'Als je op de plasticine zit Toppers in tijdrit op Neeltje Jans 14 ZEELAND 40 mijl van Bru Van Goethem 58e Wim Nieuwland niet naar NSW JOERI VAN DER HOOFT ATLEET IN VORM Kort I De 40 mijl van Bruinisse mag zich in een grote belangstelling verheugen. De zeilwed strijd voor jachten vanaf acht meter wordt zaterdag gehouden. De wedstrijd is een 'rondje Grevelingenmeer" van 40 mijl met start en finish voor de jachthaven van Brui nisse. De eerste start is om 8.15 uur. Brian van Goethem was gisteren de beste Zeeuw in de proloog (6 km) van de Baloise Belgium Tour. De renner uit Sluiskil werd in Beveren 58ste, op 24 seconden van win naar Wout van Aert. Nick van der Lijke (Middelburg) werd op 37 seconden achter stand 113de. Wim Nieuwland (foto) en NSW gaan vol gend voetbalseizoen toch niet met elkaar in zee. De trainer, die eerder werkzaam was bij Bruse Boys, en de Zuid-Hollandse club hebben dat na rijp beraad besloten. „Van beide kanten waren er twijfels", zegt Nieuwland, „en dan moet je eerlijk zijn te genover elkaar." De oefenmeester uit Dinte- loord is na een ziekteperiode weer op de weg terug. „Dit is een tegenslag, maar mijn gezondheid en privéleven hebben de hoog ste prioriteit." Forza Beulens Vlissingen Verspringer Joeri van der Hooft uit Oostburg landt dit voorjaar verder dan ooit. Een medaille op het Nederlands kampioenschap lonkt. „Vroeger was dat een droom, nu is het reëel." Joeri van der Hooft heeft er goed aan gedaan om het hinkstap- springen links te laten liggen. „Ik concentreer me nu sinds twee jaar alleen nog maar op het verspringen", ver telt de 22-jarige atleet uit Oost burg. „Sindsdien ben ik van de top 8 van Nederland gegroeid naar de top 3. Het wordt dus tijd voor een medaille op het NK, deze zomer." De Zeeuws-Vlaming, die in Amsterdam woont en bij AAC traint, nam noodgedwongen af scheid van het hinkstapsprin- gen. „Heel jammer, maar het moest wel", vertelt hij. „Ik heb van nature een zwakke rug. En met hinkstapspringen belast je je rug nogal. Bij de landing na de hink komt tien keer je li chaamsgewicht op je knieën, wat dan ook weer doorwerkt in je rug. Bij het verspringen is dat Zelfs als ik nu niet een heel goede wedstrijd heb, kan ik de 7 meter halen maar zes keer je lichaamsge wicht." Van der Hooft er wel wat voor teruggekregen: progressie bij het verspringen. Hij heeft er in de afgelopen seizoenen centime ters bij gesprokkeld en is ook constanter gaan presteren. „Zelfs als ik nu niet een heel goede wedstrijd heb, kan ik de 7 meter halen", vertelt hij. „Dat kost me minder moeite dan voorheen." Tweeënhalve week geleden landde hij tijdens zijn eerste gro te outdoortoernooi van 2016 ver der dan ooit: 7,22 meter. Hij won met die afstand het ver springen bij de Ter Specke Bo kaal in Lisse, één van de vier grootste baanwedstrijden in Ne derland. Van der Hooft: „Dat was me nog nooit gelukt. M'n beste resultaat in het Lotto Baan- circuit in voorgaande jaren was een derde plaats. Nu won ik ge lijk de eerste van het jaar. Ik had wel te veel meewind om die 7,22 als persoonlijk record te mo gen tellen. Dat staat officieel nog steeds op 7,18 meter." OOSTBURG Joeri van der Hooft traint al vijf jaar bij AAC in Amster dam. Toen hij Sport, Ma nagement en Onderne men wilde gaan stude ren, koos hij bewust voor de hoofdstad. „Om dat ik de trainer bij AAC, Niels Kruller, al kende", aldus de oud-at leet van De Wielingen. Van der Hooft en Kruller werken sinds dien wekelijks - zelfs bijna dagelijks - aan de verfijning van de techniek van de Zeeuws-Vlaming. Ze schaven aan de aanloop, de afzet, de vluchtfase en de landing. „Zeer zeker de aan loop. Snelle atleten zul len veel eerder ver sprin gen dan jongens die