St en nog eens sport 'Gordon verkoopt lariekoek, ik heb geen alcoholprobleem' 22 SHOW CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO TELEVISIE PROGRAMMERING De NOS regeert straks de lange en bomvolle sportzomer. Daarin zullen ook de overige gesprekken van de dag niet ontbreken. Column Tfïfifis in opkomst op de Nederlandse radio. Tffff ontstaat doordat de spre ker tijdens het inademen lucht tus sen zijn of haar voortanden doorzuigt. Tffff is zeer besmettelijk. Diskjockeys zijn er ooit mee begonnen. „Tffff en daarrrrrmee werd het zeven over half ehvier alweer zeg, onge lofelijk hoe snel die tijd toch altijd weer gaat. Tffff hoe ist op de weg?" Tffff is een auditief ('ooraal') overdraag baar virus. Van de dj's sloeg het over op de praatprogrammapresentatoren en via de praatprogrammapresentatoren bereikte tffff de nieuwslezers. „Tffff, geen doofpot, wel chaos op het mi nisterie van Veiligheid en Justitie. Tffff dat is een van de conclusies van het rap- port-Oosting. Tffff en in Chachoangsao in Thailand is een man terwijl hij thuis op zijn toilet zat gebeten door een ehdrie me ter lange tffff python. Het beestje was uit het riool geklommen en beet zich vast in het edele deel van de onfortuinlijke Thai. Pas na een half uur kon de man zich losruk ken. Tffff en in de Verenigde Staten van Amerika draaien alle systemen om kernwa pens te lanceren nog op ehfloppydisks." Tffff komt bij mannen net zo vaak voor als bij vrouwen. Mensen die vaak eh zeggen tffff en vaker dan eh-loze radiostemmen. Tffff heeft waarschijnlijk te maken met het dragen van een koptelefoon. Als ik zelf een koptelefoon opzet en ik praat in de mi crofoon, waardoor ik mijn eigen stem terug hoor door de koptelefoon, heb ik ook de nei ging om tffff te doen. Tffff is verslavend, het klinkt lekker als je het zelf doet. Tffff wordt ook nog eens ver sterkt door de optimod. Dat is een apparaat dat ervoor zorgt dat alles op de zender onge veer even hard klinkt. Tffff is zachter dan spraak, maar wordt door de optimod opge krikt tot spraakniveau. Als je op tffff gaat letten wordt tffff zeer irritant. Ik hoor het overal! Van Giel Beelen en Edwin Evers tot Frits Spits en Lara Rense, iedereen, zelfs de ouwe Henk Mouwe tffff t. Via DAB+, het nieuwe digitale uitzendsys- teem, klinkt tffff helderder en harder dan ooit. En daarom zeg ik: Radiomakers: ban tffff uit de ether, tffff-vrije radio klinkt beter. Quote van de dag 'Ik vind het geen probleem om een selfie te maken, maar het werd te veel' Bieber huurt tijdelijk dure villa Record Rihanna in de Top 40 ij zijn de enige I V echte sportzen- der van Neder- ■F VT land en écht hele maal gratis voor alle Nederlan ders", zo begint NOS-directeur Jan de Jong een presentatie over de komende sportzomer. Het is een steek onder water naar abon neezenders als Ziggo Sport en Fox Sports, die de publieke omroep zo dwars zitten op het gebied waar de NOS ooit monopolist was. De afgelopen dagen werd de om roep bedolven onder vragen van sportliefhebbende tv-kijkers die zich afvroegen waarom ze op NPO 1 niet dagelijks live kunnen zien hoe Steven Kruijswijk zijn ro ze trui verdedigt in de Giro d'Ita- lia. En waar waren Max Verstap pen en de Formule 1? Het ant woord is simpel: de rechten van die sportevenementen liggen niet bij de NOS. Dat steekt. Maar nog twee weken en nie mand heeft het daar meer over, hopen ze bij de NOS. De komen de drie maanden domineert de omroep het tv-landschap, met (vanaf 10 juni) het EK voetbal, de Tour de France, het EK atletiek en de Olympische Spelen. „Drie maanden serveren we de lekkerste gerechten als in een pop-uprestaurant. Hier geen zo merstop", aldus de omroepbaas, wijzend op de discussie over het ontbreken van een dagelijkse late- nighttalkshow als Jinek deze zo mer. Hoofdredacteur Maarten Nooter van NOS Sport hoopt nieuwsjunks gerust te stellen met