Papierkunst met een verhaal 5 Lenteconcert in Sas Eigenaardige liedjes Expositie Passerelle hoge stokstelten trekken zij zwierig zwaaiend met meterswijde 'rokken' langs. Verstilling versus beweging. Eén festivaldag lang beheerst de verbeel ding de badplaats. Eén dag, voor het PROGRAMMA L'Hirondelle King Dalton Anne-Mieke Boonstra, Ingeborg Vandamme en Berdien Nieuwen- huizen kregen landelijke bekend heid door hun deelname aan de grote tentoonstelling 'Paper Art' in het CODA museum te Apeldoorn. De geëxposeerde wandreliëfs, ob jecten en sieraden getuigen van vi sie op materiaal en metier. Het eerste werk dat je tegenkomt, lijkt uit de papierversnipperaar te komen: een object bestaande uit duizenden smalle bedrukte strookjes. Een soort stekelvarken van papier, waaraan gekleurde dra den hangen. Een intrigerend ding, De colliers zullen, als ze met tranen zouden worden gevuld, uit elkaar vallen gemaakt door Anne-Mieke Boon stra. De titel 'van montmartre tot montparnasse', zegt niet meer dan dat het werk iets met Parijs te ma ken zal hebben. Dat verandert als duidelijk wordt dat het gaat om een zorgvuldig in strookjes gesne den boek met als ondertitel 'Kro niek van artistiek Parijs 1900- 1914'. Dat was de tijd waarin de kunst een nieuw gezicht kreeg. Pa rijs, het brandpunt van de mo derne artistieke bewegingen, de stad waar kubisme, futurisme en orphisme het licht zagen. Nu wordt ook de vorm van het ob ject duidelijk: de uitwaaierende stroken zijn de lijnen die je van toen kunt trekken naar onze tijd. Lijnen die verwijzen naar de enorme diversiteit die kunst sinds het begin van de 20e eeuw ken merkt. Een ontwikkeling zonder einde. Waar ook de kunst op deze tentoonstelling zijn wortels heeft. Boonstra toont meer prachtig werk. Soms min of meer verha lend, zoals 'dream world travelier', een foto van een vrouw omgeven door een lijst van vooruitstekende, goudkleurige staven die hier en daar met stukken van landkaarten zijn beplakt. In andere gevallen meer abstract. Daarvan is 'hide and seek' een voorbeeld: een collage van door draad bijeengehouden tekstregels. Er zijn ook sieraden. Daarvoor te kent Ingeborg VandammeZij mengt bijvoorbeeld papierpulp met katoenvezels en grafietpoeder. Met mallen maakt zij er kleine kommetjes van die in zilveren zet tingen onderdeel worden van een collier met een verhaal. 'Tear cat cher' noemt ze zo'n sieraad, ver wijzend naar de flesjes die in de Romeinse en later de Victoriaanse tijd met tranen van verdriet wer den gevuld. Als het water was ver dampt, werd dat gezien als het einde van de rouwperiode. De col liers van Vandamme zullen als ze met tranen zouden worden gevuld uit elkaar vallen. Een symbool van vergankelijkheid. Niet al haar sie raden hebben zo'n achtergrond. Maar inventief zijn ze allemaal. Net zoals de indrukwekkende wandobjecten van Berdien Nieu- wenhuizen. Zij snijdt vormen uit flinterdun papier dat zij eerst in verschillende kleuren heeft be schilderd. Soms resteren lijnen, soms cirkelvormen, waaruit dan weer stukjes zijn weggehaald. Ze zijn met elkaar verbonden door wat grotere vormen die aan bloe men doen denken, mede door de kleuren en lijnen die Niewenhui- zen erop aanbrengt. Echt span nend wordt het doordat zij zo'n ta pijt van bloemvormen opbouwt uit verschillende achter elkaar op gehangen vellen papier. Door de openingen zie je steeds andere vormen en kleuren verschijnen, met een dwarrelende dans van kleur als gevolg. Twee van zulke werken - beide 230 cm hoog en 100 cm breed- zijn hoogtepunten van deze expositie. Een ode aan de na tuur, het leven en de kunst. Podium voor jong talent toeristisch seizoen er in volle hevig heid losbarst. donderdag 26 mei 2016 PZ De bandleden van de Vlaamse band King Dalton hebben al een verleden in de mu ziek. Ze maakten in het verleden deel uit van bands als A Brand en Zita Swoon. Sinds 2010 vor men ze samen King Dalton en brengen een verrassende mix van popfolk, coun try en blues. Maar soms kan de band ook verrassend funky uit de hoek komen. King Dalton staat voor sterke liedjes met elk een eigenaardig, soms bijna psychedelisch karakter. Het tweede album, Thildais net uit en werd positief onvangen. King Dalton, zaterdag in De Spot in Middelburg, aanvang 21.00 uur. Drie kunstenaars die papier als belangrijkste materiaal gebrui ken, maken de Passerelle in het Terneuzense stadhuis tot een plek die ook het bezoek waard is voor wie geen paspoort of rijbe wijs komt ophalen. Nico Out Nico Out Inventief Flinterdun T/m 27/7. Passerelle Stadhuis plein 1 in Terneuzen Ma.t/m do. 8.30-16.30 uur. Vr. tot 18.00 uur. 'Chinese Rozen' van Berdien Nieuwenhuizen. fotonicoout Projectkoor L'Hi rondelle wil in de meimaand zowel de lente vieren als zin gen over het thema vrede. Het koor, dat wordt geleid door Theo Hamelink, speelt zondag in de Cuyperskerk in Sas van Gent. Het en semble bestaat uit 14 zangers en zeven instrumentalisten. Op het programma staan liederen uit de Taizé traditie, een missa brevis van Jacob de Haan en twee werken over de vrede van Men delssohn en Distier. L'Hirondelle, zon dag in Cuyperskerk Sas van Gent, 15.00 uur. Behalve voor levende standbeelden is er za terdag ook ruimte voor muziek in Domburg. De organisatie van het Statue Festival, Dom burg Aktief, wil ook deze keer jong muzikaal ta lent een podium bieden. Zo treden de singer- songwriters Olaf Sinke (Solof, foto) en Stan Bor op. De jonge rockband Stolen Moon is eve neens te horen. Het trio treedt op in de Stations traat. Het festival wordt zater dag om 13.30 uur ge opend op de Markt. De boerenkapel de Deu- douwers van brassband Apollo is dan te horen. De le vende stand beelden en straatacts zijn te zien in de Oost straat, de Weststraat, de Sta tionsstraat en op 't Groentje. In totaal zijn er 21 living statues, twee straatacts en vier muzi kale optredens. Dit jaar is er ook een Junior Sta tues Festival. Dom- burgse kinderen kon den daarvoor work shops volgen bij galerie Pop. Een oud straator gel beleeft zaterdag zijn primeur na een grondige restauratie. Drie Dom burgers hebben het in strument opgeknapt. Het festival duurt tot 17.00 uur. Domburg Statue Festival, zater dag in Domburg, van 13.30 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57