WAT IK VROEGER WILDE WORDEN ZEELAND 9 Ingrid Motzheim (56) uit Bruinisse werkt in de ICT, maar ze was veel liever kleuterleidster geworden. Sinds twee jaar werkt ze als vrijwilliger in groep 1 en 2 van cbs Op Dreef in Bruinisse. Kleuterleidster. Omdat ik gek ben op kinderen. Als jong meisje had ik altijd al een hele bups buurtkinderen om me heen. Nadat ik het atheneum had af gerond, vertelde ik mijn bege leider dat ik kleuterleidster wilde worden. Die vond het zonde van mijn opleiding, want met atheneum moest je toch minimaal een hbo-op- leiding kunnen doen. Tot voor kort heel weinig. Ik ben de automatisering ingerold, maar dat werd de laatste jaren steeds minder. Daarom heb ik gekeken naar een an dere baan. Maar ik was al boven de vijftig, dus dat wou niet zo lukken. Ik deed toen al wel vrijwilligerswerk in een verpleegtehuis toen ik zag dat ze bij Op Dreef een klasse-assistent zochten. Ik ben daar gaan praten en werk er nu al bijna twee jaar. Ja, want die hbo-opleiding sloot wei nig aan bij mijn interesses en daar om ben ik daar na zo'n twee jaar weer mee gestopt. Uiteraard, want ik heb zelfs nog wel eens op internet gekeken of er een mogelijkheid was tot omscho ling. Maar dat zou toch een kostbare zaak zijn geworden. Daarnaast denk ik niet dat dat op mijn leeftijd nog zin heeft. Samen met mijn man heb ik een softwarebedrijf. Het wordt steeds minder leuk. Vroeger had je veel meer con tact met klanten. Nu loopt alles via abonnementen en is het steeds meer een administratieve baan geworden. De vrolijke kindergezichtjes. Kinderen zijn bijna altijd blij. En het is fijn als je merkt dat de kinderen het ook leuk vinden dat je er bent. I V_y Nee, want ik werk nu acht tot twaalf uur per week in groep 1 en 2. En ik vind het vreselijk leuk en fijn om te doen. donderdag 26 mei 2016 Kleuterleidster zijn is zo vreselijk leuk' Willem Adriaansens Wat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat heeft u allemaal gedaan om toch uw droom te verwe zenlijken? 5 Vindt u het jammer dat uw droombaan niet is doorge gaan? 6 Dacht u nog wel eens aan uw droombaan? Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? M Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Ingrid Motzheim: „Kinderen zijn bijna altijd blij." foto dirk--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41