Rafael van der Vaart sidekick Heerlijk natafelen met ITALIAANSE TOPWIJNEN PZC FRANCE 23 Tot wel fc^-R°NA*" Profiteer nu van extra voordeel en betaal géén verzendkosten! korting BESTEL SNEL VIA PZC.NL/WIJN VOETBAL met zijn gedroomde opvolger Her man van der Zandt, die wordt bij gestaan door Dione de Graaff. „We hebben wel zeventien keer vergaderd over de naam, maar De Avondetappe is een merk waar je niet vanaf moet", aldus Van der Zandt. „We gaan ook voor die sfeer en mooie beelden. Je moet als kijker denken: daar wil ik nü zijn!" Collega De Graaff doet al enkele locaties uit de doeken. Verwacht niet alleen het gebruikelijke pitto reske kasteeltje, maar ook een cam ping, marktpleintjes en zelfs een vliegveld hoog in de Alpen. Henry Schut keert na een korte adempauze op 5 augustus terug met een avondshow rond de Olympische Spelen in Rio de Janeiro, ditmaal bijgestaan door oud-judoka Edith Bosch. Het Nederlands Elftal mag deze sportzomer de grote afwezige zijn; met nu Max Verstappen en Steven Kruijswijk en straks Dafne Schippers en andere Olympische favorieten valt er genoeg om voor te juichen, verwacht Tom Egbers. „Ook als Schippers pas om vier uur 's nachts in actie komt (een mogelijkheid vanwege het tijdver schil met Rio, red.) kijken er even veel mensen als naar een maanlan ding", zegt Egbers. „Je moet alleen uitkijken dat het begrip 'held' geen afgeloven cliché wordt. Van daag ben je het, morgen ineens niet meer. Ook voor een magnifie ke sporter uit Griekenland moet je een rode loper uitrollen. Ik hoop dat we alle topprestaties evenveel kunnen bewonderen." Meest opvallende naam in de NOS-op- stelling deze zomer: Rafael van der Vaart. Hij is de sidekick van presentator Henry Schut in Studio France. „Een voetballer, abso luut. Dat blijf ik voorlo pig ook nog lekker doen. Het was geen ge lukkig jaar bij Betis Se- villa. Ik ging er naartoe om een rol te spelen op het EK, een andere dan die ik nu ga vervul len." „Ik hoefde er niet lang over na te denken. Ik had ook aanbiedingen uit Duitsland gehad voor zo'n rol. Het moest even passen met vakanties, maar ik kijk er naar uit. Het is heerlijk om met ande ren die er verstand van hebben over voetbal te praten. En fijn om even bij mijn ouders in Beverwijk te zijn." „Iedereen wil voetbal len, als je liefhebber bent. Ik heb weieens gekscherend gezegd: ik ga rustig bij een twee- dedivisieclub spelen zolang ik kan blijven voetballen. Een plek op de tribune in Span je is dan niet wat je wilt." „Dat was een andere si tuatie geweest. Je wilt natuurlijk zo veel mo gelijk jezelf zijn en je mening geven. Dat is lastiger als je over jon gens praat met wie je altijd gevoetbald hebt en waar je het liefst ook nog tussen had willen staan. Waar schijnlijk had ik dan al leen andere landen ge daan." Italianen weten goed eten en drinken te waarderen. Op het gebied van wijn heeft het land ze dan ook erg veel te bieden. Zo is er de Gazzera, gemaakt van 100% Grillo druiven. Bleek stro-geel van kleur met intense geuren van citrusvruchten en perziken. Of wat dacht u van de MontAsolo? Deze frisse en lichte mousserende wijn is werkelijk onweerstaanbaar. Zeer fruitige geur met indrukken van frambozen en zwarte kersen. Kortom heerlijk zonnige wijnen, voor lekker lang terrassen! vrijdag 27 mei 2016 Dione de Graaff, Henry Schut en Rafael van der Vaart gisteren tij dens de presentatie van de NOS sportzomer 2016. fotosander koning Ben je voetballer of analyticus? Hapte je meteen toe toen de NOS je vroeg als sidekick? Gaat het jeuken? Had je ook ja gezegd als Nederland wél het EK had gehaald? A A .■VI I- gnu ic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23