i Niet meer zo arrogant en slank als 25 jaar geleden Kostuumdrama is zo fris als een kopje thee met citroen Alice laat zich niet kisten 7 «kV (vooral bekend als Borat) en Mia Wa- sikowska (opnieuw als Alice), meer aandeel hebben in deze filmversie, is Depp nog steeds de grootste naam op het affiche. De acteur heeft daar gemengde ge voelens over. „Op mijn twaalfde wilde ik muzikant worden. Mijn car rière is een heel andere kant opge gaan. Niets mis mee, maar toch treed ik af en toe op met een band. Dan vind ik het heerlijk om in het half donker op mijn gitaar te spelen. Op zo'n moment wil ik graag als Johnny de muzikant beoordeeld worden, maar niet als Johnny de acteur die toevallig in een bandje speelt." Wat zou Depp adviseren als hij na een reis door de tijd zichzelf als 6-ja- rige zou tegenkomen? „Ik zou mezelf aanraden om heel goed na te denken over de toekomst. Heb je zin in een leven waarin iedereen je aangaapt? Waarin je achterna wordt gezeten door types in auto's die daarna aller lei onzin over je publiceren waarte gen je niets kunt doen? „Ik wist niet mij te wachten stond toen ik in dit vak belandde. Maar ik weet niet of ik in mijn leven veel din gen anders had aangepakt dan ik nu heb gedaan. Ik ben wie ik ben." Strike a Pose Ze is niet alleen een lekkere throwback naar de nineties deze documentaire over de ex-dansers van Madonna; ze is ook een ont roerend relaas over angst en schaamte en de tol van doen alsof. Toen ze in 1990 werden gecast voor de Blond Ambition Tour was dat voor jongens als Salim uit Bel gië en Oliver uit een achter standswijk een droom die uit kwam. Luxe hotels, uitzinnige fans, één grote familie met Ma donna als moeder. Alles kon, alles mocht. En alles moest. Zes van Madonna's ex-lievelin getjes, 25 jaar later niet meer even slank en arrogant als toen, vertel len over hun ervaringen. Hoe ze op het podium en op camera - de succesdocumentaire In Bed with Madonna legde de tour vast - een voorbeeldrol aannamen die niet altijd strookte met de realiteit. Hard roepen dat je oké bent met je homoseksualiteit en dat je niet bang bent voor aids, is wat anders dan het ook echt (niet) zijn. Houd het maar eens droog op het eind. Dit is een bescheiden Nederlands project met internationale allure. - T.E. Love Friendship zig, terwijl ik me ontferm over nummer twee', dat idee. Vergeleken met eerdere Jane Austen-verfilmingen is dit een kopje thee met citroen in plaats van melk: lekker fris. De bekende onderwerpen, liefde en het vin den van een geschikte huwelijks partner, blijven licht en komisch door de spraakwaterval waarmee Lady Susan elke kritiek weet te pareren. Vooral de mannen zijn kansloos. Zou ze tot ergernis van de minder vrijgevochten dames toch alles krijgen wat ze wil, voor haar dochter en voor zichzelf? -T.E. Lady Susan, gespeeld door Kate Beckinsale, zet haar eigen gerief bovenaan, maar is wel zo slim om dat niet openlijk te doen in een tijd waarin vrouwen vooral naar hun mannen moeten luisteren. De enige die ze bij haar plannetjes betrekt is haar Amerikaanse vriendin Alicia (Chloë Sevigny). 'Alicia wees een schat en houd aanbidder nummer één even be- doet nog steeds gek Johnny Depp als the Mad Hatter in een scène met Mia Wasi- kowska, die de rol van Alice speelt. FOTO AP/PETER MOUNTAIN FAMILIEFILM Regie: James Bobin. Hoofdrollen: Mia Wa- sikowska, Sacha Baron Cohen, Helena Bonham Carter en Johnny Depp. Na het enigszins te leurstellende Alice in Wonderland (2010) lag het niet voor de hand om ook het volgende boek van Lewis Car roll, Alice Through The Looking Glasste ver filmen. Toch bood de stof genoeg houvast voor een film die veel meer om het lijf heeft dan zijn voorganger. Regisseur James Bobin, die zijn collega Tim Burton vervangt, stopt zijn film niet al leen vol visueel spek takel, maar ook vol met stevige standpun ten over emancipatie. Alice, inmiddels erva ren als zeekapitein, laat zich niet zomaar aan de kant zetten als kantoorklerk. Ook zijn er enkele filosofietjes over het begrip tijd te ontdekken. Want er wordt wat heen en weer door de tijd gereisd in deze film. Alice (Mia Wasi- kowska) krijgt de kans om de familie van haar beste vriend the Mad Hatter (Johnny Depp) op te sporen in de hoop hem uit zijn de pressie te trekken. Naast deze missie zit de zeer vrijpostige boekverfilming vol met heerlijke personages, zoals Sacha Baron Cohen in de rol van een onberekenbaar Vadertje Tijd, en He lena Bonham Carter die opnieuw als the Red Queen uit haar dak gaat. In visueel opzicht heeft de film het ka rakter van een prach tige, tot leven gewekte schilderijententoon stelling. Maar er is wel overdaad. Soms ver langt de kijker bij zo veel indrukken naar een uitgang om even te pauzeren. En die is in dit labyrint niet te vinden. A.Z. DOCUMENTAIRE Regie: Ester Gould Reijer Zwaan. Hoofdrollen: Luis Cama- cho, Oliver Crumes, Salim Gauwloos. Ex-danser Madonna strikes a pose. DRAMA Regie: Whit Stillman. Hoofdrol len: Kate Beckinsale, Chloë Se- vigny, Xavier Samuel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59