OKIE I li 16 ZEELAND Turnster is voorbeeld voor jonkies bij Delta Sport Marika Padmos (20) komt dit weekeinde in actie bij het NK turnen. De turnster is terug aan de top van de tweede divisie na een blessureperiode. Juist door alle tegenslagen leer je terug te vechten Helemaal pijnvrij ben ik niet en dat gaat niet meer veranderen Bij m'n rentree merkte ik dat de wedstrijddruk is toegenomen Tijdens de halve finale van het NK turnde Ma rika Padmos één van haar beste meerkam pen van de afgelopen vier jaar. Dat leverde haar een der de plaats op. Bovendien won Padmos de vloer- en balkoefening, waardoor ze bij de nationale titelstrijd in Waalwijk ook op twee toestelfina les uit mag komen. De sterke presta ties van Padmos krijgen extra glans door het blessureleed dat haar par ten speelde. In de zomer van 2013 kreeg Pad mos last van een polsblessure. In eerste instantie werd geadviseerd om drie maanden rust te houden, maar dat hielp niet. Een kijkopera tie leverde ook niets op. Uiteinde lijk volgde in juli 2014 de operatie die de turncarrière van Padmos nieuw leven in zou blazen. „Daar na moest ik natuurlijk ook nog rust houden, maar voor mij had het lang genoeg geduurd. Door mijn examens had ik een lange zomerva kantie en je moet toch iets, dus toen ben ik in september weer voorzichtig begonnen. Uiteraard heb ik alleen oefeningen gedaan die op dat moment verantwoord waren." Texas In dat najaar van 2014 verhuisde Padmos tijdelijk naar Texas, om daar stage te lopen voor haar studie Small Business en Retailmanage- ment, die ze volgt aan de Hoge school Rotterdam. „Die stage mocht je in het buitenland lopen en via via had ik connecties in Texas, waar alles voor me geregeld zou worden. Dat leek ideaal, omdat ik toch nog niet wedstrijdfit was en daardoor makkelijker voor een langere periode naar het buiten land kon. Alleen liep het anders ver wacht. Uiteindelijk zat ik elke dag van acht tot vijf op kantoor om on derzoek te doen, in plaats van de praktijk in te gaan. Zodra ik klaar was zat ik alleen op m'n hotelka mer, of in de sportschool, want ver der was daar helemaal niets te doen." Hotelkamer Na twee maanden afzien op haar hotelkamer besloot Padmos een fiets te kopen, waarmee ze een turnschool opzocht. „Alleen het verkeer was daar totaal niet inge richt op fietsers. Om bij de turn school te komen moest ik telkens een weg oversteken waar ze met honderd kilometer per uur reden. Zeker toen de winterperiode begon was dat echt onverantwoord. M'n moeder kon er thuis niet eens meer van slapen en heeft me opge dragen om dat niet meer te doen. Gelukkig kwam er een oplossing doordat m'n trainer daar me in het vervolg terug naar het hotel bracht. Die man heeft me ook met zijn kin deren meegenomen naar Houston. Dat heeft een warme vriendschap opgeleverd. We hebben nog altijd contact." Begin 2015 kwam Padmos terug naar Nederland. Het turnplezier was op dat moment ver te zoeken. MARIKA PADMOS „Vier dagen nadat ik terug was had ik een plaatsingswedstrijd. Die heb ik wel gehaald, maar met het mini male aantal punten van 36, terwijl ik normaal rond de 47 scoor. Vervol gens heb ik in de kwartfinale één onderdeel geturnd en daarna hui lend toegekeken. Toch ben ik men taal denk ik sterker teruggekomen van die blessure, ondanks Amerika. Juist door alle tegenslagen leer je te rug te vechten." Brace Sinds haar blessure turnt Padmos met een brace om haar pols en dat leverde bij haar wedstrijdrentree di rect de nodige commotie op. „Ik kreeg puntaftrek van de jury, maar we hadden echt geen idee waar voor. Het hoofdjurylid vertelde ach teraf dat het kwam door de kleur van mijn brace. Die was rood, ter wijl alles buitenom je pak huids- kleurig moet zijn. Mijn moeder, te vens één van mijn trainsters, had nota bene vooraf geïnformeerd of dat mocht. Alleen had ze dat ge- vraagd aan het jurylid van de brug en dat is nu net het enige onder deel waar zo'n brace wel is toege staan." In 2015 werd Padmos met een weer Zeeuws kampioen. „Bij m'n rentree merkte ik dat de wed strijddruk is toegenomen. Ik moest mezelf weer bewijzen. Ik was er een tijdje tussenuit geweest en had al die tijd eigenlijk stil gestaan, ter wijl de rest progressie had geboekt. Helemaal pijnvrij ben ik niet, en dat gaat niet meer veranderen." Bij Delta Sport zijn ze blij dat hun 'routinier' terug op niveau is. Padmos vervult met haar ervaring eeen voorbeeldfunctie voor jongere clubgenoten. Zaterdag komt Pad mos uit in de finale van de meer kamp. Zondag staan de toestelfma- les op het programma. „Ik zit het laatste jaar weer lekker in m'n vel en merk op de trainingen dat ik sterker word. Dat is al een overwin ning op zich." donderdag 26 mei 2016 Marika Padmos zit nu weer lekker in haar vel Menno Kole Zierikzee Marika Padmos Marika Padmos is terug aan de top. foto martin koopman Geboren: 6 december 1995 Woonplaats: Brouwershaven Turnvereniging: GV Delta Sport (Zierikzee) Marika Padmos Marika Padmos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48