3 'Het is een soort Night of the Proms' 0 Boek Eye Love You Wim Helsen Discohen Alleen voormannen |sj Tv-show 1 Muziek Boek te behouden, is de diversiteit in het programma. Je kunt voor veel op Anywave terecht, van drum 'n bass tot keiharde garagerock en alles er tussenin. Blikman denkt terug aan zijn eigen hoogtepunten. „Rockgroep De Staat, die was goed," zegt hij zonder enige twijfel. „Kijk eens hoe groot zij inmiddels zijn, in Nederland maar ook daar buiten. Ik ben er trots op dat zij in Zierikzee hebben opgetreden. Het zelfde geldt voor jazzgroep Gare du Nord." Doe Maar Undercover Van een heel ander kaliber, maar minstens zo'n succes was vorig jaar Doe Maar Undercover, de tribute- band van de bekende Nederlandse ska-band Doe Maar. „De tent stond zo vol dat ik er met geen mogelijk heid doorheen kwam. Ik moest om lopen. Voor ons als organisatie is zoiets geweldig." Op zaterdag 4 juni staat de groep nogmaals op het po dium in Brogum. Andere must sees volgens de vice- voorzitter: Zuco 103, die Brazili aanse, jazzy en elektronische klan ken combineert. De band bracht in april haar nieuwe album ETNO uit en speelt op de vrijdag. Het Gentse trio Wallace Vanborn staat daarnaast hoog op zijn lijstje. De garagerock band zou eigenlijk vorig jaar al ko men, maar moest toen afzeggen. Blikman verwacht er veel van. Anywave brengt artiesten met een goede reputatie in hun scene, maar er is meer mogelijk, denkt Blikman. Hoewel er qua oppervlakte nog nau welijks iets bijgesnoept kan worden, kan het festival nog wel de hoogte in. Figuurlijk dan. „Anywave mag nog grootser, met meer artiesten en een mooier festivalterrein. Voor deze editie hebben we het terrein achter Brogum flink aangepakt. We willen het mooier, maar vooral nóg gezelliger maken." GELEGENHEIDSBAND donderdag 26 mei 2016 PZ Veertig jaar geleden verscheen Eye Love You, het eerste fotoboek van meesterfoto- graaf Ed van der Elsken (1925-1990). Het boek, gebaseerd op zijn reizen voor week blad Avenue, is nu heruitgegeven. Alle oor spronkelijke dia's zijn grondig gereinigd. Resultaat: een betoverend _rrmooi fotoboek over de liefde V tussen mensen en de strijd om het bestaan. Eye Love You (Bas Lubber huizen, 39,95) De afgelopen weken lanceerde Netflix liefst twintig registraties van recente cabaretshows, waaronder die van Jochem Myjer, Ronald Goedemond, Paul de Leeuw, Pieter Derks, Diederik van Vleuten en Herman Finkers. Onze tip: Spijtig, spijtig, spijtig van de onna volgbare Vlaamse absurdist en surrealist Wim Helsen. Spijtig, spijtig, spijtig is te zien op Netflix Het klinkt gezocht, maar de manier waarop de Nederlandse groep Discohen discoklas- siekers in een Leonard Co- henjasje hijst, is heel knap. De sonoor brommende voca len van Teije Venema en de slepende, akoestische arran gementen geven discostampers als Hot Stuff, Like A Virgin, Shoot Your Shot en Ring My Bell een aangenaam tweede leven. Popular Positions is te bestellen via dis- cohen.com Koken mannen anders dan vrouwen? Hermes Vanliefde en Peter Laloo van res taurant Rock-Fort in Brugge denken van wel en hebben voor dit boek 55 recepten verzameld die zwaar of subtiel zijn geïnspi reerd op Quentin Taran- tino, Dexter, voetbal, goeie songs, acteurs en films. Superleuk, mede door de soms vette knipoog. Mannen die koken (Lannoo, 24,99) ▲Optre den van DeWoIff tijdens Anywave 2015. FOTO INTERPICTURE Voor het volledige programma en de tijden: anywave.nl. Nadat de Pontes Pieter Zeeman Band donderdag het spits heeft af gebeten van het hoofdprogramma, vult de Anywave Band traditiege trouw samen met een orkest de rest van het avondpro gramma. Dit jaar wordt samenge speeld met fanfare Crescendo. Gita rist Etienne van Oeveren uit Zierik zee heeft de lei ding over de voor de gelegenheid samengestelde band, Cathy Ko- toun dirigeert Crescendo. Wat het publiek kan verwachten op donderdag 2 juni? Volgens Van Oeveren wordt het een f soort y Night of the Proms met bekende popnummers als Mister Blue Sky, Music en Don't Stop Me Now. „De avond is geslaagd als iedereen mee zingt en -danst," vindt de gitarist. Juist omdat het zo'n bij zondere samen werking betreft, ziet hij erg uit naar het optreden. „We zijn al sinds oktober met z'n allen aan het repete ren, berege- zellig." Van Oeveren, die in verschillende groepen speelt, heeft nog bijna geen Anywave- editie overgesla gen. Stond hij niet op het podium, dan wel in het pu bliek. Maar het liefst doet hij het allebei. De Anywave Band bestaat dit jaar naast Etienne van Oeveren (gitaar) uit Teo Talmon (zang), Jenneke van Opijnen, Els Vroegop (zang), Roel Jansen (toet sen) Collin Cle ment, (bas) en Rick Kouwenberg (drums). Te gast zijn muzikanten Martijn Hop Gwen van Oeveren (zang).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55