y j De ramp die je al aan zag komen, is wachten waard 6 Opnieuw speelt Johnny Depp de bizarre creatie van Lewis Carroll, the Mad Hatter. Deze keer in Alice Through The Looking Glass. Weer een aparte vertolking van de acteur die op het filmdoek nergens voor terugdeinst. 'Eigenlijk wilde ik muzikant worden.' THUISBIOS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Remember Freeheld ohnny Depp is in een jolige bui. Het glazen schaaltje met petitfours dat de filmmaatschappij voor zijn neus heeft ge zet om de sfeer van een typisch Engelse tea- party na te bootsen zet de acteur zon der aarzelen op zijn hoofd. De balanceeract duurt niet lang. Na to seconden kiepert het tableautje van zijn hoofd. Depp kan nog net het glaswerk opvangen, de gebakjes tui melen stuk voor stuk op de grond van het poepchique Londense hotel waar Depp audiëntie houdt. Nog altijd gedraagt Depp zich het liefst als een kwajongen, ook al viert hij volgende maand zijn 53ste ver jaardag. Met zijn slordige kapsel, soms onverstaanbare teksten en uit spraken die af en toe helemaal ner gens op slaan, zet hij de boel graag op stelten. De acteur laat dat ook in de keuze van zijn rollen blijken. Hij is een spe cialist in het vertolken van buitenis sige types, waarvan the Mad Hatter een typisch voorbeeld is. Misschien is dit personage niet zo kierewiet en populair als Jack Sparrow, de onvoor spelbare piraat uit Pirates of The Ca ribbean, maar toch is ook deze hoe denmaker geen alledaags sujet. Depp heeft zijn huiswerk gedaan voor the Mad Hatter, een zuurstok achtig personage wiens gelaats- en haarkleur, al naar gelang zijn ge moedstoestand, voortdurend van kleur veranderen. Waarom zit er bij the Hatter een steekje los? Depp doceert: „Hoedenmakers werkten destijds veel met een kwik oplossing in de lijm van hun hoeden. Dat was niet bepaald gezond en daar door verloren velen op den duur hun gezonde verstand." In de vervolgfilm Alice Through The Looking Glass krijgt the Mad Hatter te maken met een echte doodswens. Hij mist zijn familie die in een ver verle den vermoedelijk is uitgeroeid. Het brengt hem op het randje van de waanzin. Alice, net weer aangeko men in Wonderland, besluit haar kleurrijke vriend die een lijkbleek ui- The Wave Ik zou mezelf aanraden om heel goed na te denken over de toekomst 1 terlijk heeft, uit de penarie te helpen. Zij reist door de tijd en slaagt erin de familie te ontmoeten. Het zal duidelijk zijn dat Alice Through The Looking Glass een tame lijk vrije bewerking is van het boek dat Carroll in 1871 publiceerde. De schrijver had nooit durven dromen dat zijn fantasiewereld een zo extra vagante bewerking van Disney kreeg waarin de beelden soms adembene mend zijn. Depp beseft dat zijn naam in een dergelijke productie extra aandacht oproept. Hoewel zijn tegenspelers, onder wie Sacha Baron Cohen Eye in the Sky Het heeft iets van de Titanic: je weet wat er gaat komen en toch is het spannend. Maar in deze film is het volgens wetenschappers niet de vraag óf er miljoenen ku bieke meter rots in de Geiranger- fjord stort, maar wannéér dat ge beurt. Met een tsunami als gevolg die het Noorse equivalent van Vo- lendam in 10 minuten wegvaagt. Geoloog Kristian is de enige die de ramp voelt aankomen. Zijn collega's nemen metingen min der serieus en eten nog even een hammetje. Een rode alarmknop komt al vroeg in beeld, maar er wordt tergend lang gewacht met drukken. Het hoort bij de ram penfilmformule. De vloedgolf die je wist dat zou komen, doet dat pas na 45 minuten, maar is het wachten waard. Het bescheiden 6 miljoen dollar budget is aan veel terug te zien, maar niet aan deze machtige digitale golf des doods. - Tisha Eetgerink donderdag 26 mei 2016 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) X-Men: Apocalypse €732.546 2 (-) Angry Birds €534.875 3 (1) The Jungle Book €414.389 4 (3) Bad Neighbours 2 €227.269 5 (4) Money Monster €191.620 DRAMA Christopher Plummer speelt een de menterende 90-jarige die van een vriend de opdracht krijgt een nazi- misdadiger in Amerika op te sporen. Zijn zoektocht levert pijnlijke confron taties op. De reis kent een onver wacht einde. DRAMA In deze film spelen Julianne Moore en Ellen Page een lesbisch paar dat op bokst tegen de overheid in New Jer sey. Als de eerste, een rechercheur, longkanker krijgt, wil zij haar pensioen overdragen aan haar geliefde. Dit resulteert in een pijnlijk juridisch gevecht. The Big Short DRAMA/THRIL LER Spannend drama over de complete teloorgang van de Amerikaanse hypotheekmarkt. Met sterren als Brad Pitt, Chris tian Bale en Steve Carell. Nu op dvd, blu- ray en vod The Revenant DRAMA Magistrale film over een man (Leonardo DiCa- prio) die voor dood wordt ach tergelaten in de bossen en de verantwoordelij ken daarvoor wil laten boeten. Nu op dvd, blu- ray en vod De Man in de Muur THRILLER De film speelt zich volledig af in het appartement van een jong stel. De man komt op een avond niet terug, waarop zijn vrouw de politie inschakelt. m Nu op Netflix Johnny Depp AbZagt r -Johnny Depp THRILLER Pakkende oorlogsthriller over het doden van terroristen, met als conse quentie onschuldige slachtoffers. Helen Mirren speelt de verantwoorde lijke Engelse kolonel. Laatste film van overleden acteur Alan Rickman. A Geoloog Kristian voorziet tsunami. DRAMA Regie: Roar Uthaug. Hoofdrollen: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Thomas Bo Larsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58