tech nisch alles goed doen. Uit je aanloop haal je het meest." „Die is vrij lang. Zo'n 36,5 meter. Ik ben name lijk geen topsprinter. Ik haal wel 11,2 op de 100 meter, maar ik heb toch ruimte nodig om goed op snelheid te komen. Ik maak eerst een klein dribbeltje en zet dan tot aan mijn afzet zestien passen." „Ja. Dat lukt het beste als ik tijdens mijn aan loop door kan versnel- De Nederlandse Tour Fiets Unie (NTFU) viert dit jaar het zestigja rig bestaan. In het kader hiervan houdt de bond verschillende eve nementen. Een daarvan wordt in Zeeland gehouden. Zondag staat de 'Neeltje Jans Time Trial' op het programma. Het is bedoeld voor individuele renners en ploegen. Bij de teams prijken enkele voormalige profren ners, zoals Erik Dekker (foto) en Mathieu Hermans, op de deelne merslijst. Beiden waren in hun ac tieve loopbaan winnaar van onder meer etappes in de Ronde van Frankrijk. Daarnaast zijn ook diverse De Nederlandse Tour Fiets Unie (NTFU) viert dit jaar het zestigjarig bestaan. Zeeuwse renners van de partij. „Voor één keer kunnen de ren ners zich meten met deze voorma lige profrenners die toch wat bete kend hebben voor de Nederlandse wielersport", zegt Ben de Weerd van de NTFU. Zondag komen de liefhebbers van de tijdrit in actie voor een ra ce over 35 kilometer die start en fi nish kent op Neeltje Jans. Om 10.00 uur wordt het startschot ge geven voor de individuelen en van af 13.00 uur komen de ploegen in actie. Er zullen drie klassementen worden opgemaakt: voor de man nen, vrouwen en ploegen. Wielercafé In de avonduren is er in Kasteel van Batavia in Westkapelle een wielercafé. Te gast zijn meervou dig kampioen. Marianne Vos als mede de oud-profs Erik Dekker en Mathieu Hermans. Ze praten tijdens de bijeenkomst onder meer over hun ervaringen in het wielerpeloton. Het wielercafé be gint om 20.30 uur en er zijn nog kaarten voor het evenement ver krijgbaar. donderdag 26 mei 2016 ZEILEN WIELRENNEN VOETBAL HW'24 houdt zaterdag en zondag het achtste Luctor Belting jeugdvoetbaltoernooi. Er komen 89 teams naar Hulst en er worden totaal 243 wedstrijden gespeeld. Op zaterdag is de aanvang 9.30, op zondag om 9.00 uur. W Vogelwaarde organiseert zaterdag en zondag het 18e Bert van der Meijden jeugd- toernooi. Er hebben zich 60 teams ingeschre ven. Zaterdagmorgen is de eerste wedstrijd om 9.30 uur, zondag is de aanvang 9.00 uur. In het Belgische Bassevelde is vrijdag, za terdag en zondag de 21ste editie van de U13 Cup. Deelnemers zijn onder meer Real Ma drid, Paris Saint Germain en Borussia Dort mund. Arnemuiden heeft een nieuwe speler voor volgend voetbalseizoen vastgelegd. Sjoerd de Ridder maakt de overgang van vv Goes. Eer der al werd Klaas van Hecke (Nieuwdorp) aan getrokken. U Forza was suc cesvol bij de kwalificatiewed strijden voor het NK trampoline springen in Slie- drecht. De Goe- se club haalde 44 keer een plek in de eindstrijd. De nationale titel strijd is 25 en 26 juni in Ahoy Rot terdam. IS Serge Beulens wordt met in gang van vol gend voetbalsei zoen trainer van DwO'15. Hij is de opvolger van Jack Wijnands. Beulens was eer der actief bij Kwadendamme, Arendskerke en SV Nieuwdorp (assistent). De Voetbal Com binatie Vlissin gen bestaat hon derd jaar. De club begint mor gen met de jubi leumactiviteiten. Er is in het club huis een recep tie van 19.00 tot 21.00 uur. Op 10 juni speelt Vlis singen tegen het Zeeuws elftal. ■E o a De sprong naar Roeland van Vliet Oostburg —Joeri van der Hooft Wat is eigenlijk het be langrijkst, de aanloop of de vluchtfase? Hoe ziet jouw aanloop eruit? En dan moet je zo goed mogelijk uitkomen op de balk. Wim de Vos Neeltje Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46