Bewonder de mooiste architectuur van Zeeland met Jan van Damme 8 PZC-CLUB De eerste wandelingen zijn inmiddels ach ter de rug en zowel Marcelle Davidse als enkele deelnemers blikken terug. les Bijle- veld is een ervaren amateurfotograaf en maakt al jaren reportages van de kust- marathon en de Mallardmars. Hij is ge wend allerlei soorten foto's te maken. Toch vond hij het banjeren door Veere met een groep foto-enthousiastelingen heel verrassend. "Normaal zou ik Veere als toerist bezoe ken en op een terras gaan zitten. Als je met Marcelle de route loopt, bekijk je het historische stadje met heel andere ogen. Je ziet iedere keer leermomenten die je wilt fotograferen." Het fotografie-niveau van de deelnemers bleek divers. Naast de meer ervaren fotografen liepen er ook be ginners mee. Ook waren er deelnemers die net een fotografieopleiding hadden af gerond en het geleerde in de praktijk wil den brengen, zoals Marlies Kloos-Kamink: "Ik heb pas een basiscursus fotografie ge daan en dit sloot goed aan. Het was leuk georganiseerd en we hadden een gezellige groep." Een van de PZC Club-leden had wel een heel bijzondere reden om mee te doen. Hij is pas lid geworden van Shantykoor het Veerse Scheepstuig en wilde Veere beter le ren kennen. "Ik heb al eerder een fotowalk gedaan en heb de wandeling met Marcelle als heel positief ervaren," reageert de ama teur zanger. De persfotografe zelf vertelt dat ze via de PZC-website louter enthousiaste reacties heeft ontvangen en dat er zelfs mensen uit Zeeuws-Vlaanderen op de wandeling wa ren afgekomen. "Die wilden niet bij zich zelf in de buurt lopen maar ergens anders in de regio." Marcelle legt uit hoe de wan deling is vormgegeven: "Persfotografie is een aparte discipline met zo zijn bijzonder heden. Ik heb een aantal elementen inge bouwd om dat te laten ervaren. Als persfoto graaf heb je vaak maar één keer de kans om ergens een foto van te maken. Daarom had ik op een brug in Veere een lintje gespan nen dat verslaggeefster Annemarie Zeven bergen, die ook meewandelde nadat ze eer der uitleg over de ontwikkelingen binnen de PZC had gegeven, mocht doorknippen. Veel deelnemers hebben het moment gemist of hun foto's vertoonden onvol komenheden. Gelukkig gaf Marcelle na af loop van de officiële opening een aantal tips en kreeg iedereen op de terugweg nog een keer de kans om het officiële moment vast te leggen. PZC-leden die altijd al eens wilden ervaren hoe een persfotograaf te werk gaat, krijgen die kans tijdens een fotowandeling met Marcelle Davidse. Behalve dat zij in de gelegenheid worden gesteld om karakteristieke foto's in authentieke plaatsen te maken, is er tijdens iedere wandeling een 'officieel persmoment.' In aanloop naar de Dag van de Architectuur in Zeeland organi seert PZC Club onder leiding van Jan van Damme een reis langs de mooiste nieuwbouw projecten die Zeeland rijk is. Op zaterdag li juni kunt u mee langs de genomineerde gebou wen van Cadzand tot Neeltje Jans. Aanvang is in Goes, waar u ontvangen wordt bij Hotel en Brasserie Katoen. Het voormali ge stadsarchief is de eerste van vijf genomineerde. U krijgt een uitgebreide uitleg van de archi tect en er is de mogelijkheid het gebouw te bezoeken. Vervol gens gaat u met de bus naar strandpaviljoen Ruig in Cad zand. De drie terrassen vormen een geleidelijke overgang naar het strand en bieden optimaal uitzicht voor de bezoeker. U ont vangt daar behalve een uitleg van de architect ook een uitge breide lunch. De reis vervolgt naar woonhuis Coccinelle bij Biggekerke en het centrumge bouw van camping Oranjezon in Vrouwenpolder om te eindi gen bij de bijzondere radartoren op Neeltje Jans. Op elke locatie geeft de architect van het pro ject uitleg over het ontwerp en de bouw. Vervolgens wordt u ui teraard teruggebracht naar Goes. Speciaal voor u als Club-lid: deelnemers maken kans op het winnen van een in teractieve ontwerpsessie (maxi maal 2 uur). De winnaar mag kiezen tussen een advies van een bouwkundig, interieur- of landschapsarchitect. 9 donderdag 26 mei 2016 Terugblik op wandeling met persfotografe Carrie Frederiks Foto's van de deelnemers bekijken of aan melden voor een fotowandeling met Mar celle Davidse: www.pzc.nl/club. Er staan nog wandelingen op het program ma in Goes (4 juni) en Middelburg (18 juni). Wees er snel bij, want vol is vol! Strandpaviljoen Ruig in Cadzand. Datum: zaterdag 11 juni Locatie: Hotel en Brasserie Katoen, Goes, Bleekveld 9 Prijs: 59,50 Meer informatie en bestellen: pzc.nl/club Laatste kans: beleef de tui nen met Romke van de Kaa! U kunt zich nog 1 dag inschrijven voor de tuinendag met Romke van de Kaa, wees snel! Onder su pervisie van Romke krijgt u een rondleiding in de tuinen waarbij wordt verteld over de verschillen de planten en natuurlijk tips over hoe je hier het best voor kan zor gen. Tussen het bezoeken van de tuinen door wordt er een lunch georganiseerd bij Delau- sanne in IJzendijke, een restau rant van topkwaliteit! Inschrijven kan op pzc.nl/club Win tickets voor Colours by the Sea Binnen 9 uur waren de tickets voor het jaarlijkse vrolijke evene ment Colours by the Sea uitver kocht. Wil jij jezelf alsnog in 7 ver schillende kleuren laten verven ter wijl jij de 5 kilometer loopt of rent op 18 juni? Dat kan! PZC Club heeft voor zijn abonnees 20x2 tickets en geeft deze weg! Winnen? Kijk snel op pzc.nl/club Win: Swingen tijdens Concert at Sea Op Concert at SEA is meer te be leven dan op een gewoon mu ziekfestival. Er rijden, lopen en vliegen straattheateracts over het terrein en er is een uitge breid assortiment aan eten en drinken. De tickets voor Concert at Sea 2016 waren al in januari uitverkocht, maar speciaal voor onze lezers geeft PZC Club tick ets weg! Schrijf je snel in op pzc.nl/club om kans te maken op kaartjes voor dit geweldige evenement! Bekijk de Havendagen in Ter- neuzen van bovenaf De Havendagen in Terneuzen zijn elk jaar weer een sfeervolle bedoeling. Roeien, trossen los gooien en natuurlijk de sterkste havenman zijn evenementen die ook dit jaar aanwezig zijn. Dit jaar biedt PZC 10 van haar abon nees via PZC Club de kans op een unieke helikoptervlucht. Wilt u kans maken om dit te winnen en de Havendagen op 25 of 26 juni dit jaar vanuit de lucht bekijken? Kijk dan op pzc.nl/club!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40