word je gelanceerd' Favorieten door bij tafeltennistoernooi ZEELAND 15 Él De leeftijd waarop je op je best bent, is rond de 26 a 27 jaar len. Dan kom ik met mijn passen precies uit." „De balk is van hout of kunststof. Als je erop uitkomt, hoor je dat altijd." „Ja, dat helemaal. Want als je op de plasticine zit, word je gelanceerd. Dan kom je extra ver. In de lucht heb je dan al door dat het een foutsprong is." „Ik maak een loop beweging. Daarmee houd je je snelheid vast. Eerst deed ik de hangtechniek, met één knie vooruit. Maar wat ik nu doe, is beter. Als je die loopbeweging goed beheerst, kom je er verder mee." In Lisse merkte de Oost burger in elk geval dat hij in vorm is. Immers, vijf van zijn zes sprongen wa ren verder dan 7 meter. „De omstandigheden wa ren ook ideaal voor mij", weet hij. „Het was flink warm - zo'n 28 graden - en er stond een lekker windje. Ik weet op zo'n dag dan al van tevoren dat het goed gaat komen." De bevestiging van zijn goede vorm kwam een week later in Hoorn en Til burg. Van der Hooft was wat vermoeid en het weer was beduidend slechter, maar nog passeerde hij in beide wedstrijden de 7 me ter. Opbouw Afgelopen weekeinde had Van der Hooft even rust. Hij was even thuis in Oost burg. Nu staat hij weer voor een blok van drie wed strijden. „Ik heb achtereen volgens een competitieron de met AAC, de Gouden Spike in Leiden en het Ne derlands kampioenschap in Amsterdam. Er zit een mooie opbouw in. Het doel is natuurlijk een podium plaats in het Olympisch Stadion. Vorig jaar had ik ook het niveau al, maar was ik juist tijdens het NK heel slecht. Nu wil ik wel die medaille pakken. Dat kan ook echt. Vroeger was dat een droom, nu is het reëel. In 2015 sprong de nummer drie 7,10 meter. Dat kan ik ook ha len." In de jeugd was de Oostbur ger al meer maals de beste van Ne derland, zowel bij het hink- stapspringen als het ver springen. Dat smaakt naar meer. „Maar ik weet ook dat zoiets geen garantie is voor succes bij de senioren. Aan de andere kant: ik heb ook nog wel even. De leeftijd waarop je op je best bent, is rond de 26 a 27 jaar. Er is nog veel ruimte om mijn techniek te verbeteren en ik moet nog sterker wor den." ARNEMUIDEN Bij tafeltennisvere niging Arnemuiden zijn de acht voorrondepoules van de ABM ICT-Cup gespeeld. Alle favorieten plaatsten zich voor de volgende ronde op vrijdagavond 27 mei en 3 juni. Opvallend was de poulewinst van Martijn Stouten (Scylla) en Ju- rian de Kraker (Yerseke). Stouten liet onder meer outsider Daan Mijnsbergen (Arnemuiden) en het jeugdige talent Vicky Schijven (Backhands) achter zich. De Kraker maakte een sterke in druk en versloeg de voormalige winnaars Danny Roks (Back hands) en Roald Vos (Hotak). donderdag 26 mei 2016 de national Hoe weet je of je goed zit? En heb je ook door als je te ver bent en met je spikes in de plasticine prikt? Wat doe jij als je eenmaal los bent van de grond? A Joeri van der-Hooft ih actie bij het NK in Amsterdam. FOTO KAREL DELV0YE/0RANGE PICTURES, FOTO LINKS CAMILE SCHELSTRAETE —Joeri van der Hooft Erik Dekker neemt deel aan de tijdrit op Neeltje Jans, zondagavond is hij te gast bij het wielercafé in Westkapelle. fotoanp Indelingen halve finales. Vrijdag 27 mei, poule A: Ronny Oonincx, Stefan de Groot, Paul Steketee, Ni co Schuit, Adrian Slabbekoorn, Mi- ka Baert, Antonis Riedijk, Kees de Rooij. Poule B: Richard Verstijlen, Rene Lauwerijssen, Niels Kieviet, Danny Roks, Wilbert Poppe, Daan Mijnsbergen, Robin Verboom, Adrie de Jonge. Vrijdag 3 juni, poule C: Tristan Benschop, Julian Flamman, Herbert Keijman, Wouter de Heide, Erik Schuurman, Frans Rijn, Fran cois Baert, Lajos Cselik. Poule D: Martijn Stouten, Jurian de Kraker, Hans Oosterling, Arnold de Gier, Roald Vos, Steven Klijn, Patrick van Heurck, Hans van der Kraan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69