Bertens heeft zich op I 28 WIELRENNEN RONDE VAN ITALIË Kort KNVB: straf Twente blijft Het negatieve advies van de Centrale Spe- lersraad heeft de licentiecommissie van de KNVB in de zaak tegen FC Twente niet op andere gedachten kunnen brengen. Het col lege houdt vast aan het voorgenomen be sluit om de proflicentie van de club in te trekken en een nieuwe licentie te verlenen voor de Jupiler League. Vandaag staan beide partijen tegenover elkaar in de rechtbank. Familie Bianchi start zaak De familie van de overleden Formule t-cou- reur Jules Bianchi neemt juridische stappen tegen de internationale autosportbond FIA, het toenmalige team Marussia en de FOM, de organisatie die de marketing- en media rechten behartigt. Volgens de advocaat had de dood van Bianchi kunnen worden voor komen. De 25-jarige Fransman botste twee jaar geleden in Japan op een takelwagen. Kuyt blijft bij Feyenoord Dirk Kuyt speelt ook komend seizoen bij Feyenoord. De aanvoerder, die in juli 36 jaar wordt, heeft zijn aflopende contract in de Kuip met één seizoen verlengd. „Als je een prijs hebt gewonnen, dan wil je alleen maar méér. Met dat gevoel moeten we met elkaar het volgend seizoen ingaan", aldus Kuyt, die met Feyenoord de KNVB-beker pakte. Luiten Nadal Schorsing Het decor was sober, centercourt was ingeruild voor 'baantje' vier, maar met dezelfde concentratie en vastberadenheid nam Bertens ook de tweede horde: 6-4 en 6-1. Twee jaar geleden stond ze in Pa rijs al eens in de vierde ronde, een jaar eerder behaalde ze haar hoog ste ranking, plek 41. Maar het heeft er alle schijn van dat deze Ki ki Bertens op alle fronten ietsje be ter is dan toen. Ze heeft hard ge werkt aan alle drie de basisingre diënten voor het tennis. Haar coach Raemon Sluiter zei het met een kwinkslag, afgelopen weekeinde in Neurenberg. „Kiek houdt van lekker eten." Tja, wie niet. Punt is dat veel lekkere din gen niet zo geschikt zijn voor een atleet. En dat eten ook een uit vlucht wordt in moeilijke tijden. Bertens was vorig jaar te zwaar en daardoor volgens Sluiter 'niet ge schikt voor topsport'. Samen met conditietrainer Errol Esajas ging ze aan de slag. Ze viel af, zonder de kracht in haar lijf te verliezen. Want dat is haar wapen. Ook op de baan ging de intensi teit omhoog. Sluiter plande soms trainingen in de vroege ochtend. „De eerste weken waren een hel. Was ik er na een kwartier al klaar mee, tranen in de ogen. Nu sta ik probleemloos en met plezier vier of vijf uur op de baan", zei Ber tens. 'Ik heb veel opties. Het is een spel van kat en muis, ik geniet ervan de muis te zijn' Quote van de dag VOETBAL AUTOSPORT VOETBAL vrijdag 27 mei 2016 I Joost Luiten staat na de eer ste dag van het PGA Champions hip in het Engel se Virginia Wa ter gedeeld eer ste. De Neder landse topgolfer ging rond in 65 slagen, zeven on der het baange- middelde. Rafael Nadal heeft zijn 200ste grandslamzege geboekt. In de tweede ronde van Roland Gar ros rekende de Spaanse tennis ser af met de Ar gentijn Facundo Bagnis: 6-3 6-0 6-3. Nadal jaagt in Parijs op zijn tiende titel. I Met nog drie ritten te gaan hangt de roze trui nog altijd om de schouders van Steven Kruijswijk. Ook tijdens de etappe gisteren, die een vroege ontsnapping kende, hoefde hij niet te vrezen, foto cor vos Als je Angelique Kerber, de num mer drie van de wereld, verslaat dan mag de nummer 44, Camila Giorgi, ook geen probleem zijn. In die valstrik van onderschat ting trapte Kiki Bertens gisteren op Roland Garros niet. Rik Spekenbrink Rotterdam/Parijs 1. Het lijf De Zweedse aanvaller Zlatan Ibrahimovic over zijn mogelijke overstap naar Manchester United Fabio Taborre is voor vier jaar ge schorst vanwe ge dopingge- bruik. De Italiaan se wielrenner werd een jaar ge leden positief be vonden op het middel FG-4592, dat wordt gezien als een nieuwe versie van epo. Cristiano Ronaldo lijkt op tijd fit bij Real Madrid voor de Champions League-finale van morgen tegen Atlético Madrid. De Portugees raakte dinsdag geblesseerd aan zijn boven been, maar trainde gisteren weer voluit mee. Nouchka Fontijn heeft bij de WK boksen in Astana voor de eerste keer in haar loopbaan de finale bereikt in de klasse tot 75 kilogram. De kopvrouw van Oranje versloeg in de halve eindstrijd de Britse Savannah Marshall: 3-0. Bekerfinale Galatasaray - Fenerbahce 1-0. Wesley Sneijder troeft Robin van Persie af en sluit het seizoen toch nog af met een prijs. Beiden werden in de rust gewisseld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28