de opmerking dat er bij grote nieuwsontwikkelingen iemand zal aanschuiven in een sportpro gramma. „Dat zit in het dna van de NOS." Maar liever spreekt Nooter over de sportzomer, 'een van de meest uitdagende periodes uit ons be staan', waarvoor volgens hem alle verloven zijn ingetrokken. Sommi- Wij zijn de enige echte sportzender van Nederland en helemaal gratis ge NOS'ers zijn 'al jaren bezig' met de immense operatie voor 150 tv-uren EK, 120 uur voor de Tour en 300 uur voor de Olympische Spelen. De NOS is bovendien hoofd-broadcaster van de Europe se Kampioenschappen atletiek (6 tot en met 10 juli) in Amsterdam. De omroep zet 330 mensen, 8 re giewagens, 70 camera's en 80 kilo meter kabel in om dat evenement te verslaan. Jeroen Stomphorst wordt her presentatiegezicht. Maar eerst het EK voetbal. „Dit maal iets minder groots", legt pre sentator Tom Egbers uit. Het Ne derlands Elftal is niet gekwalifi ceerd, dus zijn er kortere voor- en nabeschouwingen en komt er geen dagelijks EK-Journaal. Henry Schut en huisteckel Mes- si krijgen in het avondprogramma NOS Studio France bezoek van side kicks Hugo Borst (53) en Rafael van der Vaart (33), debuterend ana lyticus. Als antwoord op de vraag hoe hij zijn nieuwe rol gaat invul len, antwoordde de voetballer van Real Betis nuchter: „Lekker slap lullen over voetballen, verder laat ik me een beetje verrassen. Ik ken veel spelers, dus daar rollen vast ook wat leuke verhalen uit." Vanaf 2 juli start de Tour de France én keert De Avondetappe te rug. Niet met Mart Smeets, maar Van 2005 tot 2011 zaten René Fro ger en Gordon beiden in De Top pers. Eenmaal weg uit die groep, bekend om haar jaarlijkse extrava gante concerten, haalde Gordon fel uit naar zijn oud-collega's. In het programma 5 jaar later vertel de hij vorig jaar dat Froger een al coholprobleem heeft. Voor het eerst reageert René Fro ger op die aantijgingen. „Het is la riekoek, een onzinverhaal", zegt de zanger. „Maar ik houd me er niet mee bezig, ik heb het achter me gelaten. Ik vind het jammer dat het idee ooit is geopperd." De zanger heeft de afgelopen maanden juist helemaal niets ge dronken, benadrukt hij. Froger is bezig met sporten en gezonder eten. Hij is in drie maanden tijd 11,5 kilo afgevallen. Het streven is nog minstens 11 kilo kwijt te ra ken. „Ik drink alleen stiekem af en toe een biertje", biecht hij op. „Nee, dat was niet moeilijk. Ik heb echt geen alcoholprobleem, hoor." Froger heeft zijn hele leven omge gooid. „Een app meet of ik niet te veel binnen krijg. Maar ik let ook op wat ik eet. Ik werk veel 's avonds. Als ik dan laat thuis kwam, at ik nog weieens een hal ve kip. Of ik warmde een bord Chinees op. Dat doe ik nu niet meer. Nu pak ik een cracker met slankie." Zonder slag of stoot ging het nier. Zijn vrouw Natasja besloot daarom al het lekkers in huis te verstoppen. „Want ik ging nog weieens op zoek naar dropjes als ik thuiskwam. Die had ze in mijn nachtkastje gelegd, want daar keek ik niet." vrijdag 27 mei 2016 Tffff Reageren: vincent@persgroep.nl Douwe Bob vertrok bij een overvolle kroeg in Haarlem nadat de sfeer grimmig werd. Een vriend van hem kreeg een klap. POP Popster Justin Bieber huurt mo menteel een villa in een luxueuze wijk van Los An geles. En dat mag wat kosten. Het tieneridool moet maande lijks ruim 70.000 euro ophoesten om er te mogen wonen. MUZIEK Rihanna is de succesvolste ar tiest ooit in de Top 40. Ze scoorde al 38 hits. Elke week dat een lied in de hitlijst staat, levert punten op. Madonna had er tot nu toe het meest, maar Ri hanna heeft haar deze week ingehaald. Sport *sport 9 Gudo Tienhooven Hilversum —Jan de Jong, NOS-directeur Zanger René Froger reageert voor het eerst op de aantijgin gen van Gordon dat hij een alco holprobleem heeft. „Het is larie koek." Chantal Blommers Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22