Vlissingen sluit Sips-affaire af Theater Middelburg niet meer slechtste Gewonden op de A58 4 ZEELAND Wijding van iconen in kerk trekt veel bekijks De enige Koptisch Orthodoxe Kerk in Zeeland is weer een beetje meer Koptisch geworden. In de Kapelse kerk is een serie, in Egypte vervaardigde, iconen gewijd. Boshra Malak toont trots de in hout uitgesneden wand waarin de nieuwe iconen zich bevinden. „Die wand staat er sinds vorig jaar mei", vertelt de in Egypte geboren penningmeester van de kerk. „De iconen van onder meer de Heilige Maagd Maria, Jezus Christus en de twaalf discipelen zijn nieuw." In gezelschap van protestanten en ka tholieken uit Kapelle en de omrin gende dorpen, de locoburgemees ter van Kapelle en drie bisschop pen van de Koptische kerk zijn de iconen in het weekend gewijd. „De bisschoppen kwamen uit Australië, Egypte en Amsterdam speciaal hiervoor naar onze ge meente. De overige gasten kwa men overal vandaan. Van Koude- kerke tot aan Bergen op Zoom." De Koptisch Orthodoxe Kerk aan de Biezelingsestraat in Kapel le is één van de acht Koptische ker ken in Nederland. Malak: „Wij zijn maar een kleine gemeente van ongeveer 25 gezinnen. Dat zijn bijna allemaal mensen die uit Egypte komen en zij wonen ver spreid door heel Zeeland. Sinds de vluchtelingenstroom komen er ook wel eens mensen uit Eritrea en soms Syriërs." In de Heilige Maria en Sint Arse- nius Kerk in Kapelle wordt elke eerste en derde zaterdag van de maand een dienst gehouden. „Dan komt een pastoor uit Am sterdam." De dienst wordt gehouden in drie talen: Nederlands, Koptisch en Arabisch. „Want we wonen hier niet", legt Malak uit. „Wij léven hier. Nederland is ons land. En om de jeugd aan te spreken, moet je de taal gebruiken die zij begrijpen." De penningmeester van de kerk heeft tijdens de wijding van de iconen een toezegging gekregen van bisschop Arseny. „In de herfst komt de bisschop vertellen over de iconen. Dan zijn alle mensen en kerken uit de buurt weer van harte welkom." De Volkskrant houdt jaarlijks een enquête onder artiesten. Hun wordt gevraagd wat ze po sitief en negatief tegenkomen vanaf aankomst bij de artieste ningang tot vertrek. Vorig jaar stond Stadsschouwburg Middel burg tussen de vijf theaters met de slechtste beoordelin gen. Dat kwam volgens de krant door het ontbreken van douches en door spiegels die te hoog hingen. Lievens was daar niet blij mee, omdat er wel degelijk douches aanwezig zijn in de stadsschouwburg. „Ze zijn wel iswaar wat gedateerd. Maar ze zijn schoon en er komt warm water uit de kraan", zegt hij. Om te laten zien dat hij wel iets met de feedback doet, wil de theaterdirecteur de douches vervangen bij het renoveren van de schouwburg. Dat zal vol gende zomer gebeuren. Vorig jaar zijn er al extra spiegels op gehangen in de kleedkamers, zodat artiesten keuze hebben in de hoogte ervan. De directeur realiseert zich dat de faciliteiten backstage erg belangrijk zijn. „Artiesten ko men van ver, dus moeten goed worden opgevangen. We zorg den daarom altijd al voor een hartelijke ontvangst, banken en douches. Door de uitkomsten van deze enquête letten we ook wat meer op de accenten, zoals een fruitschaaltje in de kleedka mer", aldus Lievens. „Als de ar tiesten goed in hun vel zitten, komt dat de kwaliteit van de voorstelling ten goede." JUWELIER MINDERHOUD 571284 601559 Leden van de partij Progressief Ondernemend Vlissingen (POV) hadden de burgemeester eerder schriftelijk verzocht maatregelen te nemen tegen Sips. Het raads lid beschuldigde oud-bestuurslid van de POV Bart Eckhardt ervan dat hij Sips in het gezicht had ge slagen. De mishandeling zou poli tieke redenen hebben. Maar de rechtbank heeft Eckhardt vrijge sproken, wegens gebrek aan be wijs. De leden van de POV von den dat Sips 'valse beschuldigin gen' het imago van hun partij en de gemeentelijke politiek heeft beschadigd. Daar denkt de burgemeester anders over. „De gemeente was geen partij in het strafrechtelijk onderzoek en als burgemeester voel ik daarom geen behoefte om te reageren op de uitspraak", schrijft Van den Tillaar in een reactie. „Voor maatregelen tegen raadslid Sips zie ik geen aanlei ding. Het staat eenieder vrij om aangifte te doen van een straf baar feit en daarbij de door hem relevant geachte omstandighe den te vermelden." Fractievoorzitter Pim Kraan van de POV legt zich daarbij neer. „Wat ons betreft is de hele affaire hiermee afgesloten. Op een gegeven moment moet je er een streep onder trekken. We gaan nu weer vooruit kijken." Voor het eerst wil ook Sips iets over de situatie zeggen. „Ik had er steeds bewust voor gekozen om niet te reageren op vuilspuite rij en ongefundeerde beschuldi gingen aan mijn adres", geeft hij aan. Naar eigen zeggen heeft hij Eckhardts vrijspraak 'met pijn in het hart' geaccepteerd. Hij is wel blij met de reactie van de burge meester. „Ik voel mij gesteund om mijn werk als raadslid voort te zetten. Daar gaat het mij uit eindelijk om." KAPELLE Bij een ongeluk op de A58 bij Kapelle zijn dinsdag avond vier inzittenden van een personenauto gewond geraakt. Het voertuig werd van achteren aangereden door een auto, die werd bestuurd door een 24-jari- ge Goesenaar. Hij werd aange houden. Vermoedelijk had hij te veel gedronken. Eén weghelft van de A58 werd in de richting van Bergen op Zoom afgesloten voor ver keer. Pas nadat alle brokstukken waren opgeruimd en de voertui gen waren weggesleept, kon de weg weer worden vrijgegeven. De toedracht van het ongeluk wordt nog onderzocht. donderdag 26 mei 2016 Kopten uit de hele wereld komen naar Kapelle toe Willem Adriaansens Kapelle Penningmeester Boshra Malak in de Koptische kerk in Kapelle. foto marcelle davidse Stadsschouwburg Middel burg staat niet meer in het rij tje van de vijf theaters die het achter de coulissen het slecht ste doen. „Gelukkig zijn we daaruit. Dat was erg gênant", aldus theaterdirecteur Frans Lievens. Elodie Kint Middelburg www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden Wij hebben interesse in uw gouden en zilveren sieraden. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten enz. Maar ook bloedkoraal, granaten en rouwkralen. Wij taxeren het op reële waarde en kopen het bij belangstelling contant in. Bel voor meer informatie. Burgemeester Bas van den Til- laar van Vlissingen neemt geen maatregelen tegen raadslid Geoffrey Sips. Volgens hem heeft Sips de integriteit van de gemeenteraad niet opzettelijk beschadigd. Elodie Kint Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36