17 Schapen de weg kwijt door wiet Prins Laurent biedt hulp aan mentaal zieken Alles over- k dreven of k gelogen, Gevallen rolmodellen in Enschede en Roermond. De overeenkomsten tussen Joop Munsterman en Jos van Rey zijn opvallend. op een grootse ontkenning van de feiten GEZIEN A in Amsterdam Internationale dag van de zonnebrandcrème die van Jos van Rey, gewezen WD-senator en provinci aal bestuurder. Beschuldigd van witwassen, verkiezings fraude en omkoping. Zijn thuisstad Roermond werd on der zijn wethouderschap omgedoopt tot Palermo aan de Maas. Ook hier: alles overdreven of gelogen. Van Rey's verdediging voor de rechter kwam neer op een grootste ontkenning van de feiten. Sterker, zei hij voor de radio microfoon van de publieke omroep, er was in de hele po litiek geen integerder mens te vinden dan hij. Narcisme kreeg zo een naam en een gezicht. 'Stop de hetze' had een supporter op een spandoek ge schreven. Op de foto in de Volkskrant hield een man met weinig ruimte in de jas het spandoek in de ene hand en een tas van de Action in de andere. De kleine man maakt het je ook niet gemakkelijk om van hem te houden. 'Vroeger had je heksenvervolging', zei een demonstrant, 'nu is het hetzevervolging. Vierhonderd jaar geleden zou Van Rey zijn verbrand op de markt. Hij wordt geofferd omdat hij te veel succes heeft.' Alweer niks over de feiten. Roermond is opvallend: de gewezen schoonmaker Joop Munsterman die promoveerde tot directeur van de club, de slagerszoon Van Rey die opklom in het vast goed en de politiek. Kleine mannen die groot wer den. En toen weer klein. Omdat ze groter werden dan de wet. Je kunt mooi degraderen en lelijk degraderen. De Graafschap, dat is mooi degraderen: een heel seizoen lang ploeterend ten onder - een epische ondergang in vierendertig bedrijven. Lelijk degraderen zien we bij FC Twente. Met een pennenstreek, als straf voor de financiële malversa ties bij de club. Niks aan. Geen drama uit te destilleren, al deden een paar supporters nog een poging. 'De KNVB meet met twee maten', zeiden ze. 'Als dit bij Ajax ofFey- enoord was gebeurd, dan was het door de vingers gezien. De directeur van de bond heeft gewoon de pik op Twente.' op de meest heldere gedachten. Iets vergelijkbaars had zich bijvoorbeeld bij Ajax of Feyenoord niet voorge daan, zodat de KNVB onmogelijk met twee ma ten kon meten. Eén maat was alles wat we za gen, een tweede was in geen velden of wegen te bespeuren. Ze was fictief, geboren uit een provinciaal minderwaardigheidsgevoel. In het supportersverdriet hoorden we de stem van de eeuwige achtergesteldheid, de klacht van de mens die voor een dubbeltje geboren is. niet door de directeur voetbalzaken dan wel door de hoge heren in Den Haag of Brussel. Zijn ge voel van eigenwaarde is broos, het wordt gemak kelijk gekrenkt. Om het in stand te hou den, zal hij de feiten moeten bagatellise ren. De Ita liaanse toe standen bij zijn club, de schimmige con structies en het gesjoemel met transfers - allemaal overdreven of gelogen. Ze zijn eropuit om hem te pak ken te nemen, de kleine man met zijn provincieclub. vrijdag 27 mei 2016 De kleine man Zou het? Apple topman Tim Cook deed deze week een opmerkelijke ontdek king in een 17e eeuws schil derij van het Rijksmuseum. Volgens Cook is duidelijk een iPhone op het doek te zien! De Apple-baas bracht samen met Neelie Kroes een bezoekje aan het Rijks museum. De twee raakten aan de praat over een schil derij uit 1670 waarin Cook meteen een iPhone dacht te zien. „Ik dacht dat ik wist wanneer de iPhone is uitge vonden, maar nu weet ik dat niet meer zo zeker," zei hij. Ij,*/»/ Eigenlijk moeten we elke dag onze huid insmeren met zonnebrandcrème. Een klein beetje in je dagcrème zou al goed zijn. Dat zeggen de meeste dermatologen. Ook het langzaam opbouwen van zon op je huid is handig, zo verbrand je minder snel. Handige tips toch, op de in ternationale dag van de zon nebrandcrème. Ook leuke ideeën? Mail ons! alledag@persgroep.nl Lichte chaos in de buurt van Swansea, Wales. Een kudde scha pen knabbelde daar een aan een berg ge dumpte wietplan- ten, met als ge volg dat er door de buurt opeens allemaal 'sto- nende' die ren liepen. Ze wer den onder meer, flink ge- desoriënteerd, in voor tuinen en zelfs in een slaapkamer gespot. De gemeente heeft het drugsafval inmid dels opgeruimd, maar het kwaad was al geschied. Een woordvoer der van de politie heeft bewoners gevraagd uit te kijken naar 'losgeslagen psychotische schapen'. Prins Laurent van België zet zich in voor een mooi doel. Hij lanceert binnen kort een Facebookpagina waar mensen met psychi sche problemen een hond of kat kunnen opvangen van baasjes die weinig tijd voor het dier hebben. „Steeds meer mensen lij den aan mentale ziekten, zegt de prins. „De opvang van huisdieren kan goed gebruikt worden als thera pie. Want: wie voor een huisdier zorgt, vergeet even zijn eigen problemen." Kruipen of lopen kan de 6 maanden oude Zyla Saint Onge niet, maar een officieus wereldrecord water skiën heeft ze wel vast op haar naam staan. De liefde voor de watersport heeft ze van niemand vreemd, want haar ouders Keith en Lauren zijn professionele waterskiërs. Simultaan met de degradatie van FC Twente verliep In Roermond werd voor Van Rey gedemonstreerd. De gelijkenis tussen de rolmodellen in Enschede en De degradatie van hun club bracht de supporters niet Overal ziet hij complotten tegen zich. Is het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17