ll A Costa E 19 als alle Nederlandse pluimveebedrijven samen Cqsta Cruises boekt u bij cruisewinkel cruisewinkel.nl Droomcruise Indische Oceaan 3Z t|j|l r/ I z* e? Jv 4kL zijn geslacht. Het vlees wordt ont daan van botten en als vers ver pakt. Jan Zandbergen, een vlees- handel in Veenendaal waar MHP al jaren zaken mee doet, distribu eert het naar 'klanten in de horeca en foodservice'. Bij de uitsnijderij komen zo'n zestig mensen te wer ken. In de twee productielijnen heeft MHP ruim 3 miljoen euro geïnvesteerd. MHP produceert in thuisland Oekraïne bijna net zoveel kippen vlees als alle Nederlandse bedrij ven samen, tegen een fractie van de kosten. Het bedrijf met 30.000 werknemers slacht in Oekraïne meer dan 320 miljoen kippen per jaar. Een ander fundamenteel ver schil met de Nederlandse pluim veesector is dat MHP de hele ke ten beheerst. Het bedrijf, dat on der leiding staat van miljardair Joe- ri Kosjoek, teelt zelf graan en soja voor kippenvoer. In complexen die de term megastallen doen ver bleken, mest MHP de vleeskui kens vet om ze daarna met eigen transportmiddelen naar de eigen slachterijen te rijden. In de uitsnij- derijen wordt het vlees verwerkt tot filetjes, kippenpoten en pro ducten voor afnemers in de hele wereld: van Europese snackfabri kanten tot multinationals als Ken tucky Fried Chicken. Spookbeeld Tegenstanders van het associatie verdrag tussen de EU en Oekraïne schermden in aanloop naar het re ferendum met het spookbeeld dat Nederland straks wordt over spoeld door Oekraïense plofkip. De Nederlandse producenten, die aan veel strengere regels moeten voldoen op het gebied van dieren welzijn en milieu, zouden aan de Oekraïense concurrentie ten on der gaan. „Geen sprake van", zegt Sobotyu. „Wij komen de boel niet overnemen. Onze export naar Eu ropa is zeer beperkt. Europese quo ta staan Oekraïene slechts toe om 36.000 ton kip uit te voeren zon der dure invoerrechten. Dat is nog geen tiende van de hoeveelheid kip die de EU uit Brazilië impor teert." Volgens Sobotyuk voldoet de productie in Oekraïne aan alle Eu ropese eisen. „Daar zijn alle stal len en fabrieken speciaal op inge richt. In onze stallen zitten zelfs minder kippen per vierkante me ter dan de Europese standaard. En het transport is korter, omdat on ze slachthuizen dichtbij de stallen staan. Dat bezorgt de kippen min der stress." In het totaalplaatje van MHP stelt Nederland als afzetland wei nig voor, benadrukt ze. „Dit jaar betreden we Saudi-Arabië. We zijn ook bezig met China, de Vere nigde Arabische Emiraten, Egyp te. Daar liggen enorme kansen, want kip is het enige vlees dat in alle religies wordt geaccepteerd." Costa neoRomantica Binnenhut va. 1.899,- p.p. sit Boekopwww.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 vrijdag 27 mei 2016 doet sector bibberen TTTTrfl., s-T 1 ir 5 x: «K*. 7 Eén van de grootste kippenbedrijven ter wereld, Myronivsky Hlibo- product (MHP) in Oekraïne. Aan boord van de Costa neoRomantica zet u dit najaar koers vanaf het zonnige Mauritius naar o.a. de parelwitte stranden van de Seychellen en de beroemde baobab-bomen op Madagascar. Na 15 dagen genieten op uw 4-sterren schip keert u weer terug naar Mauritius, waar een nacht in de haven wordt verbleven zodat u ook dit eiland kunt verkennen. Wilt u meer informatie? Onze cruisespecialisten zijn u graag van dienst! 15-daagse cruise vertrek oktober t/m februari Bezoek o.a. Mauritius, Seychellen, Madagascar, Reunion inclusief vluchten Prijzen zijn vanaf, per persoon o.b.v. 2 personen per hut en o.v.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Incl. alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19