 2. Mo- ser (Ita), 3. Brambilla (Ita), 4. Modolo (Ita) 0.20, 5. Arndt (Dui) 0.30, 6. Rovni (Rus) 0.34, 20. Timmer 7.51, 24. Valverde (Spa) 13.24, 25. Kruijswijk, 27. Nibali (Ita), 28. Chaves (Col), 54. Ligthart 17.07, 67. Tan kink 31.27, 93. Keizer 23.22, 102. Stam- snijder, 107. Van Emden, 122. Castelijns, 127. Tjallingii. Algemeen klassement: 1. Kruijswijk 73.50.37, 2. Chaves 3.00, 3. Valverde 3.23, 4. Nibali 4.43, 5. Zakarin (Rus) 4.50, 6. Majka (Pol) 5.34, 57 Tan kink 2.00.45, 113. Castelijns 2.58.04,121. Keizer 3.04.03,123. Van Emden 3.05.43, 126. Ligthart 3.09.26, 132. Tjallingii 3.13.49, 134. Timmer 3.17.25, 147. Stam- snijder 3.28.10. Ronde van België. Tweede etappe, Buggenhout - Knok- ke-Heist: 1. Theuns (Bel) 177,3 km in 4.14.03, 2. McLay (GBr), 3. Dehaes (Bel). Algemeen klassement: 1. Van Aert (Bel) 4.20.55, 2. Martin (Dui) 0.02, 3. Lampaert (Bel), 4. Hollenstein (Zwi), 5. Terpstra (Ned), 6. Theuns 0.05.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29