Wat ik vroeger wilde worden Joeri van der Hooft doet sprong naar Breskens blijft bij 'nee' voor opvang bij Nolletjesdijk Een unieke vondst, deze Sint Jansgoudgulden van rond 1550. De Vlissingse huisarts Hilderik van Schaik vond hem met zijn metaal detector in de omgeving van Waalwijk. Ten minste 10.000 euro waard, zeggen experts. De munt wordt bewaard in de kluis van veilinghuis Schulman in Amsterdam. Kleuterleidster worden was de droom van Ingrid Motzheim Nu de gemeenteraad duidelijk tegen vluchtelingenopvang in een toeristisch gebied is, moet B en W haar huiswerk overdoen. In eerste instantie waren raadsleden overigens wél positief over de komst van een azc. De gemeente Sluis moet op zoek naar een nieuwe locatie voor een asielzoekerscentrum. Een overgro te meerderheid van de gemeente raad wil wél vluchtelingen opvan gen, maar vindt een azc bij de Nol letjesdijk een ongeschikte plek en het beoogde aantal opvangplek ken - drie- tot vijfhonderd - te groot. Dat bleek dinsdagavond laat tijdens een commissievergadering van de Sluise raad. Binnen de gemeenteraad gin gen nauwelijks handen op elkaar voor het voorstel van B en W. Al leen D66 en SP neigden ernaar het plan te steunen. De andere partijen waren duide lijk: een azc in een toeristisch ge bied, waar mensen in zwembroek en bikini naar het strand lopen, is vragen om problemen. Tot verba zing van wethouder Peter Ploe- gaert, die opmerkte dat een meer derheid van de fractievoorzitters in een eerste reactie nog positief reageerde op het verzoek. „We zijn daar te snel geweest", erken de Mare Rijk van coalitiepartij Nieuw Gemeentebelang. „In de af gelopen dagen hebben we ons la ten overtuigen door de argumen ten van de tegenstanders." Boodschap Tegenstand was er inderdaad veel. Onder de vijftig insprekers waren niet alleen individuele burgers, maar ook groepen als de onderne mersvereniging, de Recron en de Vekabo - door raadsleden gezien als belangrijke en serieus te ne men gesprekspartners. Opvang pri ma, maar niet daar, luidde steeds de boodschap. De meeste fracties vroegen zich ook af waarom het college koos voor driehonderd plaatsen, met een groeimogelijkheid naar vijf honderd. „Sluis hoeft niet het braafste jongetje van de klas te zijn", klonk het meerdere keren. Bijna alle fracties benadrukten dat Sluis wél de plicht heeft oor logsslachtoffers op te vangen. Daardoor lijkt het erop dat de raad B en W volgende week opdracht zal geven op zoek te gaan naar een andere locatie, met ruimte voor honderd tot tweehonderd vluchte lingen. Dat wordt een heel karwei, rea geerde wethouder Peter Ploegaert. „De locaties die we zelf op het oog hadden, zijn door het COA als on geschikt beoordeeld. Daarop kwam het COA zélf met deze plek op de proppen. Het wordt dus las tig om een nieuwe stek te vinden waar het COA mee kan leven." De raad neemt donderdag 2 juni een definitief besluit. We hebben ons de afgelopen tijd laten overtuigen door de tegenstanders IK c3 donderdag 26 mei 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl FOTO RUBEN OREEL P9 Sluis zoekt nieuwe azc-locatie Martijn de Koning Breskens PIO Mark Rijk, fractievoorzitter NGB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33