De beste zomerdeals! Vele busreizen gegarandeerd vertrek effeweg.nl fcft €20.- KORTING 13 zijn politieke nalatenschap gaan werken.' Hij heeft nog acht maanden te gaan, maar Barack Obama bereidt zich nu al voor op de periode na het presidentschap. Een nieuwe woning is er al, nu de nieuwe carrière nog. I 4 j 1 Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 In Washington wordt het moeilijker buiten het politieke circuit te blijven A ISliÉBlsP» De Franse ambas sadeur staat er bekend als de man die vaak feestjes geeft, en de broer van de campagne manager van Hillary Clinton bakt voor alle buren pizza's in zijn ach tertuin. En volgend jaar heeft Kalo- rama, een van de meest welvaren de buurten van Washington, er een nieuwe prestigieuze bewoner bij. Volgens de Amerikaanse me dia wordt dit het nieuwe thuis van Barack Obama en zijn gezin. De villa met negen slaapkamers en evenveel badkamers (huur: 22.000 dollar per maand) staat maar 3 kilometer van het Witte Huis. Dat is een ongewone keuze. Sinds de jaren 20 vertrokken Ame rikaanse presidenten na hun aftre den allemaal uit Washington, veel al naar hun thuisstaat, waar ze hun opvolger niet voor de voeten lopen. Barack en Michelle Obama kie zen er vanwege hun jongste doch ter Sasha (14) echter voor voorlo pig niet terug te keren naar Chica go. „Verhuizen midden in je mid delbare schooltijd is lastig", legde de president uit. Kokosnoot Obama wordt ook om andere rede nen een vrij unieke ex-president, zegt presidentieel historicus Bar bara Perry, want hij is jong en ge- zond.Dat was in het verleden wel anders „Reagan kampte vermoede lijk als president al met een vroeg stadium van alzheimer. Eisenho wer had een hartaanval en een be roerte gehad. Franklin Roosevelt was bijna stervende." Obama heeft nog tien jaar te gaan tot zijn pensioen. Wat gaat hij doen, behalve miljoenen ver dienen met lezingen en boeken zo als zijn voorgangers? Bekend is dat hij zich wil richten op zijn My Brother's Keeper-project, dat jon gens uit zwarte en latinogemeen schappen aan mentoren en goed onderwijs helpt. Ook zal hij druk zijn met het opzetten van de bibli otheek die elke ex-president op richt. Het gerucht gaat dat Obama les wil geven aan de Columbia Universiteit in New York, waar hij zelf studeerde. Gekscherend suggereert hij zelf vooral dat hij naar rust verlangt. „Ik weet wel wat ik direct na de in auguratie van mijn opvolger doe", zei hij in een interview. „Ergens op een strand uit een kokosnoot drinken." Obama's directe voorganger George W. Bush trok zich hele maal terug uit de schijnwerpers, ging portretten schilderen en be moeit zich zelden met politiek. Goedbetaalde speeches geeft hij al leen achter gesloten deuren. Diens voorganger Bill Clinton daarentegen stortte zich op het le zingencircuit en de Clinton Foun dation, die maakt dat hij nog steeds een prominente rol op het wereldtoneel speelt. Obama zal zich ook willen blijven laten zien, verwacht Justin Vaughn, politcoloog en schrijver die de prestaties van ex-presiden- ten bestudeerde. „Je ziet het nu al: hij grijpt elke mogelijkheid aan om zich in de verkiezingsstrijd te mengen. Bovendien hangt zijn er fenis nog boven de markt. Wat is de betekenis van zijn president schap geweest? Obama geeft veel om zijn nalatenschap, dus hij zal eraan blijven werken." Het is vooral zaak conflicten met zijn opvolger te vermijden, tipt Vaughn, die onlangs de beste (onder wie Jimmy Carter) en de slechtste ex-presidenten aanwees. Dat wordt een opgave: „Als hij in Washington blijft wonen, wordt het moeilijker om buiten het poli tieke circuit te blijven." Keurslijf Wellicht nog interessanter dan de toekomst van de president is het toekomstige pad van zijn vrouw Michelle. Zij had een bloeiende carrière als jurist voor ze in het keurslijf van first lady werd ge dwongen. Michelle Obama zegt uit te slui ten zich ooit verkiesbaar te stellen voor het presidentschap, zoals Hil lary Clinton. Maar Vaughn vindt het niet ondenkbaar dat ze de poli tiek in gaat. „Ze kan ook voor een stichting gaan werken, of terug het bedrijfsleven in. Misschien wordt ze wel ceo. Ze heeft meer en vooral interessantere mogelijk heden dan haar man." effeweg.nl/zomerdeals 1 juli 4 juli 8 juli I 15 juli 1 18 juli 1 22 juli 25 juli 29 juli vrijdag 27 mei 2016 Het leven na het Witte Huis Karlijn van Houwelingen New York —Justin Vaughn, politicoloog OP REIZEN MET VERTREK IN JULI (reisduur va. 5 dagen) Andorra va €399 8 daagse busreis Halfpension Tirol, Kirchberg va €409 8 daagse busreis Halfpension Fietsreis va €499 Kufstein en Hinterthiersee 8 daagse busreis Halfpension Zuid-Limburg va €189 5 daagse busreis Logies en ontbijt Rijn en Moezel va €229 5 daagse busreis Halfpension PaltserWoud va €239 5 daagse busreis Halfpension Romantische Strasse va. €309 5 daagse busreis Halfpension Tirol, Kirchberg va. €379 8 daagse busreis Halfpension Weimar, va €409 Leipzig en Dresden 8 daagse busreis Halfpension Fietsreis Altmühltal va €499 8 daagse busreis Halfpension Tirol, Kirchberg va. €379 8 daagse busreis Halfpension Fietsreis va. €449 1 Dresden, Spreewald en Tsjechië I 8 daagse busreis j Halfpension 1 Estland, va €779 Letland en Litouwen 11 daagse busreis Halfpension Stedentrip Londen va. €259 5 daagse busreis Logies en ontbijt 1 Canterbury, Kent 5 daagse busreis Halfpension va €309 Fietsreis Mecklenburg en Oostzee 8 daagse busreis Halfpension va €479 Karinthië va €529 10 daagse busreis Halfpension Italiaanse Bloemenrivièra 10 daagse busreis Halfpension va €569 Tirol, Kirchberg 8 daagse busreis Halfpension va. €379 Lago Maggiore 8 daagse busreis Halfpension va €439 Rome, Florence en Venetië 8 daagse busreis Halfpension va. €459 Lake District, Yorkshire en Londen 8 daagse busreis Halfpension va €509 Stedentrip Berlijn va. €159 j 5 daagse busreis Logies en ontbijt Eifel en Ahrdal va. €209 5 daagse busreis Halfpension Rome en Napels va. €499 10 daagse busreis Halfpension Saas Grund - Wallis va. €539 10 daagse busreis Halfpension Italiaanse Bloemenrivièra va. €569 10 daagse busreis Halfpension Singlereis Toscane va. €569 10 daagse busreis Halfpension Tirol, Kirchberg va. €379 8 daagse busreis Halfpension Rome, va. €469 Florence en Venetië 8 daagse busreis Halfpension Fietsreis Bodensee va. €509 8 daagse busreis Halfpension Toscane, va. €599 Pisa, Florence en Elba 11 daagse busreis Halfpension Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. een boeking voor 2 personen. Exclusief reserverings- aÉSSv kosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 27-05-2016 t/m 03-06-2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13