Boerin Bertie en Esther wonen samen in Renesse ||^g| ZEELAND 11 oos over brief van provincie éÊêÊM. PZC ONLINE Nacompetitie Onzin, benadrukt Ploegaert. „Wij hebben, op verzoek van de provincie, een stuk of vijf, zes mo gelijke locaties voor een azc bij het COA ingebracht. Die zijn allemaal ongeschikt bevonden. Vervolgens kregen we een paar weken gele den een informeel telefoontje van het COA dat deze locatie op een lijst stond. Die plek kenden ze via de grondeigenaar, de provincie dus, en zeker niet via ons. We heb ben daarna niets gehoord, tot er op 9 mei een officieel verzoek van het COA binnenkwam. Ik snap dus niet dat in die brief staat dat wij het daar een geschikte locatie vonden. We hielden op dat mo ment helemaal geen rékening met die plek." Het asielzoekerscentrum komt er niet, besloot de Sluise gemeente raad dinsdag. Is dit allemaal nog van belang, vraag je je dan af. Voor Ploegaert wel. Hij werd immers op een wel erg vervelend moment ge confronteerd met de brief Midden in de verhitte commissievergade ring van dinsdag, met honderden We hielden op dat moment helemaal geen rékening met die plek boze Bressiaanders in een tent, las raadslid - en ook Statenlid - Francois Babijn passages uit de brief voor. Hij gooide daarmee olie op het vuur: het publiek kreeg een collectieve woede-uitbarsting. Tal van verwensingen vlogen in de richting van het Sluise college. 'Leugenaars' was daarvan nog de mildste term. „Ik had helemaal geen weet van die brief', keek Ploegaert gisteren terug. „Ik kon me dus maar moeilijk verdedigen. Daar begint het voor mij al mee: GS hadden wel even mogen laten weten dat ze die zouden schrij ven." Commissaris van de koning Pol man blijft erbij: de locatie is via de zogeheten regietafel - waaraan ge meenten, COA en provincie zitten - aan de orde gekomen. „Ambte lijk moet men in Sluis al veel lan ger met die locatie bezig zijn ge weest." De suggestie dat de ge meente Sluis met het verzoek is overvallen, wijst Polman van de hand. „Het COA heeft de locatie bekeken. Als dat gebeurt, dan weet de gemeente ervan." Ploegaert her kent zich er totaal niet in. „Wij hebben pas iets ondernomen na dat het verzoek van het COA bin nenkwam. Na 9 mei dus." De brief aan de Staten besluit met: „Door deze transactie staan Ambtelijk moet Sluis al langer met die locatie bezig zijn geweest provincie en gemeente Sluis daad werkelijk schouder aan schouder om een oplossing te zoeken voor het asielvraagstuk." Ploegaert denkt er anders over. „Ik zou eer der zeggen: schouder tégen schou der." Br i mS> mL M BhkSmbhSywBöHsi RENESSE Boer Zoekt Vrouw deelneemster Bertie Steur uit Ren esse kan haar liefdesgeluk niet meer op. Haar Esther heeft Noord-Holland achter zich gela ten en is bij haar boerin ingetrok ken. De twee kwamen er na een korte time-out achter dat hun lief de alles overwint. Bertie en Esther leerden elkaar vorig jaar kennen tijdens de opna mes van het populaire datingpro- gramma Boer Zoekt Vrouw. Ber tie had eerder samengewoond met een vrouw, maar Esther was nog nooit verliefd geworden op een vrouw. Tijdens een romantische trip naar Berlijn besloten ze er hele maal voor te gaan. Afgelopen zo mer zagen de vrouwen het even niet meer zitten en namen ze af stand. Maar nu ze een jaar verder zijn, hebben ze alle obstakels over wonnen, zo laten ze weten aan de KRO. Sinds een week is Esther niet meer van Berries boerderij weg te slaan. „De weg is vrij", al dus Esther. „We gaan beginnen aan ons leven samen! Berrie en ik hebben heel veel zin in de toe komst, en kunnen niet wachten om elke dag samen te zijn!" Ook Esthers dieren verkennen Zeeuws grondgebied. „Mijn paard Essie is alweer helemaal gewend." De naam "onder zoekscommis sie" is een eufe misme voor een door de over heid betaalde witwasserette van politieke mis standen. #teevendeal donderdag 26 mei 2016 Kijk op www.pzc.nl of 0 @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie lu eigenlijk een azc bij emeente of de provincie? weest tussen de toenmalige wet houder Jan Zandee, ZLTO-voor- man Rinus van 't Westeinde en het bestuur van Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) inza ke geluidsdemping op de hagel- kanonnen. Maar het merendeel van de bestuursleden van BZZB wilde daar toen niets van horen. De hagelkanonnen moesten weg want ze maken kabaal, ze helpen niet en ze ontsierden het land schap. Ik lees nu (10 mei) dat er overleg plaats vindt om te ko men tot stillere hagelkanonnen. Het heeft even geduurd, maar be ter laat dan nooit. Ik liep in 2009 kennelijk nog te ver voor de mu ziek uit! Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen :entrum. foto ronald den dekker Vandaag komen er weder om Zeeuwse clubs in actie in de nacompetitie. Niet al leen hebben we de uitsla gen vanavond op PZC.nl, ook alle uitslagen tot dus verre én het programma dat nog voor ons ligt staan op pzc.nl/nacompetitie UW MENING In Breskens werd dinsdag avond gesproken over de mogelijke komst van een azc. Dat ging er rustig aan toe. „Tegenstanders toege juicht, voorstanders uitge jouwd. Relatief rustig ja, fair of democratisch of res pectvol naar andere menin gen, nou nee", schrijft Pclij- sen op PZC.nl. Fred Jan sen countert: „In hoeverre wordt er naar de mening van tegenstanders geluis terd, laat staan gehandeld? In ieder geval niet door de overheden!" ONLINE TOP-5 1. Ravage en vier gewon den na ongeval op A58 2. Sluise gemeenteraad: geen groot azc bij Bres kens 3. Sluis begint nieuwe zoek tocht naar locatie voor azc 4. Vlissingse huisarts vindt munt van 10.000 euro 5. Ongeval met beknelling, A58 in één richting dicht v1* u Li« i ftti Peter Ploegaert Han Polman 'SS. Esther (links) en Bertie. TWITTER Harry Dillema @Harry_Dillema —De commissie-Oosting ziet geen enkele aanwij zing voor het bestaan van een doofpot rond de Tee- ven-deal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43