Gat in de weg slokt twintig auto's op bij Ponte Vecchio Wassen, knippen en een spuitje botox graag 4 NI Overvallers binden bij geldloopster granaat om KADE STORT IN Dyan van Staveren van LOK XL Kappers maakt er geen geheim van: op z'n tijd laat ze hier en daar een rimpeltje rechttrekken. Haar klanten wilden dat ook eens pro beren, maar voelden zich er niet prettig bij om zelf naar een botox- kliniek te stappen. Dus heeft Van Staveren die stap voor hen gezet, nu bijna twee jaar geleden. Eens per maand komt haar cosmetisch arts langs in de Rotter damse kapperszaak. „Het zit altijd vol", vertelt de Rotterdamse. „Dit is laagdrempeliger dan een behan deling in een kliniek. Ik ken de arts en de klanten vertrouwen mij, ze zien dat ik niet helemaal ben strakgetrokken. Dat maakt de voor hen stap kleiner om het zelf ook eens te proberen." Cosmetisch artsen weten hun weg naar de kapsalon steeds beter te vinden. Geïnteresseerden kun nen bij enkele tientallen kappers in Nederland terecht. Die zitten zeker niet alleen in de Randstad, van Limburg tot Groningen kun nen klanten na hun knipbeurt een spuitje laten zetten. Het verbaast woordvoerder Fem ke Vijn van kappersvereniging AN- KO niet. Het traditionele midden segment heeft het moeilijk en zoekt naar nieuwe manieren om zich te onderscheiden. „Je ziet aan de ene kant dat kapsalons hun aan- Het zit altijd vol. Dit is laagdrempeliger dan een behandeling in een kliniek bod uitbreiden naar alles wat met uiterlijke verzorging te maken heeft. Aan de andere kant zie je kappers die juist een niche opzoe ken, bijvoorbeeld de barber shops." Kapper Wouter Nekkers, eigenaar van Nekx Hair Beauty in Wierden, heeft voor het eerste gekozen. Zijn zaak staat in het te ken van uiterlijke verfraaiing, op alle fronten. Momenteel is Nek kers op zoek naar een cosmetisch arts die vaker kan komen dan de arts met wie hij nu werkt. „De vraag is groot. Je hebt soms niet langer dan 10 minuten nodig voor een botoxbehandeling. Dan is het goed te combineren met een knip beurt of andere behandeling." Juist die snelle spuit baart Catha- rina Meijer zorgen. Ze is voorzit ter van de Nederlandse Vereni ging Cosmetische Geneeskunde (NVCG) en waarschuwt voor een ondoordachte keuze. „Buiten de kliniek wordt vaak heel snel ge werkt. Op die manier krijg je nooit de kwaliteit die mogelijk is. Ik heb altijd een voorgesprek met mijn cliënten. Soms kom je dan op een heel ander advies uit en komt de spuit er niet aan te pas." Zo kan het ook gaan bij de kapper, maar die garantie heb je niet. „Bij een cosmetische kliniek mag je aannemen dat de arts is opgeleid. In een kapsalon weet je dat niet ze ker. Het is een commerciële tak van de geneeskunde. Er zitten ook gelukszoekers tussen." Overvallers hebben enkele maanden geleden geprobeerd een geldtransport in Amster dam te overvallen door een me dewerkster van het waarde- transportbedrijf een handgra naat om haar enkel te binden. Dat zei een woordvoerder van de politie gisteren in het opspo ringsprogramma Bureau 020 van AT5. De vrouw, medewerk ster van het bedrijf G4S, werd op 7 maart overrompeld door Belastingdienst slaat slag de overvallers nadat zij uit de geldtransportauto stapte. Het voertuig was even daarvoor ge parkeerd voor een vestiging van ING in Amsterdam-Noord. De daders bedreigden haar met een vuurwapen en duwden haar in een busje. Ze werd ge dwongen terug te lopen naar de transportwagen. Het slachtoffer wist de granaat los te maken waarna de daders met een scoo ter op de vlucht sloegen. Boete voor geen hand geven donderdag 26 mei 2016 De 600 jaar oude Ponte Vecchio staat nog recht over eind, maar een deel van de kade naast de beroemde brug in de Italiaanse stad Florence stortte gisteren plot seling in. Een strook van ruim 200 meter lang en 7 me ter breed langs de river de Arno, in het hart van het his torische centrum, verzakte door een gescheurde water leiding. De breuk ontstond rond zes uur 's ochtends. Twintig auto's zakten weg en belandden deels zelfs in het water. De financiële schade is aanzienlijk. De we reldberoemde Ponte Vecchio is overigens buiten ge vaar. Ook raakte er voor zover bekend niemand ge wond. FOTO MAURIZIO DEGLÏNNOCENTI/EPA AMSTERDAM Eerst je uitgegroeide highlights laten bijwerken, dan nog even de rimpels laten gladstrijken. Bij menig kapper kun je nu ook te recht voor een botoxbehande- ling. Heieen Boex Huizen Dyan van Staveren, kapper ROTTERDAM Bij een grote controle in de Rot terdamse wijk Feijenoord heeft de Belastingdienst 26 auto's in beslag genomen. De eigenaren hadden nog een schuld uitstaan bij de dienst. Met de eigenaren van dertien andere voertuigen werd een regeling getroffen. Ook inde de Belastingdienst ruim 15.000 euro. De fiscus trok sa men op met de politie. Agenten vonden bij de grote verkeerscon trole en de fouilleeractie twintig messen, een wapenstok en een boksbeugel. BASEL Leerlingen die op school weige ren hun leraar een hand te geven kunnen een boete krijgen in het Zwitserse kanton Basel-Land van tot 5000 franc (4500 euro). De onderwijsautoriteiten hebben dat gisteren bepaald. De zaak komt voort uit de weigering van twee islamitische scholieren om hun lerares op de basisschool een hand te geven. Het alge meen belang van gelijkheid van man en vrouw weegt zwaarder dan het belang van vrijheid van godsdienst, aldus de autoriteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4